Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Хмельницький доводить Білорусі, що йде в Європу

19 липня, 2001 - 00:00

«Відповідно до Європейської конвенції, у видачі правопорушника може бути відмовлено, якщо у державі, що подала запит, це правопорушення карається смертною карою, а у запитуваній стороні, себто в Україні, вона не передбачена взагалі», – заявив вчора для «Дня» Сергій Власюк, начальник відділу прокуратури у Хмельницькій області. Зауважив, що «у даному випадку запитуюча сторона повинна гарантувати, що до підозрюваного, взятого під варту, не буде застосовано смертну кару».

Перший міліціонер Білорусі, засвідчивши повагу своєму колезі з України, висловив щиру подяку оперативникам Хмельницького за затримання підозрюваного в особливо жорстокому злочині. «В явці з каяттям цей Олексій М. зізнався, що 20 березня ц. р. він разом з трьома молодими людьми, серед яких один – з Хмельницького, зайшли до Жлобінського міського будинку культури, де вівся ремонт, «з метою крадіжки майна». Тут були сторож, двоє чоловік і неповнолітня дівчина», – розповіла для «Дня» Інна Проник, інспектор Центру громадських зв’язків управління МВСУ у Хмельницькій області.

Але у підсумку кримінальний квартет кулаками та каменюками забив до смерті сторожа і двох чоловіків, а потім, учинивши наругу над нещасною дівчиною, тяжко її побили, сховали тіло у купі цегли. «Вкрали відеомагнітофон, відеоплейєр, настінний годинник, фотоапарат, інше клубне майно на загальну суму 705891 рубль Національного банку Білорусі», – продовжила Інна Проник. Їй відомо, що трьох «узяли» білоруські правоохоронці, а четвертий утік за адресою, вказаною йому подільником із Хмельницького.

Сергій Власюк віддає належне місцевим оперативникам. «Ті «вирахували» цього, четвертого, і «головне, що взяли у місці, безпечному для мирних громадян». Ніхто ж, каже, не міг прогнозувати, як, опинившись у пастці, поведеться підозрюваний в особливо жорстокому злочині. Тобто С.Власюк «сіє» сумніви щодо того, «чи заарештована особа є саме тією, яку розшукувала міліція Білорусі». Він повідомив: «Цей, заарештований, без документів, що засвідчують особу. Хоча з аналізу оперативних даних можна висунути основну версію, що то саме Олексій М. Особу буде встановлено процесуальним шляхом». Його також цікавить, чи, бува, взятий під варту за два місяці квартирування у Хмельницькому не скоїв якісь злочини, що «ще не розкриті».

Отож наразі юний громадянин, якому 28 лютого виповнилося 18 років, перебував у центрі міжнародних переговорів. «Питання про його екстрадицію вирішуватиме Генеральний прокурор України», – узагальнив Сергій Власюк.

Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»
Газета: