Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

30 липня, 1999 - 00:00

У цьому році виповнюється 5 років з дня прийняття конституції Молдови, проте раніше цей день не вважався святковим, оскільки Основний закон набув чинності у День незалежності країни — 27 серпня 1994 року. З нагоди свята у Молдові буде оголошено амністію. Як повідомив голова депутатської комісії з держбезпеки Вадим Мiшин, планується амністувати понад три тисячі чоловік. Серед них учасники II світової війни і збройного конфлікту в Придністров'ї, колишні солдати-інтернаціоналісти, учасники ліквідації наслідків аварії у Чорнобилі, жертви політичних репресій, інваліди та інші категорії громадян. Сьогодні в тюрмах Молдови близько 10,5 тис. арештантів, з яких працює не більше п'ятої частини, а згідно з нормативами — потрібно не менше трьох чвертей.

Міністрам вимикати мобілки заборонено

Президент Румунії Еміль Константінеску наказав своїм міністрам ніколи не вимикати мобільні телефони. Таке, здавалося б, дивне рішення було викликано тим, що президенту не вдалося знайти жодного з міністрів, аби відправити на похорон марокканського короля Хассана. Сам Константінеску теж змоги поїхати до Марокко не мав. Румунію на похороні представляв посол тієї держави в Марокко.

Корови на сході Німеччини зрівнялися із західними

Східнонімецькі підприємства по виробництву молока минулого року практично зрівнялися по надоях на одну корову із західнонімецькими фермами. Про це повідомила Сільськогосподарська спілка у Мюнстері (ФРН). На сході було надоєно 6562 кілограма молока на тварину, на заході країни — 6572 кілограма. Очікується, що нинішнього року східнонімецькі корови переженуть по продуктивності західних, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ТИМЧЕНКО із Лейпцига.

Дикі ведмеді під загрозою вимирання

Браконьєрство, забруднення навколишнього середовища та знищення лісів може призвести до вимирання багатьох диких ведмедів, які зустрічаються сьогодні лише в 62 країнах світу, повідомляється у доповіді Світового Фонду Природи. У найкращому становищі перебувають полярні ведмеді, але їхньому існуванню загрожує неминуче глобальне потепління. Сьогодні високим попитом користується ведмеже хутро та м'ясо, а також жовч, яка використовується в традиційній медицині. Найскладніша ситуація склалась у Західній Європі, де ведмеді мешкають лише в трьох країнах — Італії, Австрії та Франції.

Бензин дорожчає, а черкаські пасажироперевезення дешевшають

Вартість проїзду у громадському транспорті Черкас найближчим часом зменшиться до 15 копійок, планує Черкаська міськрада. Нагадаємо, з 2 червня проїзд у міському транспорті коштує 20 копійок, що призвело до збільшення обсягу пасажироперевезень на 15%, а грошової виручки транспортників на 20%. Згідно з останніми переговорами мерії та керівництва транспортних підприємств, кожен черкащанин, який має пільги на безкоштовний проїзд, з серпня отримуватиме спеціальні проїзні квитки. Міськрада розраховує, що експеримент сприятиме зменшенню суми дотацій з міського бюджету на функціонування комунального транспорту, яка щомісяця становить 200-250 тисяч гривень, повідомляє агентство УНІАН.

Епідеміологічна ситуація загострюється

З підозрою на сибірку до інфекційного відділення Жашківської центральної райлікарні Черкаської області госпіталізовано двох осіб. Як повідомили агентство УНІАН в МінНС, фахівцями районної та обласної СЕС, облуправлінням ветеринарної медицини проводяться протиепідемічні заходи. Хворих серед контактних осіб не виявлено. Ситуація перебуває під контролем фахівців. В той же час на станції Курне Червоноармійського району Житомирської області госпіталізовано 11 чоловік з попереднім діагнозом лептоспіроз. За інформацією МінНС, стан здоров'я хворих задовільний.

Розстріляв кількох людей і знищив себе гранатою

У середу у Львові на вулиці Бічній-Лісній залунали пістолетні постріли. Оперативники, зі слів потерпілих, відразу встановили особу злочинця. Ним виявився 38-річний громадянин У., який важко поранив господиню помешкання і її 20-річного знайомого і зник. Але не надовго. Через годину вiн повернувся до себе додому і вбив пострілом в живіт власного батька. Згодом, обдумавши те, що накоїв, стрілець підірвав сам себе гранатою РГД-5. У помешканні, «стрільця» правоохоронці виявили цілий арсенал: карабін системи «Мосіна», пістолет «Браунінг» з глушником, револьвер, пневматичну рушницю, кілька сот патронів до пістолетів різних систем та електродетонатори. Зараз, повідомив репортеру «Дня» Миколі САВЕЛЬЄВУ начальник карного розшуку Львівської області полковник Петро Глушик, слідство встановлює, чи не стояв вбивця-самогубець на обліку в психдиспансері.

Наталя Вітренко потрапила в кандидати

Центральна виборча комісія зарахувала на підтримку претендентів у кандидати в президенти Юрія Костенка — 1,337 млн. підписів, Наталі Вітренко — 1,012 млн. підписів. Така кількість підписів на їхню підтримку визнана зібраними відповідно до вимог закону згідно з протоколами, затвердженими на засіданні ЦВК у четвер. Цікаво, що Наталя Михайлівна здала найменшу кількість підписних листів і ще декілька днів тому М. Рябець стверджував, що з 30% перевірених 58% вже відбраковано. Хоча після демонстративного «розп'яття» в ЦВК збирачів підписів від Олександра Мороза, в реєстрації Н. Вітренко мало хто сумнівався. У кулуарах говорилося про те, що ЦВК підготував громадську думку до реєстрації прогресивної соціалістки, незважаючи на те, що в Севастополі в її підтримку «підписувалися російські моряки». У середу ЦВК визнав дійсними менше 1 млн. підписів на підтримку лідера Патріотичної партії Миколи Габера. Коментуючи заяву одного з претендентів, лідера Патріотичної партії Миколи Габера, про упереджене ставлення ЦВК до перевірки підписних листів на його підтримку, М. Рябець заявив, що претенденти, передбачаючи можливість відмови в реєстрації, заздалегідь формують думку про те, що Центрвиборчком неправильно організував перевірку підписних листів, повідомляє кореспондент «Дня» Оксана ПАНЧЕНКО.

Газета: