Коаліція та опозиція обмінялися комітетами у ВР
Вчора Верховна Рада 253-ма голосами проголосувала за відкликання Сергія Терьохіна (Блок Юлії Тимошенко) з посади голови комітету з питань податкової та митної політики. Цією ж постановою головою комітету призначено члена фракції Партії регіонів Віталія Хомутинніка. Який у свою чергу вже запропонував Терьохіну стати першим заступником голови. Бютівець поки що залишився членом цього комітету. Регіонали мотивували свою ініціативу тим, що через саботаж Терьохіна і бютівців неможливо зібрати повний склад комітету і проводити засідання. Сергій Терьохін пов’язав своє усунення від керівництва комітету з внесенням до парламенту урядового Податкового кодексу: «Потрібно, щоб через комітет він отримав «повний одобрямс». Зі мною такого не буде...» В цей же день парламент призначив Андрія Шевченка головою комітету з питань свободи слова та інформації. Місце стало вакантним після того як Ганна Герман від ПР обійняла посаду заступника голови Адміністрації Президента. Незважаючи на те, що за це рішення проголосувало 373 депутати, в залі розвернулася дискусія. БЮТ вимагав зняти це питання і перенести його розгляд на наступний тиждень у зв’язку з відсутністю подання на Шевченка від фракції. «Подання від фракції немає, тому не треба купувати наших людей! Це банальне фарисейство, бо приїжджає делегація ПАРЄ, і вони хочуть показати, які вони демократи. Ми обов’язково будемо за те, щоб Шевченко посів цю посаду, але давайте дотримуватися процедури», — заявив Олег Ляшко. Регіонал Володимир Ландік, навпаки, звинуватив БЮТ у тому, що він «чекає приїзду ПАРЄ, щоб сказати», що «регіонами» блокують призначення голови комітету зі свободи слова.
США змінюють підхід до сприяння розвитку
Американський президент Барак Обама заявив, що Сполучені Штати прагнуть переглянути й переоцінити те, як вони допомагають іншим країнам досягти прийнятих ООН Цілей в галузі розвитку, поставлені в Декларації тисячоліття. Виступаючи перед учасниками організованого ООН саміту світових лідерів у Нью-Йорку, Обама заявив, що США дуже довго вимірювали ефективність своїх зусиль із надання допомоги тими грошима, які витрачаються на продовольство й ліки, що надаються країнам у порядку допомоги. Президент сказав, що Сполучені Штати мають намір і надалі відігравати провідну роль у наданні країнам зовнішньої допомоги. У той же час, за його словами, натиск необхідно зробити на наданні іншим країнам допомоги в забезпеченні стійкого економічного зростання власними силами, сприяючи створенню таких умов, у яких допомога більше не знадобиться. Як приклад, Обама назвав ініціативи США в таких країнах, як Гватемала, Руанда і Бангладеш, де замість того, щоб просто роздавати населенню продукти харчування, країнам надається допомога в розвиткові сільського господарства та підвищенні врожайності. Виступ президента прозвучав у останній день триденного саміту, учасники якого зібралися тут, аби оцінити те, що зроблене в плані досягнення Цілей у галузі розвитку, поставлених у Декларації тисячоліття, погоджених державами-членами ООН 10 років тому.
