Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Євросоюз не забув про «гуманітарку» Україні

12 серпня, 2000 - 00:00

Україна стала однією з сімох країн колишнього Радянського Союзу, для яких Європейська Комісія вирішила надати гуманітарну допомогу на загальну суму 7, 855 млн. євро. Решта шість держав — три південнокавказькі республіки (Вірменія, Грузія, Азербайджан), а також Білорусь, Молдова та Російська Федерація. Як сказано в прес-релізі, поширеному прес-службою Європейської Комісії, ця допомога, виділення якої відбуватиметься через спеціальний офіс гуманітарної допомоги, дасть змогу неурядовим організаціям пострадянських країн втілювати проекти упродовж наступних 12 місяців.

Програма нової гуманітарної програми Євросоюзу ставить на меті надати допомогу насамперед біженцям та переміщеним особам. Визначено й два основних напрямки, куди спрямовуватиметься допомога ЄС: харчування та охорона здоров’я. У Грузії та Вірменії підтримуватимуться поселення біженців, а також забезпечуватиметься основними оздоровчими засобами сільське населення. В Україні, Молдові та Білорусі основна частина гуманітарної допомоги припадатиме на розвиток програм із реформування системи охорони здоров’я. Людям похилого віку та інвалідам надаватимуться харчові продукти, гігієнічні комплекти та медикаменти. В Російській Федерації підтримуватимуться дві програми Червоного Хреста з лікування хворих на туберкульоз.

Починаючи з 1991 року, Європейський Союз надав Україні на втілення різного роду програм близько 3,92 млрд. євро і став, таким чином, її найбільшим донором. Протягом 1991—98 років Україна отримала через офіс гуманітарної допомоги, за інформацією прес-служби Єврокомісії, 12 млн. євро.

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: