Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

30 квітня, 1999 - 00:00

У Києві з'явилася школа зовсім нового типу. У ній будуть готувати національну еліту. Подія відбулася завдяки ініціативі Національного університету культури й мистецтв. Роздувати божу іскру таланту будуть у творчій лабораторії при університеті, яка ще не так давно була загальноосвітньою школою №318. У школі з'являться абсолютно нові й незвичайні предмети: етика спілкування, акторська майстерність, хореографія, основи сучасної риторики... Планується комплексне викладання (наприклад, вивчення античної епохи одночасно на таких уроках, як література, історія, музикознавство, етика тощо), повідомляє кореспондент Андрій КУЗЬМІН.

Монетний двір у Тернополі

25-річний Руслан із Тернополя у власній квартирі відкрив справжній монетний двір. П'ятикопійчані монети переробляв на 50-копійчані. Протягом двох місяців справно збував останні, видавав їх дружині для домашніх потреб, щоб та нарешті перестала пиляти. Легка нажива заохочувала до масштабних обертів справи. І Руслан налагодив серійне виробництво копійок, за півціни пропонував їх людям. Під час збуту однієї партії такого товару його затримали працівники оперативно-пошукового відділу обласного управління внутрішніх справ. Як поінформували кореспондента Романа ЯКЕЛЯ в Центрі громадських зв'язків УМВС у Тернопільській області, фальшивомонетникові «світить» до 15 років позбавлення волі.

Львівські студенти не чекають, а діють

28 квітня, в Пороховій вежі у Львові розпочала триденну роботу виставка-конкурс «Комп'ютер і студент-99», що її організували Студентське братство «Львівської політехніки» та Студентське товариство ЛДУ імені Івана Франка. Це друга в західному регіоні України акція такого плану, яка має на меті допомогти студентам не лише показати себе в сфері комп'ютерної графіки, сервісних програм, анімації тощо, а й знайти роботу. Те, що можливість віднайдення праці в такій спосіб — не гола декларація, засвідчило хоча б те, що приглянути собі на виставці хорошого фахівця, за словами одного з організаторів події Андрія Бандрівського, висловили бажання комп'ютерний відділ банку «Аваль» та інші бізнесові структури. Отже, як кажуть студенти, вони — народ, який не чекає, а народ, який діє, повідомляє Ярина КОВАЛЬ, «День»

Чорний колір — колір тривоги

Екологічну карту області створено в Дніпропетровську. На карті позначено рівень забруднення повітря, води, грунтів. Вона має п'ять масштабів — еталонний стан, добрий, задовільний, критичний та кризовий. Отже, у місцях діяльності гірничо-металургійних підприємств — південь області, Нікополь, Марганець, Павлоград, Кривий Ріг, Вільногірськ — кольори переважають темні. Кольори північної частини області більш-менш світлі. Розроблена на основі багаторічних досліджень колективів Інституту проблем природокористування та екології НАН України, Медичної та Гірничої академій, об'єднання «Південгеологія», карта має стати основним документом при розгляді питання про стан довкілля одного з найбільш забруднених районів України — Дніпропетровщини, повідомляє Віталій ЛЮБАРЕЦЬКИЙ.

Лiкарня вiдкрилася пiсля дворiчних канiкул

При реалiзацiї так званої «реструктуризацiї» галузi охорони здоров'я, спричиненої недостатнiм фiнансуванням, два роки тому було закрито невелику дiльничну лiкарню на двадцять лiжок в селищi Чернятинi на Вiнниччинi — замiсть неї залишилась тiльки амбулаторiя. Це, а також проблеми автобусного сполучення iз райцентром, одразу погiршили медичне обслуговування населення десяти прилеглих сiл. Мiсцевi керiвники вирiшили вiдновити лiкарню. Спiльними зусиллями промислових та колективних сiльськогосподарських пiдприємств, а особливо Чернятинського аграрного технiкуму, в примiщенi було зроблено капiтальний ремонт, докуплено обладнання, а Жмеринська районна рада заклала в бюджет кошти для утримання лiкувального закладу. І от лiкарня знову вiдчинила дверi для пацiєнтiв. Щоправда, тепер стацiонар офiцiйно нараховує лише п'ять лiжок (насправдi ліжко-місць удвiчi бiльше, i порожнiми вони практично не бувають). Вiдновлено також посади за кiлькома лiкарськими фахами. Медики, якi давно стояли на облiку в центрi зайнятостi, повернулись до своїх робочих кабiнетiв. Зараз стоїть питання про невелике розширення штату середнього медперсоналу, щоб у лiкарні відбувалися й нiчні чергування, повідомляє Вiктор МЕЛЬНИК, «День».

Газета: