Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

КОМЕНТАР

29 грудня, 2000 - 00:00

Ольга БАЛАКIРЄВА, директор Центру «Соцiальний монiторинг», заступник директора Українського інституту соціальних досліджень:

— Для нас не було дивним те, що побажання здоров’я собі та близьким стоїть на першому місці. Протягом останніх трьох- чотирьох років при вивченні ціннісних орієнтацій українців здоров’я виходить на перше місце. В деяких країнах на перше місце виходить сім’я як цінність, як мікросвіт, як комфорт. У нас цінність сім’ї також зросла порівняно з радянським періодом. Але щодо здоров’я, то тут вирішальну роль відіграють два чинники. По-перше, коли людина добре почуває себе, їй набагато легше справлятися з іншими проблемами. По-друге, враховуючи те, що система охорони здоров’я у нас дорожчає, «неполадки» зі здоров’ям стають великою проблемою для людини та її сім’ї. Якщо 4/5 опитаних бажають передусім здоров’я собі та своїм близьким, то це справді саме те, чого люди дуже хочуть.

Усі інші бажання також цілком закономірні. Бажання мати багато грошей відображає прислів’я: «Були б гроші — решту ми купимо». Особливо часто молоді бажають грошей, бо це дозволяє вирішити сьогодні проблеми і освіти, і житла, і відпочинку.

Побажання щастя — також традиційне. А формулювання «гармонії в сім’ї» дуже влучно відображає сьогодні сподівання населення: мати певну стабільність і спокій хоча б у своєму домi.

Наталя ТРОФIМОВА, «День»
Газета: