Сполучені Штати рішуче засудили плани КНДР щодо проведення випробувань ядерної зброї. А про такий намір нещодавно оголосив Пхеньян. «Північна Корея може мати або ядерну зброю, або майбутнє, і їй доведеться самій вирішувати цю дилему», — заявив помічник держсекретаря США зі Східної Азії та Тихоокеанського регіону Крістофер Хілл. «Якщо північні корейці вважають, що за допомогою запуску ракети увійдуть до ядерного клубу, то їм варто як слід подумати», — додав американський дипломат. Він поінформував, що Сполучені Штати через представництво при ООН донесли до КНДР глибоке занепокоєння ситуацією, що склалася, і попередження про серйозні наслідки такого кроку. Однак досі відповідь не надійшла. За словами Хілла, американська дипломатія перебуває в контакті з представниками країн Азії аби спільними зусиллями переконати Північну Корею в помилковості проведення такого випробування. Офіційні представники Пхеньяна повідомляють, що саме загроза з боку США змусила їх піти на випробування ядерної зброї.
Експерти вважають, що Північна Корея має матеріали, яких буде достатньо для виготовлення шести-восьми ядерних зарядів. Однак у неї, судячи з усього, ще немає технологій, які дозволяють створювати боєголовки.
Зі свого боку сусідня Японія внесла до Ради Безпеки ООН проект заяви, що містить заклик до Північної Кореї відмовитись від випробувань й невідкладно повернутись до шестисторонніх переговорів щодо північнокорейської ядерної програми. У цих переговорах, крім Японії та Північної Кореї, беруть участь Південна Корея, Китай, Росія та США. Останній раз за стіл переговорів країни сідали в листопаді минулого року. Однак Пхеньян відмовляється повертатися до них, доки США не відмінять введені проти Північної Кореї фінансові санкції.
Японія вважає, що поширення зброї масового ураження та засобів її доставки становить загрозу міжнародному миру та безпеці. А проведення КНДР ядерного випробування ставить під загрозу мир, стабільність і безпеку в регіоні та за його межами. Зі спільною заявою про неприпустимість планів Пхеньяна виступили й міністри закордонних справ Росії та Південної Кореї, вони закликали до спокою та стриманості в цій ситуації.
У випадку, якщо Пхеньян проігнорує думку міжнародного співтовариства, Рада Безпеки ООН «буде діяти у відповідності до своїх першочергових зобов’язань в рамках Хартії ООН». Хоча не уточнюється, які саме заходи будуть застосовані щодо КНДР.