Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Iммігранти поза законом

Італія встановлює кримінальну відповідальність за нелегальний в’їзд
15 травня, 2009 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Нижня палата парламенту Італії після гарячої дискусії прийняла законопроект про встановлення кримінальної відповідальності за нелегальний в’їзд або перебування на території країни. Це був останній крок консервативних сил, очолюваних прем’єр-міністром Сільвіо Берлусконі, щоб зупинити нелегальну імміграцію. Варто зазначити, що італійська влада вжила жорстких заходів щодо іммігрантів попри критику з боку європейської та міжнародної спільноти. Напередодні Комітет у справах біженців ООН, Ватикан та організації прав людини висловили протест діям Рима, який насильно висилав лівійських нелегалів, перехоплених у міжнародних водах. У відповідь на це італійський уряд заявив, що у проблемах із незаконною імміграцією є провина і Європейського Союзу, і схвалив нову політику.

Для гарантованого проходження закону союзники Берлусконі об’єднали процедуру голосування з вотумом довіри уряду. Це забезпечило їм легку перемогу, за якої «за» проголосувало 258 депутатів із 316. Вотум довіри зазвичай змушує законодавців солідаризуватися, оскільки провал законопроекту викликав би відставку уряду.

Згідно з ухваленим законом, в’їзд або перебування в Італії без дозволу вважається злочином, що карається штрафом у розмірі від 5 до 10 тис. євро. Іммігрантів не запроторюватимуть до в’язниці, однак на три роки за грати відтепер потраплятимуть ті, хто здає в оренду житло нелегальним мігрантам. Для набрання чинності закон повинен бути схвалений Сенатом. Консервативна коаліція Берлусконі пішла на такі заходи, прагнучи зупинити потік нелегалів. При цьому влада посилається на те, що більшість італійців пов’язує злочинність із іммігрантами.

Торік більш ніж 36 тис. нелегалів з Африки й інших країн прибули до Італії на човнах, і більшість із них — на берег крихітного сицилійського острова Лампедуза. З однієї лише Лівії щодня припливають сотні човнів, якими керують організовані зграї контрабандистів.

На сьогодні Італія займає четверту позицію — після Сполучених Штатів, Канади та Франції — за кількістю іммігрантів, котрі просять притулку. Минулого року притулку в Італії попросили 31 тис. 160 осіб, а це вдвічі більше, ніж 2007-го. Нагадаємо, що в Італії працює понад 600 тис. українців, половина з яких є нелегалами і задіяні переважно в домашній роботі.

Згідно з існуючим законодавством, іммігранти повинні мати роботу на той час, коли вони отримують дозвіл на в’їзд до країни. А тих, хто перебуває в Італії нелегально й не отримує притулку, влада висилає з країни.

Аліна ПОПКОВА, «День»
Газета: