Генпрокуратура висунула звинувачення Мельниченку
Генеральна прокуратура Україна висунула екс-майору президентської охорони Миколі Мельниченку звинувачення у справі проти нього про розголошення державної таємниці. Про це повідомив адвокат Мельниченка Микола Неділько, передають Українські новини. За його словами, слідчі дії з Мельниченком в будинку Головного слідчого управління Генпрокуратури на вулиці Борисоглібській в Києві проводилися до 22:00 24 жовтня. Під час слідчих дій у присутності адвоката Мельниченку було пред’явлено обвинувачення у кримінальній справі, яка раніше була порушена проти нього Генпрокуратурою. Після цього Мельниченко був відправлений у слідчий ізолятор Служби безпеки в Аскольдовому провулку в Києві, де він буде утримуватися до прийняття Шевченківським районним судом Києва рішення про обрання йому запобіжного заходу. Адвокат зазначив, що суд має розглянути питання про обрання запобіжного заходу впродовж 2 днів від дня затримання і спрогнозував, що Мельниченко або буде взятий під варту, або з нього буде взято підписку про невиїзд. Крім цього, він додав, що в нього немає підстав думати, що засідання суду буде проведено в закритому режимі. Нагадаємо, кримінальну справу проти Мельниченка було порушено за частиною 2 статті 328 Кримінального кодексу (розголошення держтаємниці), частини 1 статті 358 (підробка документів), частини 3 статті 365 (перевищення влади або службових повноважень).
На Сумщині Леніна замінили Калнишевським
У центрі селища Недригайлів, що на Сумщині, освячено пам’ятник останньому кошовому отаману Запорозької Січі Петру Калнишевському. Встановлено його на місці, де раніше десятиліття поспіль стояв пам’ятник Леніну. Літургію на честь козацького полководця у храмі Пресвятого Праведного Петра Багатостраждального відправив Патріарх Київський і всієї України-Русі Філарет. Ця п’ятикупольна церква у стилі козацького бароко постала в центрі Недригайлова 2011 року на місці зруйнованого за радянських часів храму. Збудовано її за кошти віруючих і меценатів. Хресною ходою до пам’ятника легендарному козацькому отаману, який був родом із Сумщини, пройшли духовенство, козацтво, земляки-недригайлівці, а також гості з різних регіонів України. Образ Калнишевського верхи на коні втілено у бронзовому литті і встановлено на шестиметровому гранітному монументі. Автори задуму — академік, народний художник України, лауреат Шевченківської премії Анатолій Гайдамака та скульптор Петро Дроздовський, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.
Берлусконі вирушає на політичну пенсію
Колишній прем’єр-міністр Італії, лідер партії «Народ свободи» підтвердив, що не висуватиме свою кандидатуру на посаду прем’єра від правоцентристських сил на парламентських виборах, які мають відбутися навесні 2013 року. Так, схоже, завершується політична кар’єра Берлусконі, яку він розпочав 1994 року. Він також відзначив, що тільки після проведення праймеріз, які в його партії, імовірно, можуть відбутися 16 грудня, можна буде дізнатися, хто стане його «наступником» і кого буде висунуто кандидатом НС на посаду прем’єра. Берлусконі пішов у відставку з посади глави уряду в листопаді минулого року в результаті гострої політичної кризи, яка вибухнула на Апеннінах на тлі серйозних економічних проблем, яких зазнала Італія. На зміну уряду Берлусконі прийшов технічний уряд на чолі з відомим економістом Маріо Монті, який в кінці вересня вперше зробив припущення, що після виборів 2013 року він може очолити новий національний уряд за умови виникнення «особливих обставин».
Трамп пропонує Бараку Обамі незвичайну операцію
Дональд Трамп зробив позавчора свою обіцяну «гучну заяву» відносно Барака Обами. Екстравагантний американський мільярдер і медіамагнат розмістив відеозвернення на YouTube, в якому запропонував президентові США незвичайну операцію. При цьому Трамп назвав Обаму «найпрозорішим президентом в історії країни». «Я пропоную президентові операцію, від якої, на мою думку, він не зможе відмовитися. Все, що йому необхідно зробити, щоб отримати 5 млн. доларів для будь-якої добродійної організації на його вибір, це опублікувати документи про своє навчання в коледжі й університеті, а також заяву на отримання паспорта». Трамп не пояснив, яку інформацію про Обаму він хоче з’ясувати. Торік Трамп вже домігся від Обами оприлюднення його свідоцтва про народження. Білий дім на це погодився. Згідно з американськими законами, главою держави може стати виключно людина, що народилася на території США. Приводом для сумнівів в американському громадянстві Обами стало те, що його батько — кенієць.
Бжезинський — про можливі наслідки військового втручання США в Сирії та Ірані
Військове втручання США в Сирії або Ірані призведе, швидше за все, до геополітичного вибуху в усьому регіоні Близького і Середнього Сходу, наслідки якого відчує на собі увесь світ. Таку думку висловив американський політолог, колишній радник з національної безпеки президента США Збігнєв Бжезинський в статті, яку надрукувала вчора лондонська газета «Файненшл таймс». «Спроби США експортувати демократію до Сирії та Ірану є небезпечними мріяннями, — підкреслив Бжезинський. — Встановлені після Першої світової війни Англією і Францією кордони близькосхідних держав не вирізняються стійкістю. Навіть найбільш стабільні країни регіону — Туреччина та Іран — уразливі перед загрозою внутрішніх етнічних і релігійних конфліктів». «У подібних умовах військове втручання США в регіоні призведе до вибуху в цій частині світу, — вважає політолог. — Результатом стане неминуче зростання цін на нафту, одночасно буде підірвано зусилля країн Євросоюзу щодо виходу з нинішньої фінансової кризи. Наслідком цього стане посилення розбіжностей між державами ЄС». На думку Бжезинського, таким чином Росія зможе посилити свій вплив в Україні та Грузії, оскільки збільшиться енергетична залежність ЄС від російських постачань «чорного золота». При цьому для протидії просуванню інтересів Вашингтона зміцниться геостратегічне партнерство між Москвою і Пекіном. Підсумком подібного розвитку подій, за словами Бжезинського, стане «виникнення хаосу в міжнародних відносинах». Автор пропонує наступному президентові США, якого буде обрано на початку листопада поточного року, і низка заходів зі стабілізації геополітичної ситуації. «По-перше, до вирішення кризи в Сирії необхідно залучити Росію і Китай з метою вироблення міжнародного мандата, що включає припинення вогню і проведення виборів під міжнародним контролем, — підкреслив політолог. — По-друге, слід продовжувати політику санкцій проти Ірану, а також попередити Тегеран про недопустимість його погроз на адресу сусідніх держав». «По-третє, посилити підтримку інтеграційних процесів у Євросоюзі, в першу чергу в політичній сфері. І, нарешті, розпочати стратегічний діалог із вищим керівництвом КНР на користь обох держав», — підсумував Бжезинський.