Еквадор надав політичний притулок Ассанжу
Влада Еквадору прийняла рішення надати притулок засновникові скандально відомого сайту WikiLeaks Джуліану Ассанжу. Про це повідомив учора міністр закордонних справ Еквадору Рікардо Патіньо, виступ якого був переданий у прямому ефірі латиноамериканського телеканалу Telesur. «Уряд розглянув усі факти й аргументи, представлені Ассанжем. Він може бути жертвою політичного переслідування», — сказав міністр. Раніше британська сторона повідомила, що хоч би яке рішення було прийняте щодо Ассанжа, це не змінить намірів влади Великої Британії стосовно засновника WikiLeaks.
Кирил уперше прилетів до Польщі. Вирішити історичні непорозуміння
Учора Патріарх Московський і всієї Русі Кирил вперше прибув з офіційним візитом до Польщі. Ще будучи в аеропорту Варшави, він висловив надію на те, що його візит послужить зміцненню відносин цієї країни і країн присутності Російської православної церкви та заявив, що спільний для Росії і Польщі християнський фундамент дозволить вирішити будь-які історичні непорозуміння. Проте польські журналісти доволі критично поставились до цього візиту. Провідна польська газета Gazeta Wyborcza нагадала про те, що Кирил зробив карколомну церковну кар’єру за радянської влади. Видання також стверджує, що Володимир Гундяєв (ім’я патріарха у миру) співпрацював із КДБ. Як пише у своєму матеріалі для «Новой газеты» історик і політолог Олександр Янов, «за РПЦ, починаючи із середини XIII століття, жодних етичних цінностей не водилося». «Той же «ординський синдром» і 1943-го, коли пригорнулася вона до грудей Сталіна, як колись до грудей монгольського царя, і віддано співпрацювала з його спецслужбами. І 2012-го, коли намагається вона підкріпити своїми середньовічними канонами ідейну порожнечу чекістської влади», — пише Янов.
Позивні: Надя, Катя, Маша
Відомий британський музикант Пол Маккартні написав заарештованим учасницям Pussy Riot листа зі словами підтримки. Цей лист розміщено на офіційному сайті артиста. «Дорогі Надіє, Катерино і Маріє! Я пишу, аби підтримати вас у скрутну хвилину. Сподіваюсь, що російська влада пригадає про принцип свободи слова і не покарає вас за ваш протест. У цивілізованому світі люди мають право висловлювати свою думку. Я бажаю вам залишатися сильними і пам’ятати, що я, як і багато інших артистів, виступаю за свободу самовираження», — написав Маккартні. Нагадаємо, свободи для Pussy Riot зажадали вже десятки знаменитостей. На підтримку гурту висловлювались Мадонна, Піт Таунсенд, Джарвіс Кокер, Денні де Віто, Стівен Фрай, Тері Гілліам, Стінг, Red Hot Chili Peppers та багато інших. Учасниці групи Pussy Riot Надія Толоконнікова, Марія Альохіна і Катерина Самуцевич із березня перебувають під арештом. А 17 серпня, коли буде оголошено вирок у їхній справі, в 43 містах світу пройдуть акції на підтримку дівчат. Прокурор вимагає засудити їх до трьох років тюремного ув’язнення.
Миколаїв уперше відзначив День Війська Польського
Свято приурочили до дня перемоги поляків над більшовиками 1920 року. Анар Ахундов, голова Миколаївської міської ради національних товариств, розповідає: «День війська польського до сьогодні святкувався, можливо, в камерному дусі. Про нього знали лише поляки. Наразі громадська організація «Товариство польської культури «Полонія Семпер Фіделіс» має 43 члени. Їх об’єднують не лише релігійні погляди, а й приналежність до роду польського». Всього ж на території Миколаївської області проживає 1,3 тисячі громадян польської національності, що становить 0,1% від загальної кількості населення області. «Це одна з найважливіших битв Європи, коли польська сила, в три рази менша, затримала Червону армію Радянської Росії під Варшавою. Для нас це — захист Польщі, а для Європи — недопущення комунізму в Німеччину, Англію, Іспанію, Францію. Якби не Варшавська битва, комунізм був би не з Владивостоку по Брест, а з Владивостоку по Лісабон», — зауважив отець Петро Бротонь, настоятель Римо-Католицької церкви в м. Миколаєві. Польсько-радянська війна 1920 року — це війна між Польщею та Українською Народною Республікою з одного боку й РСФРР та Українською Соціалістичною Радянською Республікою з другого. Це була спроба радянської армії прорватися через Польщу до Німеччини. В березні 1921 у Ризі між Польщею з одного боку та РСФРР і УРСР з другого підписано Ризький мирний договір, який формально закінчив польсько-радянський збройний конфлікт 1919—1920 років, санкціонував поділ українських і білоруських земель між Польщею і Радянською Росією та фактично анулював Варшавський договір 1920. Юлія АНІСІМОВА, корпункт «Дня» в Миколаєві
Херсонці нарешті отримали сквер Художників
Нещодавно на черговій сесії Херсонської міської ради було прийнято рішення про надання офіційного статусу скверу Художників, що розташований у районі ХБК між вулицями Брюллова, Шовкуненка, Крамського та Айвазовського і займає площу 0,23 га. На честь цих відомих митців, які «оточують» зелену зону відпочинку, сквер і отримав свою назву. Приємно, що в той час, коли багатьом байдужим немає діла до збереження природних об’єктів у містах, херсонці змогли відстояти територію, за якою самі й доглядають. Це питання залишалося невирішеним протягом восьми років, адже ще у 2004-му місцева громада району звернулася до влади міста із проханням узаконити територію скверу, аби на цій землі не побудували черговий розважальний центр або котедж. Відтоді люди чекали на позитивне рішення цієї проблеми. Депутат міської ради Віктор Іванушкін прокоментував ситуацію так: «Дану територію дійсно потрібно було визначити як сквер, щоб на цьому місці не робилися спроби забудови, як це було кілька років тому. Важливо, що відтепер сквер буде під захистом у влади на рівні з іншими подібними місцями відпочинку, а не просто отримає назву. Буде виділено бюджетні кошти та залучатимуться громадські організації для догляду за цією територією», повідомляє Іван АНТИПЕНКО, Херсон.