Леонід Кучма переконаний, що антипрезидентські акції останніх місяців в Україні — це добре підготовлена кампанія з дострокового припинення повноважень обраного Президента, інформує агентство Інтерфакс. «Так само чітко і ясно тут проглядається не тільки українське коріння. Адже якби ця кампанія була виключно українською, вона б давно захлинулася», — сказав Л.Кучма в інтерв’ю, опублікованому вчора в «Труде» та «Российской газете».
Тим часом «закордонне» походження касетного скандалу отримало підтвердження з боку вже опозиції. «Украинская правда» (www.pravda.com.ua) повідомила вчора, що за рішенням про надання притулку майорові Мельниченку стоїть розміщений у Вашингтоні Міжнародний центр політики розвитку. За даними з Вашингтона, ця організація отримала відповідні гарантії від Державного департаменту США стосовно Мельниченка ще 5 квітня. Сам майор дізнався про них нібито лише через тиждень після того.
Як твердить ітернет-видання, центр має «великий досвід» і його «представники допомогли Радянському Союзові безкровно вивести війська з Афганістану, вступивши в конфіденційні переговори з моджахедами. Крім того, центр брав активну участь в усуненні з політичної арени філіппінського диктатора Маркоса, корумпованих режимів у Південній Кореї, Сальвадорі та Перу. В усіх випадках — успішно». Після переїзду Мельниченка з його плівками на територію США свобода маневру Леоніда Кучми та його оточення різко обмежилася, вважає «УП». Якщо США дадуть хід плівкам Мельниченка, пише «УП», то зупинити його не зможе вже ніхто.
В американській амбасаді не підтвердили і не спростували цієї інформації. Помічник прес-аташе посольства США в Україні Вадим Ковалюк повідомив кореспондента «Дня» Сергія СОЛОДКОГО про те, що йому нічого не відомо про ці факти, а також про існування згаданого в статті Міжнародного центру політики розвитку. Пан Ковалюк підкреслив, що має з’ясувати достовірність цих даних.
У посольстві України в США, «Дню» повiдомили, що також нічого не знають про існування вказаного Центру. Посольство також не має інформації про надання Миколі Мельниченковi не політичного притулку, а статусу біженця.
Тим часом у вівторок Генеральний прокурор України Михайло Потебенько заявив, що найближчим часом Україна звернеться до уряду США із проханням про видачу українській владі Мельниченка. Потебенько також додав, що мотивом для арешту Мельниченка є його злочинна, а не політична діяльність, повідомляє Uatop, із посиланням на агентство Reuters.