Донедавна практично єдиним легальним способом придбання більш-менш дешевого легкового автомобіля іноземного виробництва залишалося так зване тимчасове ввезення. У цього способу були свої вади (зокрема, необхідність щороку протягом 3 років перереєструвати автомашину на родичів), але за відсутністю кращого... Позавчора один мій знайомий купив за $1,5 тис. іномарку, яка була у вжитку, з Прибалтики і був невимовно радий такому вдалому придбанню. Він би зрадів ще більше, якби дізнався, що того самого дня український уряд заборонив своїм громадянам тимчасове ввезення транспортних засобів (постанова Кабміну №1250 від 13 липня 1999 р.). Відтепер раз на 3 роки дозволяється ввозити для власних потреб транспортний засіб тільки фізичним особам-нерезидентам і юридичним особам. Наступного дня після прийняття цієї постанови на засіданні Кабміну міністр промислової політики Василь Гуреєв повідомив про чергове потепління у стосунках корейської та української сторін у СП «АвтоЗАЗ-Деу». За інформацією Інтерфакс-Україна, міністр сказав, що на сьогоднішній день проблеми «практично вирішені». Очевидно, заборона тимчасового ввезення транспортних засобів для українських громадян стала одним із шляхів вирішення проблем. Однак навряд чи подібний спосіб розв'язання проблем викличе захоплення в ЄС, який восени має розглядати питання надання в Україні безпрецедентних пільг південнокорейській компанії «Деу», повідомляє кореспондент «Дня» Владислав МИХАЛЬОВ .
Помер хранитель львівського часу
Лише декілька місяців не дожив до свого 80-річчя Петро Йосипович Красун — майстер, який доглядав за головним годинником Львова. 51 рік майстер із золотими руками щодня піднімався на Львівську ратушу — а годинниковий механізм розташовано на висоті 80 метрів — аби накрутити годинник. При цьому, йому доводилось піднімати на висоту 4 та 10 метрів декілька гирь, найлегша з яких важить 50, а найважча — 150 кілограмiв. Петро Йосипович ще замолоду виявляв неабиякі технічні здібності — вперше він такий складний механізм, як ратушанський годинник, полагодив ще у 1940 році. Сталося це у місті Холм (тепер Республіка Польща). Стосовно ж головної справи його життя — годинника на львівській ратуші, то він вже має понад 150 років. І більшу частину деталей Красуну доводилось ремонтувати та підганяти вручну. У прес-службі Львівської міськради кореспондентові «Дня» Олександру СИРЦОВУ повідомили, що тепер за годинником доглядатиме учень Петра Красуна — Богдан Баса. Відлік часу неможливо спинити.
У Тегерані все спокійно
Іранські власті заявили, що після відновлення порядку в столиці вони покладуть край антиурядовим демонстраціям, які вiдбулися за студентськими виступами — найбільшими за останні 20 років. Керівник служби безпеки Хассан Ровані заявив, що всіх, хто завдав збитків суспільній власності під час протестів, буде визнано ворогами держави. А за подібні злочини в Ірані карають на смерть. Студенти виступали за лібералізацію на підтримку реформ президента країни. Однак Мохаммад Хаттамі виявився безсилий перед релігійним керівництвом, яке уособлює Аятолла Алі Хамені.
Китай розробив нейтронну бомбу
Учора радник голови уряду КНР Чжао Цічжен повідомив, що вчені цієї країни розробили нейтронну бомбу, і тому звинувачення Вашингтона щодо крадіжки китайцями ядерних технологій в американців безпідставні. «Під страхом холодної війни Китай не мав іншого вибору, як проводити власні досліди щодо розвитку ядерних технологій», — додав Цічжен. Однак радник голови уряду заперечив будь-який зв'язок між китайською розробкою і бомбардуванням їхньої амбасади в Югославії 7 травня. Водночас він підкреслив, що не вірить у випадковість цієї агресії: ймовірність такої помилки дорiвнює нулю.
Латвійський закон про мову буде доопрацьовано
Новий президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга повернула до парламенту закон про державну мову, що визвав багато суперечок. До такого кроку вона вдалася після того, як Європейський Союз та Росія висловили стурбованість, що цей законопроект дискримінує національні меншини Латвії. Віке-Фрейберга, зокрема, наголосила, що закон, який передбачав обов'язкове застосування латвійської мови практично в усіх сферах життя, є неточний, недоречний і повинен бути скоригований.
У ДіКапріо знову проблеми в Таїланді
Зовсім недавно фільм «Пляж», в якому знімався відомий актор Голлівуду Леонардо ДіКапріо, був буквально зацькований активістами із захисту природи нібито через шкоду, завдану таїландському острову. Цього разу ДіКапріо зіткнувся з таїландськими податківцями. 120 подарункових відеокасет, надісланих одній із приватних шкіл Таїланду, було конфісковано митною службою, котра поставила перед навчальним закладом вимогу сплатити понад $300 податку за посилку. Оскільки для бідного шкільного бюджету це нереальна сума, найімовіршіне, насолоджуватися переглядом дікапрівських фільмів будуть самі податківці. Якщо, звичайно, відомий кіноідеал не сплатить податків за свій презент.
У фінів прохають притулок цигани
Близько тисячі словацьких циганів прохають притулок у Фінляндії. Перш за все роми не задоволені ставленням роботодавців, які буцімто платять їм менше, ніж словацьким працівникам. Натомість Фінляндія, наслідуючи приклад Британії, запровадила минулого тижня візовий режим для всіх словаків. Окрім того, фінський уряд відхилив звернення циганів щодо надання їм притулку, позаяк, на думку урядовців, роми рятуються не від словацької дискримінації, а від соціально-економічних негараздів. Словацька влада, в свою чергу, запевнила, що у країні відсутня будь-яка дискримінація.