Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко

4 червня, 1999 - 00:00

Це повідомлення зацікавить усіх водіїв, яким доводиться їздити по шосе державного значення Київ — Ростов-на-Дону. Після реконструкції відкрився міст через Сіверський Донець у місті Чугуєві. Не так давно автомобілістам доводилося крутитися містом, щоб дістатися іншого берега в районі Малинівки. Нова споруда вельми надійна та зручна: на мосту тепер є пішохідні доріжки, чого раніше не було. Дорожнє ремонтно-будівельне управління №33, мостозагін №27 та інші організації провели реконструкцію в рекордний термін — за 43 дні. У Харківській області експлуатується 795 мостів. Майже половина з них потребує повної реконструкції. Не відстає від мостобудівників і компанія «Авіалінії Харкова». Відкриті регулярні польоти за маршрутом «Харків — Стамбул», який має велику популярність серед «човників». Але досі тут виконувалися тільки чартерні рейси. Тепер же літаки до Туреччини будуть вилітати два рази на тиждень. Михайло БІДЕНКО , «День»

Сумчани відмовляються від землі, бо вона стала для них «золотою»...

Ще не так давно мешканцям Сум, аби взяти в користування земельну ділянку в прилеглих до обласного центру районах, доводилося задовго до початку весняних робіт писати заяву до відповідних інстанцій. Однак, схоже, з кожною наступною весною серед сумчан стає все менше й менше бажаючих власноруч дбати про своє продовольче забезпечення. І справа тут не в лінощах чи якихось інших суб'єктивних факторах, а в елементарній відсутності у людей коштів на проїзд до свого шматка землі. За нинішніх тарифів на проїзд земельна ділянка стає воістину «золотою», що й стримує сумчан брати її в оренду. За словами начальника міського управління земельних ресурсів Сергія Дедерка, цієї весни із загальної кількості виділених ділянок майже 2300 так і не знайшли господаря. У результаті чого залишились незораними 24 гектари землі в Лебединському, 29 га — в Сумському, 40 га — в Білопільському районах. А це означає, що восени ті, кого б ці гектари сяк- так могли прогодувати, тепер змушені будуть іти на базар, де й будуть наповнювати свій споживчий кошик городиною. За умови, звичайно, що до цього часу їм повернуть борги із зарплат та пенсій, у чому люди дуже сумніваються. Сергій ХАНІН , «День»

Що у тверезого на умі, у п'яного — на язиці

Спиртне розв'язало язика пасажиру поїзда Владикавказ- Москва, громадянинові Північної Осетії Х. Намагаючись представити себе «крутим» хлопцем, він похвалився офіціантці вагона- ресторану, що в нього є вогнепальна зброя. На станції Іловайськ Донецької області пильна офіціантка проінформувала про це правоохоронні органи. Під час обшуку в кишені піджака у громадянина Х. виявлено пістолет Макарова з повною обоймою, а при огляді багажу вилучено ще один пістолет бельгійського виробництва і 23 патрони до нього. Зброєносця затримано й передано в лінійне відділення внутрішніх справ. Порушено карну справу, повідомляє кореспондент Олесь ЛЕЛЕКА .

«Буржуйки» знову користуються попитом

Мешканці Пологівського району Запорізької області мають нагоду придбати майже антикварну річ — чавунну «буржуйку». Реалізовують їх працівники матеріального складу станції Пологи. Усього за 20 гривень цю економну та зручну в користуванні пічку пологівці купували для опалювання бань, гаражів, господарських приміщень. Буржуями навряд чи стануть, а «буржуйка» згодиться, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА .

Канікули розпочалися трагедіями

Настає час найдовших і найбажаніших канікул. Діти залишаться без догляду. Треба сьогодні подбати про те, щоб улітку з ними не сталося лиха. У Київській школі №55 не було свята останнього дзвоника. Випускники вдягли не урочисті червоні, а чорні траурні стрічки. Ховали однокласницю. Вона загинула, допомагаючи батькам щось прибудовувати до свого приватного будинку. Її придавило будівельною плитою. Через кілька днів у сусідньому мікрорайоні загорівся дах п'ятиповерхового будинку. Пожежна служба з вогнем впоралася, але від даху майже нічого не залишилося. Квартири п'ятого, четвертого й частково третього поверхів виявилися залитими водою. Кажуть, причиною пожежі стали пустощі з петардами, повідомляє кореспондент Людмила РЯБОКОНЬ .

Води Дніпра знищують не тільки пляжі

Періодичні, вимушені скиди Днiпрогесом «зайвої» води, що назбиралася у водосховищі, виявилися небезпечними передусім для легендарного острова Хортиця. Вони стали причиною зсувних явищ у ярах, котрі мають історичне значення. Внаслідок змивання піску під водою опинилися багаторічні дерева, фрагменти козацького судна, підняті гідроархеологами й законсервовані 15 років тому. Змиті й практично знищені пляжі профілакторію ВАТ «Запоріжсталь», зона відпочинку культурно-оздоровчого комплексу «Славутич»... Руйнівні процеси на острові почалися ще наприкінці квітня. «Тепер на цю картину боляче дивитися. Для нас це подвійна трагедія, — сказала заступник директора Національного заповідника о. Хортиця Ірина Плетень. — Знищений Царський пляж — історичний пам'ятник і об'єкт дослідження вчених, забруднене Старе Дніпро, що має історичну цінність...». Щовесни води Дніпра «урізують» площу острова. Багато вчених і співробітники заповідника висловлюють побоювання, що коли серйозно не зайнятися зміцненням берегової частини, через півтораста-двісті років від острова можуть лишитися тільки гранітні пороги. Не додали оптимізму і в Запорізькому відділенні НДІ будівельних конструкцій. «Ситуація складна, — сказав провідний фахівець Анатолій Коробко. — 1200-кубометрова маса води, що падає щогодини з 30-метрової висоти, значно прискорює течію, особливо в рукаві Старого Дніпра, який обмиває острів праворуч. Наскільки сильною є ерозія грунту, можна буде сказати, коли спадатиме вода. Нині поки що зрозоміло одне: для відновлення ландшафту потрібно буде немало сил і коштів». Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА , «День».

Газета: