Лондонський аналітичний центр «Економіст Інтелідженс Юніт» опублікував учора щорічний звіт і дав відповідь на це сокраментальне питання. Найбільш сприятливі умови для ведення бізнесу мають Нідерланди, Велика Британія та Сполучені Штати. Поки що найбільш сприятливим регіоном за цим показником є Північна Америка. Однак, згідно з цим дослядженням невдовзі у Нового світу пальму першості перехопить Західна Європа. Причім Старий світ забезпечить стабільне економічне середовище завдяки євро. Щоправда Україна у найближчі п’ять років не може похвалитися сприятливим для бізнесу кліматом. Вона у списку з 60 країн займає 56 місце, поступившися Росії трьома позиціями. Останнє місце у Ірака.
Бі-Бі-Сі — найкращий експортний товар Великої Британії
Британці вважають вітчизняну всесвітньовідому радіотелекорпорацію Бі-Бі-Сі найкращим експортним товаром країни. До такого висновку дійшла урядова організація «Бритіш трейд інтернешнл», що курирує британську торгівлю та інвестицію за кордон і яка організувала дослідження, намагаючися визначити найпопулярніший експортний товар Туманного Альбіону. Друге місце розділили всесвітньовідома група «Бітлз» та королівська родина. Драматург Вільямс Шекспір був лише на четвертому місці, набагато випереджаючи сучасну групу «Спайс гьорлз».
«Майкрософт» не хоче ділитися
Всесвітньовідомий комп’ютерний велет «Майкрософт» попросив федерального суддю Томаса Джексона відхилити нещодавну пропозицію міністерства юстиції США покарати звинувачену в порушенні антимонопольного законодавства корпорацію, поділивши її на дві, а то й більше підрозділів. Представники компанії називають таке рішення екстремальним. Натомість «Майкрософт» пообіцяв суду виправитися й змінити свою поведінку. За словами її представників, корпорація готова дозволити виробникам персональних комп’ютерів вносити зміни до операційної системи «Віндоуз».
Білі не хочуть вибачатися перед тубільцями
Прем’єр-міністр Австралії Джон Вінстон Говард відкинув Декларацію про примирення між білими та корінними жителями країни. Він сказав, що не згоден з ключовими пунктами декларації, згідно з якими австралійці мають вибачитися перед корінними жителями «за несправедливі дії білих щодо тубільців у минулому й висловити розкаяння й щирий жаль». Говард заявив, що не буде вибачатися за те, чого не робив його уряд і його покоління й запропонував білим висловити тубільцям глибокий жаль, а не «вибачення». 27 травня відбудеться засідання Австралійської ради з питань примирення з корінними жителями, на якій декларацію буде офіційно передано уряду.