Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

27 березня, 2009 - 00:00

Тернопіль: хеппі-енд чи нові «граблі» для виборців?

Друге пленарне засідання установчої сесії новообраної Тернопільської обласної ради, як і попереднє, у четвер минулого тижня, відбулося учора, 26 березня, без представників БЮТ. Отже, 12 депутатських місць і надалі залишатимуться порожніми, а новообрана Тернопільська облрада працюватиме у складі 108 депутатів. Проте амбіції БЮТ не стали на заваді обранню голови Тернопільської обласної ради. Те, що ним буде представник ВО «Свобода» не викликало сумніву, адже ця політична сила встановила абсолютний рекорд на виборах до Тернопільської обласної ради, набравши 34,69% голосів і здобувши 50 депутатських мандатів (на виборах 2006 року БЮТ підтримали 34,46% виборців області). Отож, більшість депутатів із 105, які брали участь у пленарному засіданні, очільником Тернопільської облради обрали 38-річного свободівця Олексія Кайду, уродженця Бердянська Запорізької області — єдину кандидатуру, яка висувалася. Правда, чому в «Свободі» не знайшлося гідного кандидата на посаду голови обласного органу місцевого самоврядування серед жителів Тернопільщини? Адже до обрання депутатом до Тернопільської обласної ради і її головою Олексій Кайда представляв інтереси громади у Львівській облраді, де склав депутатські повноваження. Голосувати за Олексія Кайду взагалі відмовилися депутати Партії регіонів. Проте їхні 14 голосів не зіграли ролі.

Напевно, тепер на скандальній виборчій «епопеї» у Тернопільській області можна було б поставити крапку і вважати її хеппі-ендом. Щоправда, лише для політиків, які отримали бажане, а от чи це добре для самих виборців Тернопільщини, які дали їм шанс, — покаже час, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Львівська молодь пройде шляхами УПА

Цими вихідними, 28—29 березня, відбудеться щорічна екстремальна мандрівка-вишкіл «Шляхами армії безіменних». Вишкіл відбуватиметься у формі мандрівки Сколівськими бескидами на Львівщині. Маршрут пролягатиме місцями, де у період 1942—1944 років діяла повстанська радіостанція «Вільна Україна», передачі якої лунали далеко за межі України, відбувався з’їзд Української головної визвольної ради, квартирував знаменитий курінь УПА «Бойки», тривали запеклі бої січових стрільців у 1914—1915 рр.

Як повідомляє ЛММГО «Молодіжне об’єднання «Граніт», програма вишколу передбачає: навчання та лекції з виживання в складних природних умовах, навчання туристичної техніки, маскування, історії визвольного руху. Окрім великого фізичного навантаження, заплановано пересування пересіченою місцевістю, бездоріжжям та в темний час доби, довготривалі переходи, форсування річок, ночівля без наметів. На певних етапах мандрівки умови наближатимуться до тих, у яких перебували вояки УПА під час війни, повідомляє Тетяна ТУРЧИНА, Львів.

Меркель пропонує визначити кордони Альянсу

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що НАТО повинно адаптувати свою стратегію для того, щоб протистояти новим викликам. За її словами, також необхідно визначити кордони можливого розширення Північноатлантичного альянсу. Виступаючи вчора в німецькому парламенті, Меркель зазначила, що «Грузія й Україна зберігають перспективу вступу (до Альянсу)». Водночас вона додала, що не бачить «глобального НАТО». Нагадаємо, що на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в грудні 2008 року було ухвалено рішення не надавати Україні й Грузії План дій щодо членства (ПДЧ) у Альянсі, заявку на який подали Київ і Тбілісі. Замість цього було вирішено реалізовувати щорічні цільові програми Україна—НАТО й Грузія—НАТО. На початку квітня в Страсбурзі та німецьких містах Кілі й Баден-Бадені відбудеться ювілейний 60-й самміт НАТО, на якому очікується розробка нової стратегічної концепції альянсу.

Тимошенко про сфери співпраці з Японією

З економічної кризи є два шляхи виходу: перший шлях — коли країна стає слабшою, і другий, «який ми обрали, — вийти з кризи оновленою, реформованою та модернізованою». Про це заявила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко під час виступу перед представниками політичної та ділової еліти Японії. За словами прем’єр-міністра, Україна має знайти надійних партнерів для модернізації не однієї галузі, а всієї країни. «І ми знаходимо таких партнерів», — сказала вона. Одним із партнерів Ю. Тимошенко назвала Європейський Союз, із яким нещодавно було підписано декларацію про модернізацію української газотранспортної системи. «Другий партнер у цьому завданні — це Японія», — підкреслила Ю. Тимошенко. Прем’єр виділила дві сфери співпраці, які, на її думку, були б вигідні як для України, так і для Японії. Одна з них — це атомна електроенергетика, друга, яку Ю. Тимошенко назвала визначальною, — це співпраця в аграрному секторі. Під час виступу український прем’єр зазначила, що японський бізнес отримає в Україні ринки збуту, зможе реалізувати експортний потенціал товарів і послуг. Вона повідомила, що провела зустріч із президентом і виконавчим директором Японського банку міжнародної співпраці Хіросе Ватанабе й домовилася з ним про збільшення до 0,5 млрд. дол. кредитних ліній японським компаніям, які працюватимуть з Україною. Також вона заявила, що Україна та Японія мають «достатньо загального», зокрема, негативний досвід у використанні атомної енергетики, спільного сусіда, з яким необхідно вибудовувати гармонійні відносини, спільні інтереси в майбутньому.

Газета: