В Україні полічили людей, яким понад 100 років
За станом на 1 січня 2009 року в Україні була зареєстрована 1 тис. 425 українців, вік яких перевищив 100 років. Про це повідомляє офіційний сайт Державного комітету статистики. Так, згідно з повідомленням Держкомстату, 1 тис. і 138 особи з числа «старожилів» — жінки, а 287 — чоловіки. Щодо розподілу за віком, то на 1 січня 2009 року в Україні проживало 16 млн. 932,683 тис. осіб у віці до 30 років (чоловіки — 8 млн. 656,028 тис., жінки — 8 млн. 276,655 тис.), від 30 до 60 — 19 млн. 658,319 тис. осіб (чоловіки — 9 млн. 236,771 тис., жінки — 10 млн. 421, 485 тис.), від 60 до 99 — 9 млн. 370,932 тис. осіб (чоловіки — 3 млн. 291,846 тис., жінки — 6 млн. 079,086 тис.). Крім того, згідно з даними Держкомстату, середній вік українця складав на 1 січня 2009 року 40 років, зокрема чоловіків — 37,3 року, жінок — 42,5 року. «Наймолодшою» областю України була Закарпатська область, де середній вік жителів — 36,2 року (чоловіків — 34,3 року, жінок — 38 років). Найбільший середній вік населення зафіксований у Чернігівській області — 42,7 року, при цьому чоловіків — 39,2 року, жінок — 45,7 року.
Лікарі танцюють полонез
Головні лікарі вінницьких міських лікарень професійне свято відзначили полонезом. Цей танок вони вивчали спеціально, щоб потім затанцювати перед підлеглими й колегами на міському святі медиків. Минулого року медпрацівників розважали чиновники міського управління охорони здоров’я. Тепер черга дійшла до очільників лікарень. На початку концертної програми присутні в залі переглянули відеонарис про вінницькі заклади охорони здоров’я, а потім — фотографії відомих лікарів міста, які вже пішли з життя. Їх присутні дивилися стоячи, виконуючи пісню «Опустела без тебя земля...». Понад 30 найкращих лікарів, працівників санітарно-епідеміологічної станції та Національного медичного університету ім. М.Пирогова нагородили почесними грамотами, грошовими преміями та квітами, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.
Байкери з семи країн вболівали за озеро Світязь
Півтисячі байкерів з України, Польщі, Угорщини, Білорусі, Німеччини, Литви й Росії провели перший міжнародний мотофестиваль «Світязь» на берегах цього озера, яке називають «українським Байкалом». Проте, якщо у сусідній Білорусі таки на повну силу розробляти Хотиславський крейдяний кар’єр, то рівень грунтових вод знизиться, і кілька десятків унікальних озер разом зі Світязем можуть піти під землю. Іноземні учасники фестивалю були просто вражені первозданною природою і чистими водами Світязя, котрий визнано одним із природних чудес України. Таким чином, своїм протестом байкери приєднуються до науковців і громадськості, котрі давно б’ють на сполох. У храмі села Світязь за байкерів було відправлено молебень, їх благословив настоятель місцевого чоловічого монастиря. Святослав Пословський, ідейний лідер мотофанклубу «Вітри», котрий виступив одним із організаторів акції, каже, що більшість людей звикли до хибної думки, що байкери без мети газують, кричать, шумлять. «А ми хочемо показати, що мотолюбитель на сьогодні — реалізована в соціумі особистість, яка займає певний щабель у суспільстві. Цей захід організовано не лише для відпочинку та спілкування, а й для того, щоб привернути увагу громадськості та влади до екологічної проблеми, яка може знищити Шацькі озера. Байкери, як правило, вільні та фінансово незалежні люди, вони дійсно шанують природу, бо природа теж не любить насильства над собою. Саме свобода й ріднить байкера з природою... Навіть кілька тисяч мотоциклів на дорогах Шацького національного парку не принесуть шкоди озерам, а от один кар’єр може їх взагалі знищити», — висловив він загальну думку своїх колег. Два дні фестивалю мали й цікаву пісенну програму. Для його учасників і місцевих жителів співали українські, польські, білоруські та російські рок- та фолкгурти. А легенду російського року — гурт «Крематорій» — публіка оплесками тричі змушувала повернутися на сцену, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.
