За поглибленням демократичного світогляду – до Великої Британії
Учора Британська Рада в Україні та Меморіальний фонд Джона Сміта оголосили про старт британської програми стажування ім. Джона Сміта на 2010 рік для українських громадян. До участі в програмі залучаються громадяни України віком від 25 до 40 років. Перевага надається кандидатам, які працюють у політиці, місцевих органах влади, бізнесі, пресі або недержавних організаціях, та мають досягнення в галузі урядування та громадської служби. Метою програми імені Джона Сміта є зміцнення та поглиблення демократичного світогляду за допомогою п’ятитижневої програми в Сполученому Королівстві, яка поєднуватиме академічне навчання та стажування у відповідних установах зрілої демократичної системи. Теми програми включають право, кримінальне судочинство, державну службу, громадський сектор тощо. Для участі в програмі необхідно добре володіти письмовою та усною англійською мовою. Заяви на програму приймаються з наступних країн: Україна, Росія, Вірменія, Азербайджан, Грузія, Киргизстан, Молдова. Програма імені Джона Сміта впроваджується Меморіальним фондом Джона Сміта в партнерстві з Британською Радою та Міністерством юстиції Сполученого Королівства. В Україні з 2000 року стипендіатами програми стали понад 40 осіб.
У кожному регіоні з’являться гендерні центри
Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту затвердило Положення про гендерний центр, який буде створено в кожному регіоні України, повідомляє прес-служба міністерства. Центри створюються задля досягнення паритетного становища жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства, шляхом організації та підтримки правового забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, ліквідації всіх форм дискримінації за ознакою статі, запобігання насильству та протидії торгівлі людьми. Центри сприятимуть застосуванню ѓендерного компоненту в роботі органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, об’єднань громадян, підприємств, установ та організацій. Надаватимуть їм консультаційну, інформаційну та технічну підтримку. Займатимуться проведенням освітньої та просвітницької діяльності з питань рівності жінок і чоловіків, підтримкою громадських ініціатив, спрямованих на формування ѓендерної культури, проводитимуть заходи за ѓендерною тематикою для населення. Кожен громадянин зможе отримати в центрі консультацію з гендерних питань, надіслати скаргу чи отримати психологічну та юридичну допомоги з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання насильству та протидії торгівлі людьми.
ЮНЕСКО закликає не будувати висотки над Дніпром
Експерти ЮНЕСКО рекомендують столичній владі ввести мораторій на будівництво на Дніпровських схилах та розширити буферну зону Софійського собору до вул. Хрещатик і Бессарабської площі. Таке рішення було прийняте за результатами 33-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, повідомляє «Українська правда». ЮНЕСКО вказало, що споруджені нові будівлі в рамках буферних зон мають негативний вплив на автентичність та цілісність об’єктів всесвітнього значення. Значне занепокоєння експертів викликала забудова на зсувонебезпечних схилах Дніпра. На їхню думку, це не тільки шкодить цінному історичному пейзажу, а й ставить під загрозу подальше існування Києво-Печерської лаври. Тому місія рекомендувала Україні розглянути можливість організувати ефективне збереження не тільки будівель пам’ятки, а й культурного ландшафту, який включає природні компоненти Дніпровських схилів і берега Дніпра. Експерти зауважили, що така незадовільна ситуація матиме прямі негативні наслідки для подальшого включення українських об’єктів до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Місія сподівається отримати від України оновлену карту об’єктів Софії Київської та її буферної зони, на якій повинні бути відображені всі забудови та перетворення, які відбулися за останні 5 — 10 років. У випадку, якщо рекомендовані експертами заходи не будуть вжиті у повній мірі, Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО розгляне питання про переведення об’єкта до Списку всесвітньої спадщини, що є в небезпеці.
Новий університет — «шанс для покоління» Саудівської Аравії
У Саудівській Аравії відкрився університет, у якому спільно навчатимуться хлопці й дівчата. Університет науки й техніки короля Абдулли пишається тим, що тут встановлені одні з найшвидших у світі суперкомп’ютерів. Вартість усього університетського обладнання складає близько $1,5 млрд. Влада сподівається, що новий ВНЗ допоможе модернізувати консервативне саудівське суспільство. Відомо, що до університету буде закрито вхід для релігійної поліції, жінкам дозволять їздити територією кампуса на машинах, а також не вимагатимуть від них носіння чадри на заняттях. Усе це — доволі серйозні нововведення для країни, в якій діють суворі ісламські закони. Ректор університету професор Чун Фонг Ші називає ВНЗ «шансом для покоління». Університет уже залучив дослідників і студентів більш ніж із 60-ти країн. Близько 15% студентів — жінки. Всі вони раніше навчалися за межами Саудівської Аравії. Університетський комплекс розміщений на березі Червоного моря за 80 кілометрів від Джидди. Його будівництво з нуля посеред пустелі зайняло всього два роки. Викладання вестиметься англійською мовою.
Клінтон закликала Iран до діалогу
Держсекретар США Гілларі Клінтон у черговий раз закликала Іран повернутися до діалогу зі світовою громадськістю. «Для Ірану настав час співпраці з міжнародним співтовариством», — сказала Клінтон за підсумками зустрічі «шістки» посередників щодо Ірану. До «шістки» входять п’ять постійних членів Радбезу ООН (США, Велика Британія, Росія, Китай, Франція) та Німеччина. Вона знову заявила про те, що Іран стоїть перед вибором — поглиблювати свою ізоляцію або згорнути ядерну програму. «Це вибір Ірану — яким шляхом йому йти», — сказала Клінтон, підкресливши, що в разі продовження роботи над ядерною програмою Ірану доведеться за це відповісти. У той же час, під час зустрічі в Нью-Йорку президенти США та Росії Барак Обама й Дмитро Медведєв домовилися розглянути можливість запровадження нових санкцій ООН проти Ірану, якщо ісламська держава не відповість на пропозицію про згортання ядерної програми. «Іран порушив дуже багато своїх міжнародних зобов’язань», — сказав Обама після зустрічі з президентом РФ. Медведєв зауважив, що Москва готова підтримати нові санкції проти Ірану, якщо він не змінить ставлення до своєї ядерної програми. «Позиція Росії проста. Санкції рідко продуктивні, але іноді вони неминучі», — заявив він.