Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

30 липня, 2010 - 00:00

Пан Гі Мун вшанує пам’ять жертв трагедії Хіросіми й Нагасакі

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун відвідає наступного тижня Японію, аби вшанувати пам’ять жертв американського атомного бомбардування міст Хіросіми й Нагасакі, а також провести переговори з керівництвом країни, повідомив у середу офіційний представник генсека Мартін Несіркі. За його словами, Пан Гі Мун стане першим в історії генсеком, який візьме участь у щорічній траурній церемонії в Хіросімі. За словами Несіркі, генсек почне свою програму з переговорів у Токіо, де його співбесідниками будуть прем’єр-міністр Японії Наото Кан і глава МЗС Кацуя Окада. Потім він вирушить до Нагасакі й Хіросіми. Уже відомо, що 6 серпня — у день, коли у 1945 році ВПС США скинули атомну бомбу на Хіросіму, — Пан Гі Мун візьме участь у церемонії поминання загиблих у результаті цієї трагедії. Окрім того, в обох містах генсек ООН відвідає пам’ятники своїм співвітчизникам — корейцям, які також стали жертвами американського бомбардування Японії.

Сполучені Штати скинули ядерні бомби на Хіросіму 6 серпня, а на Нагасакі — 9 серпня 1945 року. В результаті першого в історії людства використання ядерної зброї до кінця 1945 року від вибуху і радіоактивного зараження загальна кількість загиблих становила, за різними даними, від 90 до 166 тис. людей.

Генасамблея ООН закріпила право людини на чисту воду

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка закріплює право людини на чисту питну воду й санітарію, повідомляє ВВС News. Текст резолюції свідчить, що «право на безпечну й чисту питну воду й санітарію має важливе значення для повноцінного життя і повного здійснення усіх прав людини». У документі наголошується, що понад 800 млн. людей у світі не мають доступу до питної води, а понад 2,5 млрд. людей позбавлені доступу до елементарних санітарних умов. Генасамблея закликає уряди й міжнародні організації активізувати зусилля щодо забезпечення кожної людини чистою питною водою, виділяючи фінанси й передаючи країнам, які розвиваються, відповідні технології.

Три тисячі бочок із хімікатами змило у китайську річку повінню

У китайську річку Сунгарі, притоку Амуру, потрапило 3 тис. бочок із хімікатами. Як передає інформаційне агентство Китаю Сіньхуа, такі дані повідомили представники китайської влади на прес-конференції, яка відбулася вчора вранці у місті Цзілінь. Як уточнили чиновники, усього у Сунгарі змило 7 тис. ємкостей для хімікатів, але 4 тис. з них порожні. Що стосується повних бочок, то у кожній із них міститься приблизно 170 кілограмів хімікатів. За останніми даними, близько 400 бочок удалося виловити (порожніх чи повних — не уточнюється). Зараз на річці встановлено вісім загороджувальних споруд, які перешкоджають руху небезпечних ємкостей. Фахівці безперервно проводять моніторинг стану річки й поки не бачать помітних відхилень від норми. Повідомляється також, що в бочках, які потрапили у Сунгарі, міститься метил хлориду — легкозаймистий газ. 28 липня небезпечні речовини потрапили у річку через повінь, викликану сильними дощами. Вода затопила хімічний завод у Цзіліні, де й зберігалися бочки. Раніше повідомлялося, що у річку потрапила тисяча бочок.

Франція закриває незаконні стоянки циган

Президент Франції Ніколя Саркозі розпорядився про закриття 300 циганських стоянок та інших таборів незаконних переселенців по всій території країни. За його словами, циган, котрі не мають громадянства однієї з країн Євросоюзу і перебувають у Франції нелегально, буде депортовано. Французька влада стверджує, що подібні поселення — розсадники злочинності, проте критики президентського указу стверджують, що йдеться про цілеспрямоване переслідування етнічної меншості. Проте міністр внутрішніх справ Франції Бріс Ортефе заявив, що протягом найближчих трьох місяців половину циганських стоянок буде знесено. У канцелярії президента їх називають «джерелом контрабанди, прикладом шокуючих житлових умов, а також місцем експлуатації дітей». Питання таборів незаконних переселенців почали обговорювати на найвищому рівні, після того, як у містечку Сен-Еньян десятки циган, озброєних сокирами та арматурою, напали на місцеву поліцейську дільницю. Крім того, учасники безчинств вирубували дерева і підпалювали автомобілі. Незадовго до цього один із жандармів застрелив місцевого хлопця, який намагався прорватися на автомобілі через КПП. Президент Саркозі заявив, що осіб, відповідальних за безчинства, буде серйозно покарано.

Газета: