Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Гостре питання

У Верховній Раді обговорять будівництво Росією дамби
10 жовтня, 2003 - 00:00

22 жовтня у Верховній Раді намічено проведення парламентських слухань із питання про українсько-російські відносини. Українські політики прогнозують непростий хід дебатів під час запланованого засідання.

Учора голова Верховної Ради Володимир Литвин спрогнозував гостре обговорення в парламенті питання про будівництво дамби у Керченській протоці. Він зазначив, що обговорення цього питання буде гострим і серйозним. За словами В. Литвина, в парламенті вже зареєстровано кілька проектів постанов із цього питання. «Це хороший «подарунок» у лапках до парламентських слухань», — сказав він. Напередодні член парламентського комітету з питань закордонних справ Ігор Осташ (фракція «Наша Україна») за підтримки інших представників комітету подав на розгляд Верховної Ради проект постанови «Щодо ситуації у Керченській протоці».

Тим часом учора лідер Народного Руху, голова парламентського комітету з питаень європейської інтеграції Борис Тарасюк закликав Україну звернутися до Ради Безпеки ООН з проханням допомогти у вирішенні ситуації, пов’язаної з будівництвом Росією дамби у Керченській протоці. Дії російської сторони «не можна кваліфікувати інакше ніж провокацію», — зазначив він на прес-конференції. «На даний момент реакція української влади була адекватною — це і висловлювання Президента, і Міністерства закордонних справ. Водночас, наскільки мені відомо, ситуація не змінюється, і будівельники продовжують нарощувати дамбу. Порушення положень міжнародного права і наших двосторонніх домовленостей із Росією триває. Ця ситуація вимагає рішучіших дій з боку України», — заявив депутат. Одним із можливих шляхів вирішення ситуації він вважає звернення України до Ради Безпеки ООН. Б. Тарасюк нагадав, що 1993 року Україна вже виграла подібну суперечку, коли Рада Безпеки одностайно встала на бік України у спорі про статус портового міста Севастополя. Крім того, Б. Тарасюк не виключив можливості звернутися до Міжнародного суду в Гаазі та подання резолюції на розгляд Генеральної асамблеї ООН. «У влади залишається чимало інструментів протидії цьому свавіллю з боку російських органів влади, і цьому однозначно треба покласти край», — цитує Тарасюка Iнтерфакс-Украина.

Газета: