Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Європейський вибір для більшості

18 квітня, 2002 - 00:00

«Принциповим моментом у концепції є те, що відносини з Росією підпорядковуються курсу європейської інтеграції України», — цитує радника Президента Інтерфакс-Україна .

А. Гальчинський підкреслив, що сила концепції у тому, що «ми не протиставляємо Європу та Росію». За його словами, під час розробки концепції перед Президентом «виникло складне питання співвідношення європейського курсу і відносин з Росією». Президент виходить з того, що «російський напрям необхідно зберегти», сказав він.

«Росія — європейська країна, її роль у європейській політиці зростатиме», — сказав А. Гальчинський, відзначивши у зв’язку з цим останні дії російського керівництва, спрямовані на активізацію відносин із Європейським Союзом. На думку А. Гальчинського, зв’язки України та Росії мають стати невід’ємною частиною відносин Європи та України. Він також відзначив «істотні перспективи поглиблення співробітництва із РФ та країнами СНД». «Тут є дуже великі можливості», — сказав він.

«Формат економічних відносин у рамках СНД ще не визначився», — вважає А. Гальчинський, зазначаючи, що однією із основних тез концепції визначено створення спільного ринку з РФ.

Він також вважає, що концептуальні принципи стратегії соціально-економічного розвитку України на 2002—2011 роки «Європейський вибір» могли б стати економічною платформою для формування в Україні парламентської більшості. «Всі говорять, що потрібна програма для більшості, таку програму і стратегію пропонує Президент», — сказав А. Гальчинський. При цьому він зазначив, що коли йдеться про парламентську більшість, мається на увазі об’єднання потенціалу блоків «Наша Україна» та «За єдину Україну!», «які мають найбільші ресурси у цьому плані». Радник підкреслив, що якщо їхні лідери «не домовляться, вони як політики не відбудуться, їм нема чого йти до парламенту».

А. Гальчинський також відзначив, що Президент розглядає проблему євроінтеграції країни «як інструмент внутрішньої консолідації суспільства». За його словами, восени буде проведено «загальнонаціональну дискусію з цієї проблеми».

Газета: