Максимальне наближення дій борця до реальної боротьби та захисне оснащення для уникнення травм — це основні аспекти японського бойового мистецтва богу-будо. Як цією технікою володіють молоді українські спортсмени, тренери зрозуміють після проведення відкритого чемпіонату і першості Києва з богу- будо 22—23 грудня (у змаганнях візьмуть участь найменші спортсмени — віком від 4 до 18 років). Незважаючи на те, що цей вид бойового мистецтва з’явився в Україні нещодавно, наразі кількість його прихильників налічує понад 10 тисяч борців. Представники Всеукраїнської федерації богу-будо пояснюють це тим, що воно об’єднує контактні та безконтактні види бойових мистецтв: карате, кікбоксинг, бокс, традиційну боротьбу та інші види єдиноборств.
— До участі у змаганнях з богу-будо допускаються як хлопці, так і дівчата, — розповів віце-президент Всеукраїнської федерації з богу- будо, президент Київської федерації карате-до Георгій Сельвестров. — Головне для спортсмена — навчитися застосовувати ударну, стрибкову та іншу техніку так, щоб захистити себе від нападу противника і водночас його не травмувати. Під час застосування різноманітних прийомів (ударів ногами, руками, захватів, кидків чи підсічок) спортсмен обов’язково страхується. Саме через страхування та використання технічного арсеналу різних видів єдиноборств у змаганнях з богу-будо можуть брати участь представники різних шкіл бойових мистецтв.
Для самозахисту бійці використовують спеціальний шолом та жилет, який захищає тіло від ударів. За словами пана Сельвестрова, богу-будо не передбачає застосування агресії під час поєдинку. Спортсмен повинен керувати своїми емоціями і проводити бій виховано, дотримуючись неписаного морального кодексу воїна. Агресія та ненависть просто несумісні з основними принципами кодексу — порядністю, вірністю, чемністю та працелюбністю.
— Саме це найбільше приваблює молодих людей у нашому мистецтві, — переконаний віце-президент Всеукраїнської федерації з богу-будо Олександр Машталер. — Ще одна особливість богу-будо, як і інших категорій боротьби, пов’язана із тим, що спортсмен не розлучається із ним протягом усього життя. Так, до участі у змаганнях допускаються навіть 60-літні бійці.
Ще одним цікавим розділом богу-будо, за переконанням фахівців, є ката. Це умовний поєдинок із кількома віртуальними противниками, які нібито атакують із різних боків. У цих видовищних змаганнях можуть взяти участь навіть члени родини спортсмена, тоді це нагадує справжнє театральне дійство. Універсальність та різноманітність богу-будо дає підстави його представникам сподіватися на включення до олімпійських видів спорту. Для цього треба не так багато — об’єднати зусилля богу-будистів усіх країн світу та довести, що вони дійсно заслуговують на звання олімпійських чемпіонів.