«Як будь-яка європейська амбітна столиця, Київ має використовувати сучасні технології, покращувати умови ведення бізнесу та умови доступу громадян до влади». Цією заявою розпочав свою розповідь відносно програми створення електронного уряду, що починає діяти вже наступного року, заступник голови Київської міськадміністрації Олександр Пузанов.
Для цього, за його словами, в Києві буде створено регіональний центр «Електронна столиця», де створюватимуться електронні ключі, які забезпечуватимуть легітимність інформації, що передається. У мережі Інтернет з’явиться єдиний веб-портал територіальної громади м. Києва, який є і сьогодні, але, як зазначив Пузанов, «можливості повного пакету значно більші». На ньому буде повна інформація про органи державної влади і місцевого самоврядування, інформація про всі послуги, які вони надають. Громадяни зможуть через цей портал подавати заяви, отримувати відповіді і дозволи (наприклад, на перепланування будинку чи квартири) і навіть оплачувати отримані послуги, у тому числі комунальні, не контактуючи з чиновниками.
Киянам має сподобатися також електронна система під назвою «Медичний простір». Як розповів Пузанов, планується, що з її допомогою кожен киянин може завести електронну «карту хворого», на якій зберігатиметься історія хвороби, всі аналізи і діагнози. Система дозволить городянам позбавитися від черг у поліклініках, оскільки з її допомогою можна буде записуватися на прийом до лікаря і отримувати відповідні запрошення.
Для міста велике значення матимуть такі напрями електронного управління, як генеральний план і Київ туристичний. Всю систему електронного управління в столиці буде впроваджено в 2014 році. А ось систему електронного документообігу — вже до кінця 2012 року (папери в бюрократичному обігу, повідомив Пузанов «Дню», рухатимуться не послідовно, а паралельно, що дозволить скоротити термін узгодження документів до 10 днів).
Загалом на програму електронного управління планується виділити з бюджету міста 85 мільйонів гривень. Виконавців добиратимуть на тендері. Для переходу до електронного управління використовують досвід таких країн, як Сінгапур, Естонія, США. Голова столичної держадміністрації Олександр Попов зараз вивчає досягнення з цього приводу Японії, зокрема м. Кіото, де така система діє вже не одне десятиліття.
Чи має намір київська влада, склавши руки, чекати, поки ця система запрацює? Судячи з інформації Пузанова, тут розуміють, що під лежачий камінь вода не тече. Зокрема, заступник міського голови поділився з журналістами сенсаційною інформацією. «В понеділок ми отримали офіційне звернення двох меценатів, які висловили бажання подарувати місту Києву будівлю і земельну ділянку по вулиці Богдана Хмельницького, 7, — сказав він. — Це скандальний резонансний об’єкт, розташований у історичній частині міста і відомий кожному киянину». За словами Пузанова, вирішити це питання було дуже непросто, оскільки місто не мало можливості довести незаконність цього будівництва (на розі вул. Б.Хмельницького і Пушкінської, поряд з театром Російської драми і над вестибюлем станції метро Театральна). Відповідаючи на запитання «Дня», чиновник підкреслив, що жодних відступних або преференцій дарувальники не отримали. Вони, за його словами, просто зрозуміли, що у зв’язку зі ставленням киян до цього будівництва, торгівля у них на цьому місці не піде...
Пузанова також підбадьорила перемога в суді першої інстанції, де розглядалася доля земельної ділянки по вулиці Інститутській, 1—3. Він переконаний, що будуть виграні і подальші апеляції. Що буде на цьому місці, ще невідомо. У міста є намір оголосити конкурс на кращий проект. І взагалі, судячи зі слів Пузанова, один з головних напрямків роботи міськадміністрації зараз — повернення у власність міської громади незаконно приватизованих об’єктів і земельних ділянок («1770 гектарів вартістю десятки мільйонів»).
Електронне управління містом — це, звичайно, чудово. Але чи не занадто голосно сказано і чи не забули при цьому про когось? Зокрема, «День» запитав про волоцюг, які сьогодні є неприємною «визначною пам’яткою» столиці? Пузанов злегка знітився і сказав, що не знає, яким чином може надавати їм допомогу система електронного управління. Але відразу знайшовся і передбачив, що ці люди зможуть скористатися вуличними терміналами, які надаватимуть городянам доступ до електронного уряду.