7 місяців - термін безпосередньої роботи першого в історії України Конституційного Суду.
За плечима у КСУ вже 3 повноцінні ухвали й серія конфліктів з Верховною Радою, результатом чого стало значне скорочення фінансування. Проте нам Тимченко, Голова Конституційного Суду України, зауважив, що усе це не заважає КСУ почувати себе незалежним.
- Іване Артемовичу, минуло 7 місяців безпосередньої діяльності Конституційного Суду України. Як би ви оцінили його роботу?
- Потрібно зважити на те, що Конституційний Суд для України - нова структура. В цей період тільки почалося формування апарату, секретаріату. Через що вся відповідальність за діяльність Суду здебільшого лягла на плечі самих суддів. І все ж роботу Суду я б оцінив позитивно. Адже, не зважаючи на всі труднощі, за цей час Конституційний Суд розглянув і прийняв ухвали у трьох справах, а четверта - розглядається.
На сьогоднішній день до Конституційного Суду надійшло 2573 звернення, але з них лише 42 конституційних подання і 90 конституційних звернень. Решта - листи від громадян, які через Конституційний Суд прагнуть вирішити якісь наболілі правові питання.
- Чи були випадки відмови в прийнятті подань чи звернень. З яких причин?
- Про відмову у конституційному судочинстві було прийнято 38 ухвал. Головна причина відмови: непідвідомчість справ Конституційному Судові та непов`язаність даних проблем з Основним Законом. Наприклад, до нас звернувся громадянин К. На його думку, міський суд неправильно витлумачив певний закон. Але ми можемо тлумачити закони лише в зв`язку з якоюсь нормою конституційного права. Якщо громадянин вважає, що закон порушує його конституційне право, лише тоді КСУ може дати офіційне тлумачення.