Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Євген Марчук: "Реформи за рахунок зниження життєвого рівня людей не пройдуть"

22 травня, 2007 - 00:00

Олег ПЕРЕСАДА, "День"

17 й 18 лютого на Харківщині пройшли зустрічі виборців із лідерами партійного списку кандидатів у народні депутати від СДПУ (о) Євгеном Марчуком і Василем Онопенком.

Першого дня в Харкові йшов дощ. Однак негода не зупинила харків'ян у бажанні поспілкуватися з досить відомими в місті людьми: у недавньому минулому прем'єр-міністром і міністром юстиції. Занадто багато нагромадилось у душах і запитань, і докорів. Життя, на жаль, стає дедалі тяжчим, і люди напередодні виборів шукають силу, з якою можна було б зв'язати надію хоч на якісь зміни на краще. І не коли-небудь, а вже тепер.

Установлені в залах, де проходили зустрічі, "вільні мікрофони" дали змогу створити атмосферу справді відвертого діалогу, під час якого звучали досить гострі запитання й не менш гострі відповіді. Часом, правда, ця атмосфера затьмарювалася. У БК заводу "ХТЗ" мікрофони окупували прихильники "прогресивних соціалістів", котрі намагалися зірвати розпочату серйозну розмову про проблеми заводського району, про "повалену" вітчизняну промисловість, про соціальний захист населення. Прийом відомий: перетворити діалог на базарний гвалт і на тому скінчити. Не вдалося. Вивести з рівноваги Марчука чи Онопенка виявилося досить складно, й до того ж харків'яни самі зажадали вигнати крикунів із залу. Це, мабуть, остудило запал, і вже на зустрічі в БК харчовиків і в оперному театрі горе-баламути не прийшли. Зате кожну відповідь Євгена Марчука й Василя Онопенка супроводжували оплески. Позаяк багато з того, про що вони говорили, збігалося з оцінками людей.

Як сказав в інтерв'ю кореспондентові "Дня" Євген Марчук, уся складність сьогоднішньої ситуації - це наслідок того, що влада проводила реформи безсистемно й непослідовно, до того ж за рахунок зниження життєвого рівня людей. Проте ж люди живуть зараз. Чому вони мусять страждати? Ми ж не почали будувати державу з руїн, як по війні. Тож, коли соціал-демократи заявляють про необхідність жорсткого контролю з боку суспільства за діяльністю виконавчої влади, це викликає розуміння в душах людей.

 

Харків

P.S. Євген Марчук сумнівається в швидкому надходженні до України великого російського капіталу після серії зустрічей президентів України та Росії. "Я за те, щоб прийшов російський інвестор, але я не вірю в чудеса", - заявив він. З його слів, "російський капітал не прийде туди, де Президент говорить, що в суспільстві може бути відкритий громадянський конфлікт, де ОВДП дійшли до ручки, а гривня висить на волоску". На думку Е.Марчука, Україна дуже відстала від Росії в проведенні реформ, а у Росії зараз немає вільних акумульованих грошей, "оскільки там розпочався процес концентрації фінансово-промислового олігархічного капіталу", повідомив Інтерфакс-Україна.

 

Газета: