Ірина БЕКЕШКІНА, кандидат соціологічних наук, Інститут соціології НАН України:
— Здається, важко чимось здивувати соціолога, який протягом тривалого часу має справу з опитуваннями. Проте, чесно кажучи, ці дані заганяють у кут. Ну, з Клінтоном зрозуміло — президент найбагатшої і наймогутнішої країни, і навіть недавній скандал з Монікою, мабуть, тільки додав йому популярності на вітчизняному просторі (як, до речі, і в самих Сполучених Штатах). Але чим пояснити таку високу оцінку діяльності Лукашенка? Президента зубожіючої країни, ізольованої від світу, де постійного утиску зазнають будь-які прояви вільної думки і опозиції? Та й якимись видатними особистими якостями, скажімо, інтелектом, він явно не вражає.
Цікаво було подивитися, підтримка кого з українських претендентів у президенти корелює із симпатіями до білоруського президента. І тут усе стало на свої місця. Найвищі «оцінки» Лукашенку поставили ті, хто ладний голосувати за «лівих» кандидатів: Симоненка — 6.7, Вітренко — 5.8, Мороза — 5.8, Ткаченка — 5,6. Найменше прихильників Лукашенка серед тих, хто підтримує Г. Удовенка (2.9), і Є. Марчука (4.5).
За поглядами найбільшою симпатією Лукашенко користується серед тих, хто підтримує комуністичну партію (6.8), хто бажає повернутися до соціалістичної економічної системи (6.3) і приєднатися до союзу Росії і Білорусі (6.8). Як бачимо, саме тим, хто відчуває тугу за минулим і бажає повернутися назад, вкрай потрібний Лукашенко.