Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Гроші для публічної політики

22 травня, 2002 - 00:00

Учора уряд України отримав від Фонду інституційного розвитку Всесвітнього банку $288 тисяч на проведення діалогу з суспільством. Метою цього гранту, який має реалізовувати Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України, є підвищення прозорості роботи уряду в процесі розробки і прийняття рішень.

На думку міністра економіки та з питань європейської інтеграції Олександра Шлапака, цей проект, який дістав назву «Діалог для реформ», стане «елементом порозуміння в державі» і допоможе в реалізації масштабних завдань, які стоять перед країною. Порівнявши комунікаційний процес в Україні з «двостороннім рухом», віце-президент Всесвітнього банку по регіону Європи та Середньої Азії Йоганнес Лінн зазначив, що користь від такого спілкування буде обопільною для населення і урядовців.

На презентації повідомлялося, що на стадії підготовки вже знаходяться такі заходи, як громадське обговорення бюджету та програми діяльності уряду, розгляд регіональної стратегії подолання бідності (на прикладі Чернігівської області) та пенсійної реформи (Львівська область), освітня програма з питань державного бюджету. В рамках останньої, як повідомив державний секретар Міністерства фінансів України Анатолій Максюта, буде підготовлено 25 телефільмів (тривалість кожного — 10 хвилин), які у популярній формі висвітлюватимуть різні аспекти бюджетної політики. Незабаром ці стрічки можна буде побачити на телевізійному каналі IСTV.

Чимало програм знайдуть своє втілення і протягом наступних двох років реалізації проекту. Зокрема, за словами координатора проекту від Мінекономіки Ярослава Демченкова, функціонуватиме Інтернет- сторінка www.dialog.me.gov.ua та «гаряча» телефонна лінія, випускатиметься низка періодичних видань з економічної тематики, регулярно проводитимуться брифінги для ЗМІ. Також будуть розроблені стандарти і процедури проведення публічних обговорень та інших комунікаційних заходів, рекомендації до законодавчих актів для стимулювання розвитку третього сектора, проведено навчання державних службовців елементам публічної політики.

Петро ІЖИК, «День»
Газета: