Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ФБР піддане суворій перевірці

22 червня, 2001 - 00:00

На вимогу групи сенаторів учора міністр юстиції США Джон Ешкфорт оголосив про початок всебічної перевірки Федерального бюро розслідувань (ФБР). Сенаторів спонукали до рішучих дій численні скандали та невдачі в роботі ФБР, найбільш гучною з яких була «справа Ганссена», що шпигував на користь Москви.

Прийняттю такої ухвали передували слухання з приводу ситуації у ФБР, які проводив комітет у справах юстиції сенату США. Передуючи комітетським слуханням, Джон Ешкфорт доручив спеціальному підрозділові міністерства юстиції розробити заходи з реформування ФБР. Ця група — Рада зі стратегічного управління, — за словами міністра, повинна привести до «поліпшення та удосконалення діяльності ФБР».

Багато американців, згідно з проведеними дослідженнями, вважають ФБР некерованою, безвідповідальною і ненадійною організацією, яка фактично втратила довіру громадян, оскільки останнім часом з’явилося багато інформації про невдачі в роботі, корупції й тісному зв’язку її працівників зі злочинним світом. Одним із «героїв» нового скандалу в одній із головних спецслужб США на минулому тижні став рядовий працівник відділення ФБР Джеймс Гілл, якому вже пред’явлено звинувачення у викраденні та продажу мафії таємних матеріалів. Розслідування злочинної діяльності працівника ФБР триває і за заявою представників бюро мафія отримувала через Гілла інформацію, що стосується розслідувань справ, пов’язаних із організованою злочинністю, але ніяк не пов’язану з державною безпекою.

Всебічна перевірка ФБР починається, незважаючи на значні досягнення цієї організації в останні роки. Одне з найбільш важливих — розслідування вибухів у американських посольствах у Кенії й Танзанії, яке закінчилося обвинувачувальними вироками в нью-йоркському суді. Проте всі видимі й невидимі досягнення ФБР не змогли підправити ситуацію та «змусили» тепер вже колишнього шефа Луїса Фрі подати у відставку після арешту Роберта Ганссена, агента ФБР, звинуваченого у співпраці з радянськими і російськими спецслужбами протягом п’ятнадцяти років.

Тетяна ГРИНЬ
Газета: