Якби вибори президента України відбулись у наступну неділю, то у них взяли б участь 69% опитаних Київським міжнародним інститутом соціології та центром «Социс». Однак як прогнозують в Інституті соціальної та політичної психології АПН України, своє волевиявлення продемонстрували б 84,5% громадян. Найактивнiшим регіоном, на думку експертів Інституту виявиться Галичина — 96,5% та Київ — 92,2%. Найменш активні виборці на даний момент проживають у Автономній Республіці Крим. З них на вибори пішли б 63,9% респондентів. Загалом Інститутом соціальної і політичної психології з 17 по 22 вересня було опитано 2018 респондентів, а КМІС і «Социс» протягом десяти днів (з 17 по 27 вересня) опитали 11058 громадян. Слід зважати також на стандартні похибки у підрахунках, що за словами директора Інституту соціальної і політичної психології Миколи Слюсаревського, зазвичай складають 2—3%.
Політичні преференції виборців, згідно зі спільним опитуванням КМІС і «Социс», між двома головними кандидатами Віктором Ющенком і Віктором Януковичем нині розподіляються майже однаково: 31,6% і 30,7% відповідно.
Найчастіше лідера «Нашої України» виборці оцінюють як прозахідного політика (46,4%). Більшість опитаних характеризує його, як політика нової генерації (40,6%) і патріота (37,7%). Проте його іноді пов’язують із порушником миру і спокою у суспільстві. Порівняно з кандидатом від опозиції, чинний прем’єр-міністр значно менше відлякує виборців імовірністю загострення міжнаціональних відносин. Цього боїться, в разі обрання Януковича на посаду президента, 15,5% опитаних, що вдвічі менше за аналогічний показник Ющенка. Іміджу Януковича часто надають таких ознак: «хитріть, спритність» (31,9), проте «яскравий лідер, здатний повести за собою» (25,3%). Щодо інших претендентів, то «довічний кандидат» Олександр Мороз в більшості випадків сприймається виборцями, як «кандидат, обрання якого нічого не змінить». А от у іміджі лідера комуністів Петра Симоненка домінують однозначно негативні ознаки, на кшталт «роздає пусті обіцянки» (34,7%).
За гендерними ознаками, більше прихильності Янукович знаходить у жіночого населення країни (57,5%), причому це здебільшого люди старші 55 років. Ющенко популярний серед молодих виборців, частіше молодших за 35 років. Люди із вищою освітою обирають Олександра Мороза (21,4%), Віктора Януковича (21,2%) і Віктора Ющенка (20,9%). За Петра Симоненка, за даними «Социс», в основному голосують громадяни із середньою освітою (29,2%).
Загалом, за словами директора Інституту соціальної і політичної психології пана Слюсаревського, найближчим часом слід сподіватись на суттєві зрушення у розподілі політичних преференцій виборців. Проте нині, порівняно із виборами 1999 року, фіксується низький рівень напруженості населення країни, відтак великих потрясінь чекати не слід.
Незважаючи на безперечне лідерство двох кандидатів — Ющенка та Януковича — жодний не має шансів виграти вибори за результатами першого туру—. У другому ж турі спостерігатиметься зниження переваги Ющенка над Януковичем. А от КМІС і «Социс» наполягають на тому, що якби вибори відбулись найближчим часом, то у другому турі Ющенко отримав би 38,2% голосів, включаючи 2,8% тих, хто у першому турі надавав перевагу Морозу. А Янукович отримав би — 37,5%, використавши 2% електорату Симоненка. Проти обох кандидатів у другому турі висловилися б 6,8% респондентів.