Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

27 серпня, 2010 - 00:00

Президент про дошкільну освіту

Президент України Віктор Янукович вимагає від профільних посадових осіб зняти напругу, яка виникла у суспільстві після запровадження обов’язкової дошкільної освіти. Як передає кореспондент УНІАН, на цьому В. Янукович наголосив вчора під час проведення засідання громадської гуманітарної ради. Президент констатував, що нещодавно прийняте на законодавчому рівні рішення про запровадження обов’язкової дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку — з п’яти років — викликало неоднозначну реакцію в суспільстві. «Цю напругу необхідно зняти чіткими, прозорими та зрозумілими для людей діями влади», — підкреслив глава держави. За його словами, безумовно, така ініціатива є корисною для дітей. Водночас, зазначив В. Янукович, чи можна її реалізувати, якщо «на місце у дитячий садок треба записуватися ще до народження дитини і сплачувати при цьому благодійний внесок на розвиток закладу. Або як дістатися малюкам до закладу, якщо найближчий садочок чи школа — у сусідньому селі за десятки кілометрів. На ці запитання треба давати відповіді», — зазначив В. Янукович. У зв’язку з цим Президент доручив керівникам профільних міністерств і відомств, а також керівникам державних адміністрацій на місцях надати у місячний термін конкретний план щодо поліпшення ситуації в системі дошкільної освіти.

Столиця сонячного каменю

У Рівному відкрили повноцінний музей бурштину. Тут зібрано різні зразки «сонячного каменю», обробленого і необробленого, а також кращі декоративні вироби. Проект матиме продовження — наступного року у місті заплановано відкрити ще декілька таких бурштинових кімнат і на основі цього створити туристичний маршрут. Таким чином місцева влада хоче перетворити край на столицю «сонячного каменю». «Це є піар-ходом Рівного, — коментує Галина Лемець, голова правління асоціації «Український бурштиновий світ», керівник проекту. — Він приваблюватиме не лише туристів, а й інвесторів, адже, на жаль, багато хто в Україні навіть не знає про бурштинові поклади, якими багата Рівненщина». Заступник голови облдержадміністрації й автор ідеї Олексій Губанов зазначає, що музей створювався для майстрів, які працюють з цим каменем. В Україні, на Рівненщині зокрема, таких багато, проте вони не мають можливості подавати свої роботи навіть на тимчасові виставки. У новоствореному музеї, який відкрили на кошти благодійників, планують облаштувати ще одну кімнату, де охочі зможуть придбати вироби з бурштину. До речі, на сьогодні у місті на базі Державного підприємства «Бурштин України» вже діє музей. Однак якщо раніше його експонати могли побачити лише високопосадовці, то нещодавно заклад відкрили для широкого загалу, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

Росія торгується з Україною за Керченську протоку

Позиції Києва й Москви щодо вирішення Азово-Керченської проблеми відрізняються. Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін на зустрічі з журналістами в четвер у Києві. «Позиції сторін відрізняються одна від одної. Ключ — у визначенні статусу Керченської протоки та питаннях розмежування», — повідомив він. Дипломат також додав, що сторони домовилися в спокійному режимі продовжувати вирішення цього питання. Щодо демаркації спільного сухопутного кордону, за словами Карасіна, вирішені всі практичні питання в цьому напрямку. «Зараз створюються відповідні структури, які при взаємодії будуть реалізовувати прийняті рішення», — підкреслив заступник голови МЗС РФ. На його переконання, питання демаркації не є проблемою і розуміння, як його вирішити, є і в Києва, і в Москви. Що стосується обсягу фінансування робіт з демаркації, то Карасін повідомив, що кошторису поки немає, але «відповідні витрати вже передбачені в бюджетах наступних років».

У Калькутті вшанували пам’ять матері Терези

Урочисті заходи, присвячені століттю засновниці конгрегації «Сестри-місіонерки любові» лауреата Нобелівської премії миру матері Терези Калькуттської, відбулися вчора в індійській Колкаті (Калькутті). Міністерство залізниць Індії запустило вчора на честь століття знаменитої черниці спеціальний виставковий потяг. У трьох вагонах цього потяга розмістилася експозиція, що розповідає про життя та діяльність матері Терези. Протягом шести місяців потяг їздитиме Індією, зупиняючись у різних містах. Крім того, в Колкаті відкрився чотириденний кінофестиваль на честь матері Терези. Присвячені черниці заходи проходитимуть у Колкаті протягом року, повідомляють організатори. Мати Тереза (Агнеса Гонджа Бояджіу) народилася 26 серпня 1910 року в турецькому Юскюпі (сьогодні Скоп’є, столиця Македонії) в албанській сім’ї вихідців із Косова. У 21 рік вона дала чернечу обітницю і прийняла ім’я Терези на честь канонізованої 1927 року черниці Терези з Ліз’є, відомої своєю добротою й милосердям. Наприкінці 1940-х Тереза заснувала в індійській Калькутті чернечу конгрегацію «Місіонерок любові», які займаються створенням шкіл, притулків і лікарень для бідних і тяжкохворих людей незалежно від їхньої національності та віросповідання. 1979 року Терезі була присуджена Нобелівська премія «За діяльність на допомогу стражденній людині». Мати Тереза, яку називали також Терезою Калькуттською, померла 1997 року у віці 87 років. Через шість років після її смерті католицька церква зачислила її до лиця блаженних.

Джон Маккейн виграв п’яту номінацію до Сенату

Сенатор від штату Арізона й колишній кандидат у президенти США Джон Маккейн у п’ятий раз балотуватиметься у верхню палату Конгресу від Республіканської партії. Під час попередніх виборів (праймеріз) 73-річний Маккейн здобув перемогу над Джоном Хейвортом, колишнім членом Палати представників від Арізони. На користь Маккейна було віддано 58,8 відсотка голосів, 32-річного Хейворта підтримали 29,8 відсотка. Вибори до Сенату США відбудуться 2 листопада 2010 року. Переобранню підлягатимуть 37 зі 100 крісел верхньої палати Конгресу. Того ж таки дня відбудуться вибори до Палати представників;окрім того, жителям кількох штатів належить обрати губернаторів. Джон Маккейн уперше був обраний до Сенату США від Арізони 1986 року. Відтоді він займав посаду сенатора чотири рази. 2008 року Маккейн був кандидатом від Республіканської партії на президентських виборах, проте програв Бараку Обамі.

Гольф стає обов’язковим предметом у школах Китаю

Гольф стає обов’язковим предметом у початкових школах Китаю — таким чином педагоги мають намір перетворити своїх шести-дванадцятирічних вихованців на справжніх леді та джентльменів. Гольф вважається елітарним і водночас найпопулярнішим видом спорту в забезпеченої частини населення Китаю. Лише у передмістях Пекіна працюють декілька десятків гольф-клубів, там працевлаштовані тисячі працівників. Останнім часом у багатьох вищих і середніх навчальних закладах Китаю, особливо в розташованих у багатших східних провінціях і на півдні країни, з’явилися факультативні уроки гольфу. Керівництво початкової школи «Ера» в місті Ченду (провінція Сичуань) пішло далі й оголосило про запровадження з нового навчального року обов’язкового курсу гольфу для своїх вихованців. «Ми сподіваємося, що таким чином зможемо перетворити своїх вихованців на справжніх леді та джентльменів», — наводять китайські ЗМІ слова керівництва школи. Спеціально для уроків гольфу біля школи вже збудували тренувальне поле, на створення якого пішло близько мільйона юанів (приблизно 150 тис. доларів).

Газета: