Грузія подякувала Україні за невизнання Абхазії
Грузинська сторона висловлює подяку керівництву України за заяви щодо територіальної цілісності Грузії. Про це вчора заявив міністр закордонних справ Грузії Григол Вашадзе на брифінгу за підсумками переговорів з головою МЗС України. «Я хотів би подякувати Президентові України й міністру закордонних справ України Костянтину Грищенку за ті заяви, які були нещодавно зроблені з приводу територіальної цілісності Грузії», — сказав Вашадзе. Він додав, що такий крок української сторони ще раз підтверджує ту стабілізуючу роль, яку відіграє Україна в регіоні, а також той факт, «що країна стоїть на варті міжнародного права». Як відомо, нещодавно на прес-конференції Президент Віктор Янукович заявив, що він ніколи не визнавав Абхазію та Південну Осетію самостійними державами. «Це порушення міжнародних норм і законів, порушення конвенцій», — сказав він.
Уряд Канади розкритикували за штучне озеро
Канадський уряд потрапив під шквал критики після того, як було заявлено, що медіа-центр двох міжнародних самітів — G20 і G8— прикрасить штучне озеро вартістю 1,8 млн. доларів. Як повідомляють, на озері будуть каное і водний бар. Опозиція, невдоволена такою розтратою коштів, висміяла аргументи уряду, який заявив, що озеро вразить зарубіжні медіа. Зазначимо, що в Канаді налічується 31 тис. 752 озера, загальною площею — 3 квадратних кілометра. За задумом організаторів, озеро в прес-центрі має стати копією справжніх озер на півночі країни, де збиратимуться світові лідери. Саміт G-8 проводитимуть з 25 по 26 червня в місті Хантсвілл, G20 — в Торонто. При цьому, в пулі для журналістів зможуть розміститися всього 150 представників ЗМІ. Більше 3 тис. вже акредитованих журналістів не зможуть потрапити до прес-центру. «Наш уряд створює штучне озеро, тоді як в Канаді більше озер, ніж в будь-якій іншій країні світу. Гроші платників податків потонуть на дні цього озера», — заявив Джек Лейтон, лідер опозиційних «Нових демократів». У той же час, міністр транспорту Джон Бейрд наголосив, що саміти стануть «чудовою можливістю, щоб прорекламувати Канаду».
У Голландії перемогли правоцентристи
На парламентських виборах в Нідерландах перемогу отримала правоцентристська Ліберальна Народна партія за свободу і демократію (VVD), що отримала 31 місце. У голландському парламенті засідають 150 депутатів, і для того щоб одноосібно сформувати уряд, політичній силі потрібно отримати мінімум 76 мандатів, так що лібералам доведеться вести переговори про формування коаліції. Усього на одне парламентське крісло менше, ніж VVD, отримала Лейбористська партія, а третє місце — з 24 мандатами, тобто з кращим результатом в своїй історії — посіла права Партія свободи, лідер якої Герт Вілдерс, відомий своїми жорсткими висловами на адресу ісламу і пропозицією ввести податок на мусульманські хустки. Торік британські власті офіційно відмовили Вілдерсу у в’їзді на територію Сполученого Королівства. Як вважають спостерігачі, Партія свободи навряд чи може стати реальним партнером для провідних голландських політичних сил — хоча б тому, що цього року Вілдерс має стати перед судом за звинуваченням в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Християнсько-демократична партія Нідерландів, що сформувала попередній уряд країни на чолі з Яном Петером Балкененде, зазнала нищівної поразки, отримавши лише 21 місце в новому парламенті й опинившись, в результаті цих виборів, лише на четвертому місці.
Обама назвав блокаду сектора Газа «неприйнятною»
Ситуація з блокадою сектора Газа «неприйнятна», Ізраїль має співпрацювати з усіма сторонами, щоб знайти розв’язання проблеми. Про це заявив президент США, приймаючи в Білому домі главу Палестинської національної адміністрації. Барак Обама підтримав заклик міжнародного співтовариства провести ретельне розслідування обставин нападу ізраїльських ВМС на кораблі з гуманітарною допомогою, внаслідок чого загинули вісім громадян Туреччини й один американець. «Я прямо заявив про це Ізраїлю, і моя адміністрація продовжує наполягати: в інтересах єврейської держави, щоб про те, що сталося 31 травня в Середземному морі, дізналися всі, щоб таке не повторилося. Ми сподіваємося, що буде дотримано рекомендацій Ради безпеки ООН», — заявив, зокрема, Обама. Американський президент також пообіцяв виділити додатково 400 млн. доларів допомоги мешканцям сектора Газа й Західного берега Йордана. Білий дім заявив, що кошти підуть на створення робочих місць, будівництво шкіл, розв’язання проблем у царині охорони здоров’я. На закінчення зустрічі Барак Обама висловив надію, що Вашингтону вдасться найближчими місяцями переконати ізраїльтян і палестинців повернутися до прямих переговорів. Він закликав лідера Палестинської автономії утриматися від кроків, які можуть ускладнити ситуацію.