Iнформація про підготовку Північною Кореєю нових ядерних випробувань дістала офіційне підтвердження. До цього повідомлялося, що за даними американської розвідки, про проведення таких випробувань свідчить активність на північнокорейських ядерних полігонах і перебування пускових ракетних установок КНДР у вищій мірі боєготовності. На офіційному ж рівні, депутат південнокорейського парламенту Чун Юн Кин заявив, що найближчим часом КНДР здійснить ще 3-4 вибухи. Потім і заступник глави Міністерства закордонних справ КНДР Лі Гун першим із офіційних осіб держави не виключив проведення вибухів. «Якщо матиме місце нове ядерне випробування, то це нормально, — заявив Лі Гун. — Не потрібно з цього приводу особливо турбуватися. Я вважаю, що випробування було б нормальною справою». За його словами, США не повинні цьому дивуватися. «Ми повинні протистояти численним ядерним арсеналам навколо нас, у сусідніх Південній Кореї та Японії. Вони проводять нові військові маневри», — додав дипломат. На думку експертів, поява ядерної Північної Кореї може призвести до атомних перегонів у регіоні, бо Південна Корея і Японія володіють технологіями, які дозволяють запустити ядерну програму. Окрім того, як показали дані нещодавнього опитування населення Південної Кореї, 65% південнокорейців вважає, що Сеул повинен відповісти на ядерні випробування КНДР початком власної програми розробки ядерної зброї.
Північна Корея не відмовляється від поновлення шестисторонніх переговорів про її ядерну програму, незважаючи на санкції ООН. Нагадаємо, що 15 жовтня Рада Безпеки ООН одноголосно підтримала резолюцію, яка запроваджує фінансові та економічні санкції проти Північної Кореї. Згідно з резолюцією, вантажі, які йдуть у КНДР і через це можуть підпадати під догляд, щоб виключити потрапляння до рук комуністичного режиму зброї масового знищення чи матеріалів, що використовуються при його створенні. Рада Безпеки заборонила торгівлю з КНДР зброєю масового знищення і важкими звичайними озброєннями та звернулася до країн світу з пропозицією заморозити рахунки Північної Кореї, які використовуються в торгівлі неконвенційною зброєю. Загалом, експерти вважають, що запроваджені санкції не пошкодять економіці країни. При цьому варто враховувати, що момент, пов’язаний із оглядом суден, носить рекомендаційний характер. Крім цього, в документі міститься вимога до Північної Кореї знищити всю ядерну зброю, яка в неї є, але при цьому, на вимогу Росії та Китаю, виключається застосування військової сили проти КНДР. Північнокорейська делегація оголосила прийняту резолюцію «оголошенням війни». Раніше Північна Корея називала ядерні випробування спробою посадити США за стіл переговорів. А всі санкції розцінюватимуться як вияв агресії, на яку вона зробить деякі «фізичні кроки» та «контрзаходи». Скоріше за все, йдеться якраз про повторні ядерні випробування.
Тим часом держсекретар США Кондолізза Райс, яка в четвер у Японії провела 40 хвилинну зустріч із прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе, пригрозила КНДР посиленням санкцій при проведенні нових випробувань. «У разі проведення Північною Кореєю повторного ядерного випробування, нам доведеться розглядати додаткові заходи (впливи)», — уточнила Райс, додавши, що в цьому випадкові ООН буде змушена прийняти нову резолюцію з більш посиленими санкціями проти Пхеньяна. Однак вона запевнила, що Сполучені Штати не виношують планів військового нападу на КНДР, віддаючи пріоритет переговорам на дипломатичному рівні.
Паралельно з цим з Токіо звучать загрозливі попередження. Якщо КНДР проведе друге ядерне випробування, Японія як країна-голова Ради Безпеки ООН негайно внесе на її розгляд проект резолюції з іще більш жорсткими санкціями щодо Пхеньяна, ніж ті, що їх було прийнято минулої суботи. Фактично, представники Вашингтона та Токіо дають зрозуміти Північній Кореї, що арсенал заходів впливу ООН не вичерпано. І у відсутність стриманості з боку Пхеньяна він може бути запитаний. Деякі експерти розглядають як варіант санкцій повну ізоляцію Північної Кореї. Але, враховуючи інтереси в КНДР Китаю і Південної Кореї, повна блокада не вийде: навіть якщо буде прийнято таку резолюцію — на порушення дивитимуться крізь пальці.