Не секрет, що держава не має змоги допомогти всім, хто цього потребує. Тому сектор соціальної допомоги сьогодні відносно вільний, що залишає широке поле діяльності для громадських організацій.
Два роки тому було створено всеукраїнське об’єднання «Держава». «Ми не претендуємо на функції держави, — розповідає голова ВО «Держава» Володимир Бачигин, — ми просто оцінюємо, де держава сьогодні не в змозі допомогти, і допомагаємо самі». Мета «Держави» — допомагати слабким, тим самим формуючи сильну державу.
Як розповідає Володимир Бачигин, об’єднання заснували кілька десяткiв однодумцiв. Сьогодні ж у «Державі» — близько 80 тисяч громадян, представників різних професій, об’єднаних спільною ідеєю. Майже в кожному регіоні країни є територіальні відділення організації.
До формули сили входять кілька понять — культурне, моральне, патріотичне, згуртоване, соціальне.
«Держава» приділяє увагу як підростаючому поколінню — дітям-сиротам, інвалідам, із малозабезпечених сімей, так і пенсіонерам — ветеранам Великої вітчизняної війни, ветеранам праці. У соціальній роботі особливо клопітними, ясна річ, є передсвяткові та святкові періоди.
У рамках акції «Держава» — дітям» практично по всіх областях України в період новорічних та різдвяних свят пройшли казкові вистави для знедолених дітей. У кожному регіоні акції відрізнялися одна від одної. Причому святкова програма не обмежувалася простим врученням подарункових наборів Дідом Морозом. Хоч без солодощів, звичайно, теж не обійшлося.
Подарунки до Нового року отримали 22 тисячі маленьких жителів Дніпропетровська, Кривого Рогу, Новомосковська, Павлограда, Дніпродзержинська, Нікополя, Первомайська, Терновки та Орджонікідзе. Під девізом «Принеси подарунок до кожного дому!» пройшов благодійний марафон всеукраїнського об’єднання «Держава» для вихованців інтернатів, притулків та дитячих будинків, дітей із малозабезпечених сімей Дніпропетровської області. 1400 хлопчиків і дівчаток побачили новорічну виставу в Театрі імені Т. Шевченка.
Корисне свято організувала «Держава» дітям і в Тернопiльській області. Делегацію з Донецька запросили подивитися Різдво в Західній Україні — діти повечеряли в тернопільських сім’ях, відвідали Почаївську лавру, Новорічну ялинку в Тернополі. А влітку «Держава» оздоровить юних тернопільчан у Донецькій області на Азовському морі.
У Київському театрі оперети пройшла прем’єра дитячої вистави «Білосніжка та семеро гномів», також майже сім тисяч дітей завдяки «Державі» відвідали вистави «Карнавал казок» і «Дюймовочка». Усього близько півмільйона українських дітей-інвалідів, а також маленьких вихованців шкіл-інтернатів та дитячих будинків отримали подарунки до новорічних свят.
У Вінниці діти-інваліди та відмінники навчання отримали в подарунок виставу «Хуха Моховинка» обласного Академічного музично-драматичного театру ім. М.І. Садовського. Дітлахи не лише подивилися виставу про доброго лісового духа, але й змогли взяти участь у конкурсах і виграти призи.
Словом, культурі організація приділяє дуже багато уваги. Як розповідає голова ради Об’єднання з питань культури Володимир Талашко, до 100-річного ювілею Театрального інституту ім. Карпенка-Карого, «Держава» допомогла оновити сцену, освітлювальну та звукову апаратуру у найстарішому театральному вузі країни: «Аналогічний подарунок готуємо до 55-річчя Київського театру оперети, щоб його актори могли працювати в сучасних умовах», — розповідає голова ради ВО «Держава» з питань культури Володимир Талашко.
Не забуті й ветерани сцени. Під Києвом розташовані Будинок ветеранів праці та Будинок ветеранів сцени, де живуть актори похилого віку та викладачі Театрального інституту. До них регулярно приїжджають представники ВО «Держава» з квітами, солодощами, шампанським, іншими подарунками. Не стали винятком і новорічні свята. Також підтримуються ветерани спорту. Наприкінці 2004 року в готелі «Спорт» об’єднання проводило передноворічну зустріч з ветеранами спорту та ветеранами війни. «Ці люди за своє життя отримали не одну перемогу, — розповідає В. Талашко. — Зараз їм по 70—80 років. Ми постаралися допомогти їм знову відчути себе переможцями, подарувавши кожному годинник «Перемога». І вони знову помолодшали, тому що відчули: про них не забувають, їх хочуть бачити і чути».