Як уже повідомляв «День», із наступного тижня російські телеканали «Перший канал. Всесвітня мережа» і «НТВ-Мир», найiмовiрнiше, назавжди покинуть вузькополосні мережі кабельного телебачення. На вчорашній прес-конференції керівництво столичного кабельного оператора «Воля» навело дві причини такого неприємного скорочення «меню» для телеглядачів. По-перше, в так званий «соціальний» пакет повинні увійти три новi канали (ТРК «Україна», «Експрес-інформ», «ТЕТ»). По-друге, компанія «Воля», посилаючись на небажання київської мерії під вищити абонплату, заявляє про постійні збитки. У зв’язку з цим російські канали переводяться в комерційні мережі, що звичайному глядачу навряд чи буде по кишені. Адже для того, щоб стати абонентом пакета «Воля Преміум ТБ», доведеться викласти 660 гривень тільки за підключення. Вартість же щомісячних платежів варіюватиметься, в залежності від набору каналів, від 38 до 88 гривень на місяць.
Міф про дорожнечу російських каналів розвіяла генеральний директор «Першого каналу. Всесвітня мережа» Олена Рєзникович. У листі, який надійшов до редакції одного зі столичних видань, вона висловлює серйозну стурбованість заявою компанії «Воля». «Нас дивує, що глядацькій аудиторії компанія пояснює своє рішення ніби «непомірною ціною», що запитується російською стороною за право показу «Першого каналу. Всесвітня мережа» в Україні. Посилання на високу вартість ліцензійної плати в цьому випадку неправомірне, оскільки знаючи, що найбільший оператор міста Києва — компанія «Воля» — має регульовані ціни на свій соціальний пакет, ми надали їй право трансляції нашого каналу за 1000 гривень (! — В.Д. ) на місяць, що складає менше нiж 200 доларів. Ми вважаємо, що оператор, який обслуговує понад півмільйона абонентів, вводить в оману своїх передплатників, говорячи про непосильний фінансовий тягар», — повідомляється в листі. Як заявив президент компанії «Воля» Сергій Бойко, учора пані Рєзникович мала відвідати Кабінет Міністрів України. Можливо, питання про трансляції російських каналів буде вирішене тільки на вищому рівні. Оскільки «Воля» заявляє, що навіть за умови вирішення питань із Київською міськадміністрацією про підвищення тарифів на «кабель» російські канали у вузькополосні мережі не повернуться.
Компанію «Воля», яка обслуговує 800 тис. абонентів. Це й дозволяє їй диктувати свої умови. Як приклад можна навести формування соціального пакета. Адже на поставлені запитання анкети на зворотному боці платіжки мало хто звертає увагу. Відповідно, вибір змiсту соціального пакета не можна назвати об’єктивним.
Про розвиток подій на ринку кабельних послуг «День» повідомлятиме в наступних номерах.