Ще в понеділок увечері Президент України Віктор Ющенко (згідно з повідомленням прес-служби глави держави) підписав розпорядження, в якому зобов’язав керівників МВС, СБУ, Мін’юсту та Мінпаливенерго забезпечити умови для безперешкодної роботи «Прикарпаттяобленерго», «Полтаваобленерго» й інших підприємств сфери енергетики. Президент доручив розробити комплекс заходів для того, щоб унеможливити вплив конфлікту акціонерів «Прикарпаттяобленерго», «Полтаваобленерго» на роботу енергосистеми України. Ці підприємства слід узяти під охорону підрозділами МВС. Президент також розпорядився провести розслідування обставин проникнення сторонніх на територію вказаних компаній і встановити підпорядкованість «спецпідрозділів», які брали участь у цьому, та правомірність їхніх дій. Одночасно доручено розслідувати факти участі або бездіяльності в конфлікті працівників органів державної влади. Що й казати, це — формально правильний державний підхід.
Нагадаємо, в учорашньому номері «День» розповідав про корпоративні війни, що розгорнулися навколо «Полтаваобленерго» та «Прикарпаттяобленерго», з участю озброєних людей. «Невідомі» в камуфляжних костюмах без пізнавальних знаків і з автоматами в руках при потуранні місцевої влади захопили ці підприємства, які мають значення для енергетичної безпеки держави. Щоправда, незабаром «Полтаваобленерго» з допомогою народних депутатів звільнили. А тут наспіла й вказівка Президента.
Здавалося б, гострота конфлікту має бути знята. Тим часом у компанії «Укренергоконсалтинг», що здійснювала юридичний супровід обленерго, «Дню» сказали, що на 15.30 «Прикарпаттяобленерго» все ще було окуповане загарбниками в камуфляжі з написом «Альфа-Метал». На думку Володимира Плечуна, заступника генерального директора компанії «Укренергоконсалтинг», захопити владу намагаються офшорні компанії, за якими стоїть російський бізнесмен Костянтин Григоришин. У понеділок Плечун розповідав: «Підприємство оточене військовими в чорній формі без пізнавальних знаків», й уточнив, що серед них є й люди в міліцейській формі. Коли до будівлі офісу компанії прибули судові виконавці, народні депутати та легітимний голова правління Олександр Бубен і судові виконавці зачитали ухвалу херсонського районного суду, згідно з якою голову обленерго слід впустити в будівлю, то з офісу вийшла людина, яка відрекомендувалася в.о. директора з питань безпеки «Прикарпаттяобленерго» та заявила, що «народні депутати — провокатори і можуть бути вільні». Плечун також зазначив, що в приміщенні перебувають працівники обленерго, яких там насильно утримують.
Того самого дня працівники захоплених обленерго пікетували в Києві Секретаріат Президента. До них вийшов секретар РНБО Петро Порошенко і, як повідомляє інтернет-видання Lenta-ua.com, чомусь назвав організаторів акції «пройдисвітами». Щоправда, він також сказав, що вважає «пройдисвітом» і Костянтина Григоришина, якого учасники акції обвинувачували в спробі озброєного захоплення обленерго. Порошенко додав, що всі обленерго повинні знаходитися у власності держави. Це вже новий і вельми несподіваний поворот. Можливо, це зовсім і не Григоришин стоїть за бойовиками, які штурмують енергопідприємства? Але чому б тоді державі не йти з відкритим забралом та не втрутитися?
Один із «пройдисвітів» — Островський Володимир Юрійович, старший майстер служби розподільних мереж цеху з ремонту обладнання «Полтаваобленерго», розповів нашому кореспонденту: «Я прийшов на роботу в грудні 1980 року в «Полтаваобленерго» в службу захисту й ізоляції і відтоді в ній і працюю. Через три роки став майстром у цьому цеху. Тепер ось — старший майстер. Займаємося ми переважно обслуговуванням трансформаторів. Минулого року провели реконструкцію цеху... Робота — вона ж після 25 років — як друга домівка. Тим більше, що умови хороші, зарплата нормальна, практично щороку збільшують, та й на соцзабезпечення скарг немає».
Тим часом загроза захоплення повисла й над іншими пі дприємствами енергетики. У зверненні до Львівської облдержадміністрації, прокуратури, міліції та СБУ правління компанії «Львівобленерго» та трудовий колектив просять держадміністрацію Львівської області, облпрокуратуру, УСБУ і УМВС області захистити підприємство. Нагадавши, що трудовий колект ив обленерго брав участь у подіях на майдані Незалежності в Києві в листопаді-грудні 2004 року, автори звернення пишуть: «Ми впевнені, що ця провокація замовлена з боку вищих членів уряду на користь одного дуже відомого олігарха, і наступним об’єктом може стати наша компанія». Дивуються щодо атаки на обленерго навіть народні депутати з «Нашої України». Так, Олександр Гудима сказав львівській газеті «Поступ»: «Наскільки мені відомо, в обленерго зборів не проводили вже рокiв зо три, і тому така «заочна» зміна керівництва має дивний вигляд. Я думаю, що таку безпардонну акцію повинні були б прокоментувати СБУ та Генпрокуратура. Викликає досаду те, що коли починається нова влада і є вже нова вертикаль силової влади, комусь вдається таким зухвалим способом захоплювати підприємства».