На світанку 2 червня 2010 року скоєно черговий брутальний напад на захисників Парку імені Горького в Харкові. Учасники акції пішою ходою вирушили до Будинку рад: тут при вході відбулася розмова виборців з депутатами обласної ради, які погодилися вийти на зустріч із ними. Небайдужі харків’яни впевнені, що захист зелених зон міста відтепер мусить набрати нових форм.
Звиклі до ранкових нальотів, захисники Центрального парку культури і відпочинку на світанку підвищують пильність. Ненасильництво — один з їхніх основоположних принципів. Та цього разу вирубники застосували новий тактичний прийом: вони йшли на мирних людей з працюючими бензопилами. Їх підтримували невідомі особи в чорному вбранні, котрі видають себе за службовців так званої муніципальної охорони, але діють як звичайнісіньке бандформування. Від людей у міліцейській формі хоч теоретично можна вимагати дотримання Закону України «Про міліцію». А от свавілля невідомих осіб, котрі не представляються, не пред’являють посвідчень, не пояснюють своїх вимог, а просто валять людей на землю та люто б’ють ногами, — виходить поза всякі нормативно-правові акти. Люди з бензопилами підходили й до тих дерев, на яких перебували «пташенята» — так ласкаво називають альпіністів-спортсменів, яким теж дорогий цей ліс. Своїми засобами вони залізли на верховіття і в такий спосіб хотіли оборонити дерева. Але тепер складалася загроза й їхньому життю: браконьєри валили сусідні дерева так, що вони падали близько від людей, порушувалися створені фахівцями мережі страхування. «Лісоруби» почали підрізати й безпосередньо ті дерева, на яких були люди...
...А що ж третя сторона в цьому конфлікті? Тобто міліція. Першого червня біля головного управління МВС України в Харківській області молодь проводила мирну акцію у зв’язку з загадковими смертями громадян у стінах міліції в Києві та в інших регіонах держави. Правоохоронці з помітним інтересом фіксували перебіг акції.
А от другого червня, коли відбувалося вищеописане, люди в міліцейській формі лише були присутні при цьому. Вони виконували три головних «не»: не фіксували подій взагалі, не припиняли правопорушення бойовиків і браконьєрів, не реагували на звернення потерпілих громадян.
Зате дивовижну активність проявили особи в погонах біля Харківської обласної ради: хлопця-активіста, який опинився трохи осторонь від гурту, встигли схопити і заштовхати в машину. Далі громада стала обачнішою, і при спробі вихопити ще одного учасника зустрічі з депутатами затриманню вдалося запобігти. Очевидці розповіли, що докласти рук до цього безчинства намагалися безпосередньо чини з великими офіцерськими зірками.
Учасники зустрічі з депутатами сформулювали свої пропозиції. Найсуттєвіші з них — коротко: поширити захист на всі зелені місцини Харкова, над якими теж нависає загроза вирубування; домагатися розслідування протиправних дій під час вирубування Парку імені Горького і притягнення винних до відповідальності; домагатися розслідування протизаконних дій та притягнення до відповідальності винних у порушенні прав громадян і, зокрема, порушенні прав журналістів під час висвітлення подій.
І хоча правомірній діяльності журналістів чинилися перешкоди, документального матеріалу для виявлення й покарання винуватців зібрано більш ніж достатньо.