Нещодавно контролери пункту-пропуску «Ягодин-авто» вилучили в нашого співвітчизника Івана К. $7 тис., про які, за його словами, він просто забув. Забудькуватий громадянин валюту не ховав у подвійному дні або ще якихось хитромудрих схованках. Він її просто тримав у кишенях штанів. А раптом не помітять. Помітили! А громадянка України, мешканка Сімферополя Марія Л., вирішила продати півпаспорта. Документ, що схуднув, виявила під час паспортного контролю прапорщик Олена Нікуліна. В міліції порушниця паспортного режиму зізналася, що півпаспорта вона продала в Туреччині своєму співвітчизнику. Ціна кількох сторіночок документа тримається в таємниці, щоб попит на паспорт не переріс на справжній бум, повідомляє кореспондент Олесь ЛЕЛЕКА .
Райдержадміністрація зачинена. Всі пішли «на буряки»
Геть спорожніли службові кабінети Волочиської райдержадміністрації. Не метушаться чиновники, немає прохачів і скаржників. У коридорах тихо, як на цвинтарі. «21 із 26 робітників апарату дружно взяли сапки в руки й — у села. Ведуть боротьбу за високий урожай цукрових буряків у рік виборів президента України», — пояснив 10 червня для «Дня» Володимир Петрук, заступник голови райдержадміністрації. Зауважив, що застали його на місці випадково, бо якраз обідня пора. Як з'ясувалося, приклад місцевої виконавчої влади надихнув столоначальників інших організацій та установ райцентру. «Щодня з Волочиська відправляємо в села до тисячі «сапок», — узагальнює В.Петрук. Цей «інструмент для знищення бур'янів і формування густоти культурних рослин узяли в руки служителі цифри, фахівці з питань внутрішньої політики, соціального та культурного розвитку, із роботи з малими та старими. Як і в давніші часи, вони зобов'язалися сформувати густоту рослин цукрових буряків за 10 — 12 робочих днів, щоб «залишилося по 6 — 7 на кожному погонному метрі». А потім — перевірка, інші агротехнічні заходи. І так — аж до збирання вирощеного. Чи це, бува, не позначиться на рівні управління адміністративно-територіальною одиницею? Заступник голови райдержадміністрації вважає, що все буде гаразд. Одначе Хмельницька облдержадміністрація чомусь не поспішає узагальнювати волочиський «експеримент», повiдомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
Жертвою будинку, що завалився, стали діти
Страшна трагедія сталася 8 червня увечері в селищі Білореченському Лутугінського району: обвалилося перекриття однієї з квартир першого поверху двоповерхового будинку і накрило двох підлітків 14 i 12 років. Жертв могло бути більше, але суто випадково в цю вечірню годину в двох квартирах першого й другого поверхiв перебували тільки хлопчики. 14-річного підлітка вдалося відразу ж витягнути з-під уламків, другого звільнити було важче й він постраждав більше. З відкритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, ударами голови та численним саднами на тілі вони були доставлені до лікарні. Стан молодшого поки що викликає побоювання.
Як вдалося дізнатися кореспондентові «Дня», будинок не ремонтувався 42 роки, незважаючи на постійні скарги мешканців на його аварійний стан. Зокрема, останнім часом вони відчували вібрацію будівлі. Створена комісія встановлює причини обвалу, однак жителі будинку схильні вважати, що руйнування викликане ремонтом котельні, розташованої в підвалі. Одна частина будинку сюди й провалилася. Незважаючи на аварійний стан всього будинку (а друга частина його ще стоїть), ремонтні роботи не ведуться. Мешканці самі зайнялися евакуацією, повiдомляє Алла АНТИПОВА, «День».
Італійці подають у суд на Піночета
Родини восьми громадян Італії звинуватили колишнього військового правителя Чилі генерала Августо Піночета в причетності до загибелі їхніх рідних у Південній Америці в 70-х роках. Звинувачення грунтується на таємному договорі, який уклали між собою південноамериканські військові режими, що зобов'язалися видавати один одному дисидентів, які переховувалися. Цей план отримав назву операція «Кондор». Сім'ї восьми італійців стверджують, що Піночет і ряд високопоставлених військових із сусідніх з Чилі країн несуть відповідальність за зникнення їхніх рідних. Італійський прокурор Джан Карло Канальдо вже веде подібну справу проти чилійського диктатора.
Красна площа — тільки для тверезих?
Російський уряд ухвалив закон, який забороняє випивати, танцювати і співати патріотичні пісні на Красній площі. Власті сподіваються таким чином викорінити згубну звичку росіян — принаймні на центральній площі Москви. Однак цей закон водночас покладе край деяким традиціям. Адже роками московські молодята після шлюбної церемонії у весільному вбранні відвідували цю площу, аби випити шампанського. А 9 травня тут збираються москвичі, щоб відсвяткувати перемогу над німецьким фашизмом. Без патріотичних пісень, танців і горілки не обходиться. Також багато століть тому, до перенесення столиці до Санкт-Петербурга, на цій площі натовп москвичів спостерігав за тим, як тут страчували засуджених. Утім, це не перша спроба відгородити питущий народ від Кремля. Цар Василь III наказав вирити перед площею яму, аби відокремити Кремль від коробейників і п'яниць. Однак цього разу такий варіант є неможливим. І як міліція визначатиме ступінь сп'яніння відвідувачів Красної площі? Найцікавіше, що закон забороняє пити й всередині Кремля. Микола СІРУК , «День».