Кубок УЄФА — під охороною левів
Львів другим після Донецька мав честь прийняти Кубок УЄФА. Трофей учора привезли до Львова гравці ФК «Шахтар» львів’яни Володимир Єзерський, Юрій Вірт та Дмитро Чигринський. Після офіційної зустрічі у кабінеті львівського міського голови Андрія Садового 15-кілограмовий трофей, що його виборов у Стамбулі 20 травня «Шахтар», розташували, на догоду футбольним фанатам, біля центрального входу ратуші. Впродовж дня львів’яни та гості міста мали можливість оглянути Кубок та сфотографуватися на згадку, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
В Коктебелі — День Максиміліана Волошина
11 червня в Коктебелі, в рамках Міжнародної конференції «Крим-2009», відбулося велике свято, яке його організатори назвали «День Максиміліана Волошина». Біля Будинку Поета було відкрито новий пам’ятник Максиміліану Волошину. Автор — відомий московський скульптор А. Григор’єв, який багато років творив на кіммерійській землі. Серед його робіт — пам’ятник О.С. Пушкіну в Феодосії, на біостанції — бюст Т. І. Вяземського. Скульптура поета була люб’язно надана сім’єю Арендт як модель для майбутнього пам’ятника декілька років тому. Пам’ятник являє собою фігуру Максиміліана Волошина висотою 2,2 м, яка відлита в бронзі на кошти закоханого в Коктебель мецената з Ростова-на-Дону В. Бабушкіна. Архітектурний проект виконала феодосійський архітектор С. Ареф’єва. Встановлено пам’ятник за рахунок добродійних коштів, зібраних підприємцями, працюючими на площі біля Будинку-музею силами Дніпропетровського підприємства «Комфорт».
Також розкрив двері для гостей після реекспозиції Будинок-музей Максиміліана Волошина. Оригінальність сучасного дизайну не затьмарила, а, навпаки, посилила дух гостинності, відвертості Будинку Поета. Проект експозиції розроблений на основі концептуальної ідеї, автором якої є завідувачка Будинку Поета Н. Мірошниченко, в творчій студії архітектора В. Скипенка з Харкова. Кошти на створення експозиції були виділені Міністерством культури та мистецтв Автономної Республіки Крим, членами Міжнародної опікунської ради заповідника «Кіммерія М.А. Волошина»: низкою банків, а також були використані кошти самого заповідника.
Співробітники Будинку-музею презентували гостям Коктебелю велику видавничу програму. Наприклад, репринтне видання збірника «Демоны глухонимые» є продовженням унікальної книжкової серії «З меморіальної бібліотеки М. А. Волошина», започаткованої в 2006 році. В серії вже вийшли три книги («Иверни» 2006, «Стихотворения.1900 — 1910» 2007, «Anno mundi ardentis.1915» 2008), заплановано випуск ще п’яти книг протягом подальших п’яти років. Унікальним барвистим виданням є призначений для дітей середнього й старшого шкільного віку збірник творів М. Волошина «Мой дом раскрыт навстречу всех дорог», що знайомить із біографією та творчістю художника і поета Кіммерії, і відкриває новий напрям роботи заповідника — «Музейна педагогіка», повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Коктебель.
Естонія збільшить військовий контингент у Афганістані
Парламент Естонії ухвалив рішення про направлення до Афганістану додаткового підрозділу Сил оборони країни для забезпечення безпеки президентських виборів у Афганістані. За прийняття рішення про направлення до Афганістану додаткового підрозділу Сил оборони у складі до 140 військовослужбовців на період із 1 липня до 1 грудня нинішнього року проголосував 81 депутат — таких, хто голосував проти чи утримався, не було. Естонські солдати діятимуть у південно-афганській провінції Ѓільменд. До Афганістану для гарантії безпеки виборів направляють додаткові підрозділи понад 20 держав, серед них — і найближчі сусіди Естонії: Фінляндія, Швеція, Литва та Польща. Естонські солдати несуть службу в Афганістані у складі Міжнародних сил сприяння безпеці (International Security Assistance Force — ISAF) із 2003 року. За весь час участі Естонії в операціях НАТО в Афганістані загинуло троє й було поранено понад 30 військовослужбовців. Нагадаємо, у квітні президент Польщі Лех Качиньський схвалив рішення про збільшення військового контингенту в Афганістані на 400 осіб. Таким чином, кількість польських військовослужбовців, представлених у Афганістані, сягне 2 тис. Як повідомлялося, на 60-ому самміті НАТО лідери країн-учасниць Альянсу ухвалили рішення збільшити контингент на 5 тис. військових.