Расмуссен: НАТО й Росія «твердо стали на дорогу зміцнення відносин»
Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що засідання Ради РОСІЯ — НАТО, що відбулося в Нью-Йорку, продемонструвало, що Москва і Північноатлантичний альянс «твердо стали на дорогу зміцнення відносин». «Сьогодні співпраця з Росією є не лише можливістю поліпшення відносин, але й насущною необхідністю в забезпеченні нашої спільної безпеки. Майбутнє Росії пов’язане з Європейським Союзом і НАТО. Це обумовлено і економічними чинниками, і міркуваннями безпеки», — сказав генсек. Расмуссен залишився задоволений результатами цієї зустрічі, відзначивши, що за останніх 12—14 місяців було досягнуто «значного поступу у відносинах між обома сторонами». Взаємини НАТО і Росії були практично заморожені після війни в Південній Осетії 2008 року, проте з приходом до Білого Дому Барака Обами відносини почали поліпшуватися. Генсек НАТО повідомив, що учасники зустрічі в Нью-Йорку зосередилися на «практичних і прагматичних» питаннях, включаючи спільні зусилля щодо стабілізації ситуації в Афганістані і боротьбі з контрабандою наркотиків, з тероризмом і піратством. За словами Расмуссена, між НАТО і Росією зберігаються фундаментальні розбіжності щодо Абхазії, Південної Осетії та Придністров’я. Проте, заявив генсек НАТО, ці розбіжності не повинні заважати подальшому поглибленню співпраці Північноатлантичного альянсу з Москвою. Він сказав, що запланований на листопад цього року саміт РОСІЯ-НАТО в Лісабоні «повинні вивести відносини альянсу з Росією на новий рівень».
У Франції наростають протести проти пенсійної реформи
Профспілки у Франції продовжили вчора акції протесту проти планів уряду президента Саркозі щодо реформи пенсійної системи і підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років. Демонстрації, страйки та інші акції протесту, як очікується, призвели до збоїв у роботі громадського транспорту, шкіл і пошти. Організатори цих дій сподіваються домогтися активнішої участі в них, ніж 7 вересня, коли до них приєдналося понад мільйон працівників. Президент Саркозі, виступаючи на захист реформ, наполягає на тому, що вони необхідні для зниження дефіциту національного бюджету. Законопроект пенсійної реформи вже пройшов через нижчу палату Національних зборів. З 5 жовтня дебати з нього починаються в сенаті, де його підтримує урядова більшість. Пенсійний вік у Франції нижчий, ніж у більшості країн Західної Європи. У даний час, і чоловіки, і жінки мають право піти на державну пенсію після досягнення 60 років за умови, що вони виплачували пенсійні внески протягом 40,5 років, хоча в повному розмірі пенсію їм починають платити в 65 років. Уряд стверджує, що заощадить 70 млрд. євро шляхом підвищення з 2018 року пенсійного віку до 67 років, віку отримання права на пенсію до 62 років і продовження кваліфікаційного періоду на 1 рік до 41,5 років. Профспілки і опозиція відстоюють свою позицію, кажучи, що ці плани покладають основне навантаження на тих, хто працює, перш за все жінок, на тих, хто працює неповний робочий тиждень і колишні безробітні, які не зможуть забезпечити виплату пенсійних внесків протягом 41,5 років. Профспілки пропонують свої варіанти реформи, які включають запровадження податків на преміальні виплати і високі доходи, з метою фінансування пенсійної системи, що обходиться все дорожче.
Білл Гейтс знову очолив список мільярдерів
Засновник Microsoft 55-річний Білл Гейтс у 17-й раз поспіль став найбагатшою людиною Америки, заробивши за рік додатково 4 млрд. дол. Його майно на сьогодні оцінюється в 54 млрд. дол. Гейтса часто лаяли за жадібність, вважаючи, що програмна продукція Microsoft коштує дуже дорого. Проте на ділі Гейтс є найщедрішим спонсором планети — загальна сума його пожертв на добродійність становить близько 30 млрд. дол. Оракул із Омахи, гуру біржових спекулянтів Воррен Баффет посідає другу позицію в списку, його майно оцінюється в 44 млрд. дол. (за рік воно збільшилося на 5 млрд. дол.). За ним йде незмінний «трієчник» першої п’ятірки товстосумів США, засновник Oracle Ларрі Еллісон, який тепер коштує 27 млрд. дол. Прибутки мільярдерів 2010 року різко збільшилися, пише Forbes. З 400 фігурантів списку найбагатших людей Америки 217 збільшили свої статки, а втратили лише 84. Аби скласти список Forbes торік, довелося знизити планку добору кандидатів до 950 млн. дол.