Москва й Мінськ припиняють «молочну війну»
Зі вчорашнього дня поновилося постачання білоруської молочної продукції до Росії: напередодні Москва й Мінськ підписали документи, що поклали край «молочній війні». Про успішне закінчення переговорів між російською й білоруською делегаціями оголосили Головний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко та міністр сільського господарства Білорусі Семен Шапіро. У зв’язку з урегулюванням «молочної проблеми» Білорусь скасувала посилення митного контролю транспорту на кордоні з Росією. Про це в Мінську повідомив заступник голови Державного митного комітету країни Сергій Борисюк. Нагадаємо, що з початку червня Роспоживчнагляд заборонив імпорт до Росії практично всієї молочної продукції з Білорусі, посилаючись на порушення в складанні документації на ці продукти. Мінськ це рішення вважав політично мотивованим: президент Білорусі Олександр Лукашенко не приїхав на саміт країн ОДКБ, а у вівторок розпорядився посилити митний контроль за вантажами, що надходять на територію Білорусі з Росії. У Мінську це рішення назвали «симетричною відповіддю» на дії Москви. Тим часом, у середу інформаційні агентства з посиланням на представника посольства Росії в Мінську повідомили, що «Газпром» вимагає від Білорусі сплатити заборгованість у постачанні газу в розмірі 230 млн. доларів.
Македонія: в ЄС без віз
До січня наступного року в Македонії буде встановлено безвізовий режим з країнами Європейського Союзу. Про це заявив македонський міністр закордонних справ Антоніо Мілососкі після переговорів про візову лібералізацію з колегами з ЄС. «Візова лібералізація — це процес, який, як ми чекаємо, щасливо завершиться до кінця поточного року», — зазначив Мілососкі. За словами сербських представників, в їхній країні також ведеться робота для виконання критеріїв Євросоюзу, тож безвізового режиму Сербія може чекати до 2010 року. Європейська комісія наступного місяця планує розробити нові рекомендації з полегшення візових вимог. Раніше комісар ЄС у справах юстиції Жак Боро заявив, що п’ять балканських країн стоять на шляху до безвізового режиму. За його словами, Македонія показала «хороший прогрес», Сербія та Чорногорія — «прогрес», а Боснія та Герцеговина й Албанія продемонстрували «певний прогрес», але їм усе ще необхідно удосконалитися в деяких сферах. Усі п’ять країн прагнуть приєднатися до ЄС, але переговори про їхнє членство перебувають на різних стадіях. Європейська комісія надала країнам «дорожню карту», яка містить вимоги до кандидатів щодо забезпечення надійності документів громадян, боротьби з нелегальною міграцією, розвитку поліцейської співпраці з країнами ЄС і зусиль у боротьбі з корупцією та злочинністю.
Опозиція в Iрані вшанувала пам’ять загиблих
В Ірані пройшли нові маніфестації опозиції, пов’язані з закликом колишнього кандидата у президенти від реформістів Мір Хосейна Мусаві вважати четвер днем жалоби за загиблими у зіткненнях із силами безпеки. Мусаві запропонував своїм прибічникам прийти у чорному одязі та провести мирні демонстрації або зібратися в мечетях, щоб ушанувати пам’ять восьми осіб, убитих у Тегерані. Заклик Мусаві багатьма спостерігачами розглядається як відкрита непокора верховному лідеру Аятоллі Алі Хаменеї, який у п’ятницю прочитає проповідь і знову закличе до спокою. Нагадаємо, що протести почалися після оголошення результатів президентських виборів, згідно з якими дві третини голосів отримав президент Махмуд Ахмадінежад. Опозиція назвала результати виборів сфальсифікованими. Влада пообіцяла перерахувати голоси, проте Хосейн Мусаві наполягає на проведенні нового голосування. Влада Ірану звинуватила США у підбурюванні до заворушень, повідомляє іранський державний телеканал. У відповідь на протест Тегерана прес-секретар Білого дому Роберт Ѓіббс заявив, що президент США Барак Обама продовжить захищати право іранців на мирний протест із приводу результатів президентських виборів, не «втручаючись» у внутрішні справи Ірану. Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер назвав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі демонстрації у Тегерані ознакою змін в Ірані.