Тріполі та Рим «перегорнули болючу сторінку»
У відносинах Лівії та Італії «перегорнули довгу і болючу сторінку». Про це заявив італійський прем’єр-міністр Сильвіо Берлусконі під час першого візиту лівійського лідера Муаммара Каддафі до Риму. Знаменна поїздка відбулася майже через 40 років після того, як Каддафі вислав із Лівії 20 тис. італійців, що проживали там, щоб покарати Італію за колоніальну окупацію Лівії. Нагадаємо, що торік Берлусконі здійснив поїздку до Лівії, щоб підписати зобов’язання про компенсації у 5 млрд. доларів, включаючи будівельні проекти, гранти для навчання студентів і пенсії лівійським солдатам, які воювали на боці Італії у Другій світовій війні. Натомість Італія хоче домогтися від Лівії припинити потік тисяч мігрантів, які через Середземне море переправляються на Апенніни. За своїм звичаєм лівійський лідер розмістився в бедуїнському шатрі: його розіпнули в одному з міських парків. За підсумками переговорів між С. Берлусконі та М. Каддафі підписані чотири угоди про співпрацю. Тим часом, в італійській столиці не припиняються вуличні виступи проти приїзду Каддафі та його наміру відвідати сенат і Римський університет. Ряд політиків і викладачів підписали петиції, що вимагають заборонити появу в парламенті гостя з Лівії.
Японський парламент — за найшвидше повернення «північних територій»
Ключова нижня палата парламенту Японії вчора схвалила законопроект із закликом про найшвидше повернення «північних територій», під яким маються на увазі чотири південнокурильські острови. Голосування відбулося на пленарному засіданні палати і було, як повідомили його ініціатори, «одноголосним». Учора ж законопроект, який доповнює і посилює всі чинні нині подібні акти, був спрямований для затвердження до верхньої палати вищого законодавчого органу країни. Як зазначають у зв’язку з цим у японських політичних колах, «цілком вірогідно, що цей документ набуде юридичної сили вже впродовж поточної парламентської сесії, яка завершується 28 липня». Законопроект, за задумом прибічників його прийняття в урядових та опозиційних колах, «покликаний сприяти найшвидшому поверненню чотирьох островів, що належать Японії» й активізації загальнонаціонального руху з цією метою.
Обама закликає не втрачати пильності...
Стрілянину у вашингтонському музеї Голокосту є нагадуванням про те, що не можна втрачати пильність щодо будь-яких виявів антисемітизму. Про це йдеться в заяві президента США Барака Обами. «Жодна установа не є настільки важливою в цих зусиллях, як музей Голокосту, і жодний прояв жорстокості не зменшить наше прагнення з глибокою шаною згадувати тих, хто втратив своє життя при побудові більш безпечного і толерантного світу», — зазначив Обама. Президент США також висловив співчуття в зв’язку із загибеллю одного з охоронців музею, який помер від ран, отриманих у перестрілці. За існуючими даними, стрілянину в музеї відкрив 89-річний прихильник ідеології білої раси. Невідомий в середу зайшов до музею, розташованому в самому центрі американської столиці, і вистрілив у охоронця. Інші два охоронця відкрили стрільбу у відповідь. Усі постраждалі, в тому числі і винуватець трагедії, були доставлені до лікарні. Стан того, хто стріляв, оцінюється лікарями як критичний, охоронець помер. Музей Голокосту, що розташований в національному парку в самому центрі Вашингтона, відкрився 1993 року, і відтоді його відвідали близько 30 млн. осіб.