Президент України Леонід Кучма закликав учасників 58-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН підтримати ініціативу України вшанувати з боку Організації Об’єднаних Націй пам’ять загиблих під час голодомору 1932 — 1933 років. «Цього року виповнюється 70 років відтоді, коли тоталітарний режим організував штучний голод в Україні. Його наслідком стала загибель від 7 до 10 мільйонів наших співгромадян», — сказав Президент, виступаючи під час загальних дебатів сесії. «На жаль, тоді світ не відгукнувся на нашу трагедію. Міжнародна спільнота повірила цинічній пропаганді Радянської держави, яка продавала хліб за кордон, у той час як в Україні щохвилини від голоду вмирало 17 людей», — зазначив Президент. «Ми не хочемо зводити рахунки з минулим. Ми хочемо лише, щоб наша трагедія стала відомою якомога більшій кількості людей, і щоб ці знання допомагали нам уникнути подібних катастроф у майбутньому», — наголосив Леонід Кучма. Як відомо, МЗС України веде двосторонні консультації з іноземними державами з метою розробки проекту резолюції ООН про засудження голодомору в Україні 1932 — 1933 років.
Виступаючи на сесії Генеральної Асамблеї, Леонід Кучма також висловив надію на рішучіші кроки ООН у допомозі перетворенню Чорнобильської зони на екологічно безпечну територію, на сприяння вирішенню економічних, соціальних і гуманітарних проблем жителів зони. Президент нагадав, що Україна зробила реальний внесок «у безпечний світ XXI століття, відмовившись від одного з найпотужніших на планеті ядерних арсеналів і закривши ЧАЕС», — передає Інтерфакс-Україна.
У своєму виступі Президент торкнувся також теми реформування ООН, майбутнього Іраку і всього Близькосхідного регіону. «Із самого початку, увійшовши до складу антитерористичної коаліції, наша держава зробила істотний внесок у її діяльність. Ми рішуче налаштовані залишатися в лавах коаліції, допоки міжнародний тероризм, як загроза глобального масштабу, не зникне зі світового порядку денного», — сказав Леонід Кучма.
Заступник Генерального секретаря ООН і спеціальний представник організації у Ліберії Жак-Поль Кляйн конкретизував висловлену раніше пропозицію Кофі Аннана взяти участь у миротворчій місії в цій африканській країні. Кляйн запропонував Леоніду Кучмі розглянути можливість відправки до Ліберії українського батальйону піхоти та вертолітного загону. Леонід Кучма відповів, що Київ розгляне таку можливість, «згідно з чинним законодавством», — повідомила прес-секретар глави держави Олена Громницька.