Реформа британської палати лордів, про яку так довго говорив лейбористський уряд, стає схожою на реальність — уряд опублікував план, згідно з яким найстаріший державний орган з 800-річною історією має змінитися кардинально. Лейбористи збираються відібрати право голосу в спадкових перів — ерлів, герцогів, маркізів, віконтів, баронів, до яких місця в палаті переходять від батьків, передає АП. Спеціальна незалежна комісія має наглядати за призначенням так званих «довічних перів», яким титул і місце в палаті надається за виключний внесок у процвітання Великої Британії, але не переходить до їхніх нащадків.
Таким чином, частину членів палати лордів планується призначати, а іншу частину — обирати. Реформа, щоправда, не торкнеться позицій Архієпископа Кентерберійського — голови англіканської церкви — та 24-х найвищих єпископів, які традиційно входять до палати лордів. Цю традицію лейбористи, очевидно, не вважають «анахронізмом».
Революційна реформа, як заявив прем’єр-міністр Тоні Блер, має на меті побудову «більш відкритого суспільства».
Очікується, що законопроект без великих проблем пройде через нижню палату парламенту. Максимум, що зможуть лорди, — затримати на рік набуття новим законом чинності.