Пригоди українського судна «Фаїна» нарешті закінчилися. Принаймні так стверджує українська влада. Зокрема, вчора Президент України Віктор Ющенко заявив, що 4 лютого судно було звільнене внаслідок дуже складної операції, проведеної українськими спецслужбами у співробітництві з іноземними спецслужбами. «Всі члени екіпажу здорові і перебувають у безпеці на борту «Фаїни». Нині судно під захистом американського ВМФ готується відправитися до кенійського порту Момбаса», — зазначається в заяві прес-служби глави української держави.
Після п’ятимісячного полону в сомалійських піратів екіпаж судна був звільнений за викуп у розмірі $3,2 мільйона, хоча спочатку вимагали викуп у розмірі $35 мільйонів. Як повідомило агентство Рейтер, ділення грошей почалося прямо на борту судна. Український суховантаж віз на своєму борту 33 українські танки Т-72, гранатомети, зенітні установки та боєприпаси. У грудні пірати повідомили, що члени екіпажу спробували відібрати в охорони зброю і відновити свій контроль над судном, однак їхня спроба не мала успіху. Пірати оголосили, що екіпаж буде покараний за «насильні дії».
Нагадаємо, що судно «Фаїна» було захоплене піратами 25 вересня 2008 року біля берегів Сомалі. На момент захоплення на «Фаїні» перебували 17 громадян України, троє росіян і один громадянин Латвії. Капітан судна — громадянин Росії Володимир Колобков — помер від серцевого нападу. Всього на борту «Фаїни» перебувало близько 100 піратів. Судно належить одеській компанії «Томекс».
Ще влітку минулого року був звільнений екіпаж судна «Леманн Тімбер», також захоплений піратами біля Сомалі. Хочеться сподівається, що українська влада засвоїть отриманий урок із необхідності захисту своїх громадян, до того ж, не лише біля берегів Африканського Рогу.
Морські розбої, що відбуваються біля берегів Сомалі, змусили до активних дій із захисту судноплавства в цьому регіоні не лише окремі країни, але й міжнародні організації. Боротьба з піратством включена до порядку денного ООН, ЄС та НАТО. Нині води Аденської затоки та Індійського океану патрулюють понад 20 військових кораблів із 14 країн.