«Степи мрійників» у Iталії
Вчера на 53-й Міжнародній виставці мистецтва (Венеціанській бієннале) відкрився Український павільйон.
PinchukArtCentre та Міністерство культури і туризму представлять проект «Степи мрійників», який є результатом співпраці між українським художником Іллєю Чічканом та японським fashion-дизайнером Міхарою Ясухіро. Комісаром Українського павільйону виступає арт-директор PinchukArtCentre Петро Дорошенко, а куратором відомий боксер Володимир Кличко. Українську експозицію розташовано у Палаццо Пападополі — споруда XVI століття, яка знаходиться на Гранд-каналі у центрі Венеції, неподалік від мосту Ріальто. Цього разу партнером Українського павільйону на 53-й Венеціанській бієннале став міжнародний бренд Nemiroff повідомляє прес-служба PinchukArtCentre.
Згідно з регламентом Венеціанської бієннале, з 4 по 6 червня всі експозиції будуть відкриті спочатку для арт-експертів, галеристів, художників, представників арт-інституцій, критиків та журналістів. А для широкого загалу публіки експозицію можна буде подивитися 7 червня ( «Бієннале-2009» триватиме до 22 листопада).
Цього року Венеціанська бієннале проходить під гаслом «Створюючи світи». У ній візьмуть участь 77 національних представництв. Окрім того, буде організовано 38 супутніх проектів різних міжнародних організацій та інституцій. Мистецькі павільйони будуть розташовані у Джардіні, Арсеналі та інших частинах Венеції.
Україна стане повноправним учасником Європейської конвенції про транскордонне телебачення
З 1 липня Україна може користуватися всіма перевагами учасників Європейської конвенції про транскордонне телебачення. Це означає, що в межах нашої держави безперешкодно транслюватимуться програми всіх країн-учасниць Конвенції через кабельні мережі та в інший спосіб. Європейці ж зможуть вільно переглядати українські канали, що мають для цього технічні можливості. Це всі загальнонаціональні канали, а також ті, що мають вихід на супутник і транслюються в інтернеті.
Участь у Конвенції зобов’язує дотримуватися певних правил. Зокрема, жорсткіші умови чекають на показ реклами та телепродаж: мовники мають пильно стежити за контентом, формою, способами передачі, за тривалістю цієї телепродукції. Конвенція має на меті також захист суспільної моралі. Один із принципів спільноти — принцип прозорості — передбачає, що всі телеканали зобов’язані надати контролюючому органу (яким в Україні є Нацрада) основну інформацію про себе (серед іншого й фінансову). Конвенція передбачає вільний обмін такою інформацією між країнами-учасницями.
Серед європейських держав не ратифікували Конвенцію ряд країн, зокрема, Швеція та Нідерланди. Не є учасником Конвенції й Росія, тому Україна може самостійно вирішувати, чи транслювати російські програми на своїй території. «На пересічного українського телеглядача участь у Конвенції буде мати непрямий вплив, — коментує довгостроковий експерт Ради Європи Ад Ван Лун. — За умовами Конвенції, Україна має повне право впроваджувати жорсткіші правила для національних мовників. Перевага в тому, що українці зможуть дивитися більше іноземних каналів поза впливом української влади, яка не має права обмежити показ каналів країн-учасниць».
Член Нацради Тетяна Лебедєва вважає, що, окрім розмаїття телепрограм, український глядач буде захищенішим від порушень, від насильства й жорстокості, адже країни-учасниці беруть на себе жорсткі зобов’язання щодо цих питань, повідомляє Оксана БАКАЛЕНКО.
У Києві розпочався I Міжнародний фестиваль емалі
Сьогодні в столичному Музеї народного декоративного мистецтва стартує Перший міжнародний фестиваль емалі в Україні. Мистецтво емалі має свою велику історію, починаючи з часів давнього Єгипту, Візантії, середньовічного Ліможу та Відня доби модерну. Свої емальєрні традиції має й Україна. Емаль зустрічаємо в скіфських золотих прикрасах, у колтах та діадемах Київської Русі, у виробах культового призначення славетної доби українського бароко. Наприкінці ХІХ століття емальєрне мистецтво почало розвиватися як станкове, але в радянські роки було дещо призабуте. Нині ж спостерігається інтенсивний розвиток емальєрної справи. Тому головна мета фестивалю — популяризація цього старовинного й рідкісного мистецтва.
Родзинка фесту — багата експозиція по розділах: емаль і ювелірне мистецтво, емаль як станкова галузь, емаль в архітектурі, емаль як сучасне мистецтво. Також у програмі — екскурсія до Трипілля, майстер-клас, круглий стіл за участю вітчизняних арт-критиків та учасників із багатьох країн на тему сучасного розвитку емальєрного мистецтва.
Детальна інформація на сайті www.enamel.kiev.ua
Надія ТИСЯЧНА, «День»
Пекін звинуватив Гілларі Клінтон у втручанні у внутрішні справи
Китай висловив «глибоке незадоволення» в зв’язку із закликом державного секретаря США Гілларі Клінтон оприлюднити імена загиблих на площі Тяньаньмень 1989 року. «Вимоги іноземних представників оприлюднити списки загиблих під час подій на площі Тяньаньмень є втручанням у внутрішні справи Китаю», — заявив офіційний представник МЗС КНР Цінь Ган. На думку Клінтон, влада Китаю має звільнити учасників протестів 1989 року, які досі перебувають в ув’язненні, й припинити переслідування тих, хто мітингував. Держсекретар США зазначила, що КНР може вшанувати пам’ять подій 20-річної давнини рішенням про те, що верховенство закону та розвиток демократії будуть так само важливі в Китаї, як і економічні реформи.
Обама відзначив «мудрість монарха» Саудівської Аравії
Президент США Барак Обама обговорив з королем Саудівської Аравії Абдаллою ібн Абдель Азізом ситуацію на Близькому Сході, а також отримав Орден короля. За відомостями газети «Аль-Хаят», в заміській королівській резиденції Аль-Джанадрія Барак Обама «відзначив мудрість монарха» і сказав, що «приїхав до колиски ісламу за королівською порадою з ряду питань перед зверненням до ісламської громади світу з Каїра». У перерві між бесідами король Абдалла нагородив Обаму Орденом короля Абдель Азіза, який вручається тільки видатним державним діячам дружніх країн, зазначає саудівська преса. Також Барак Обама і саудівський монарх обговорили діяльність американської коаліції в Іраку, ядерну загрозу з боку Ісламської республіки Іран і ситуацію на світових нафтових ринках. Барак Обама нагадав, що США і Саудівську Аравію зв’язує багаторічна історія дружби і добрих відносин. Як відомо, глава Білого дому планує звернутися з промовою до мусульманського світу під час відвідування Каїра.