Унікальний фонд рятує чорнобильські села
У серпні 1989 року житомирські журналісти створили благодійний фонд для допомоги жителям забрудненої радіацією зони та переселенцям. Фондом, котрий зараз має назву «Заручники Чорнобиля», незмінно керує ветеран житомирської журналістики Володимир Киричанський. У північних «чорнобильських» селах Житомирщині ім’я Киричанського стало майже легендарним — адже впродовж багатьох років очолювана ним громадська організація неабияк допомогла тамтешнім жителям. «Спершу ми збирали кошти для переселення людей в чисті райони, згодом переключилися на медичне обладнання й харчування для немовлят, — розповідає «Дню» Володимир Киричанський. — У полі зору фонду — передовсім Народицький район, який найбільше постраждав від аварії». За час своєї роботи унікальна громадська організація, аналогів якій немає на всьому пострадянському просторі, залучила для допомоги чорнобильцям понад вісім мільйонів доларів. Найпліднішою виявилася співпраця з Японією — країною, яка також пізнала жах ядерного вибуху. В Японії діє асоціація «Чорнобиль —Тюбу», члени якої — часті гості на Житомирщині. Країна Вранішнього Сонця співпрацює з житомирським Фондом «Заложники Чорнобиля» в рамках урядової японської програми «Кусаноне»: загалом для Житомирщини вже виділено 670 тисяч доларів, за які закуплено сучасне обладнання в лікарні Житомира, Народичів та фельдшерські пункти забруднених сіл. Невтомний Володимир Киричанський кілька років тому за свою подвижницьку діяльність отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеню. У свої шістдесят вісім цей активний чоловік продовжує займатися проблемами чорнобильських сіл — і великою мірою саме завдяки йому в опаленому радіацією Народицькому районі й нині пульсує життя, повідомляє Сергій БОВКУН, Житомир.
Помер Сергій Міхалков
Знаменитий радянський і російський дитячий поет і письменник, автор слів Гімнів СРСР і Росії Сергій Міхалков пішов із життя 27 серпня в Москві на 97-му році життя. Сергій Міхалков народився 13 березня 1913 року в Москві в родині потомствених дворян. Зайнявся творчістю ще в юному віці: йому було лише 15 років, коли його вірш «Дорога» опублікував журнал «На подъеме», повідомляє NEWS.ru.com. Сергій Міхалков ще за життя став класиком дитячої літератури. Не одне покоління дітей виросло на «Дяді Стьопі» — найзнаменитішому персонажі Міхалкова, і на повісті-казці «Свято Неслухняності». На сьогоднішній день загальний наклад виданих книг Сергія Міхалкова складає близько 400 млн. примірників. У передмові до однієї з них він написав: «Я народився в царській Росії. У чотири роки зустрів революцію, спостерігав утворення СРСР, а в 78 років — руйнування держави, якій вірою та правдою служив все життя». А ще любив повторювати, що йому «не соромно за свою творчість». «У будь-якому разі, навіть ті, хто мене ненавидів і зневажав, все одно підспівували й підспівують, коли звучить гімн, і з дитинства пам’ятають «Дядю Стьопу», — казав поет. У цьому Сергій Міхалков правий лише в тому сенсі, що кожен із його спадщини вибирає лише те, що вважає творчістю. Нинішнього року ім’я Сергія Міхалкова було назване серед претендентів на здобуття премії Астрід Ліндгрен, заснованої урядом Швеції після смерті видатної дитячої письменниці в січні 2002 року.
Вибори в Афганістані можуть бути визнані недійсними
Підсумки президентських виборів в Афганістані можуть бути визнані недійсними, якщо афганська Незалежна комісія з претензій і скарг не реагуватиме адекватно на факти серйозних порушень і підтасовування, повідомлення про які у великій кількості надходять на її адресу, повідомляє AFP. Напередодні одразу кілька кандидатів на посаду президента — Ашраф Гані Ахмадзай, Мірвайс Ясіні, Саїд Джамал Карім Мутасадулла Мазхабі, Бісмілла Шир і Фурузан Фана заявили на прес-конференції в Кабулі, що не визнають підсумків виборів, якщо їхнім скаргам не буде приділено серйозної уваги. Під час прес-конференції кандидати в президенти заявили, що державні чиновники активно втручалися в перебіг виборів. З метою недопущення широкомасштабного протистояння в країні Комісія зобов’язана дати відповіді на всі скарги, що надійшли на її адресу, заявили кандидати в президенти. Глава передвиборного штабу доктора Абдулли Абдулли депутат афганського парламенту Фазель Санчаракі заявив учора вранці, що на адресу Незалежної комісії з претензій і скарг штабом була відправлена велика кількість документально підкріплених скарг про порушення й грубе підтасовування на виборах, однак вона зберігає з цього приводу мовчання.
Прага проводить фольклорний фестиваль
У Празі з 25 до 30 серпня проходить V Міжнародний фольклорний фестиваль «Празький ярмарок». Щодня на площі Фруктовий ринок у центрі чеської столиці виступають колективи з Мексики, Колумбії, Чехії, Італії, Греції, Нової Зеландії, Японії й низки інших країн. Гості фестивалю можуть не лише ознайомитися з танцювальною й музичною традиціями країн-учасниць, а й скуштувати страви їхньої національної кухні. «Празький ярмарок» визнано одним із найвідоміших і наймасштабніших фестивалів, що проводяться в Чехії. Минулого року ярмарок відвідало понад 80 тис. людей, і, враховуючи популярність свята, організатори збільшили кількість посадочних місць перед сценою з 250 до 500. Ярмарок триватиме до 31 серпня. Особливістю цього фестивалю є те, що він проходить в історичному центрі Праги, надаючи можливість жителям міста та туристам побачити самобутність фольклорного мистецтва народів світу. Завдяки фінансовій підтримці уряду та парламенту Чехії й низки інших впливових спонсорів, «Празький ярмарок» є безкоштовною акцією, що сприяє популяризації народної творчості.