Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

26 грудня, 2008 - 00:00

Шановні брати й сестри, редакціє й читачі газети «День»!

Від щирого серця вітаю вас із дивним торжеством Неба і Землі — з Різдвом Господа і Бога і Спаса нашого Ісуса Христа!

Сьогодні, коли наше суспільство переймається житейськими земними турботами, коли воно пройняте занепокоєнням і цілковито поринуло в боротьбу в пошуках кращого завтрашнього дня, ми всім своїм єством відчуваємо особливу потребу прислухатися до голосу Спасителя, який прийшов у світ і зве: «Прийдіть до Мене, всі змучені й обтяжені, й Я заспокою вас» (Мф. 11: 28). Усе, що в людській душі підноситься над суєтністю і турботами повсякденності, все, що робиться не для сьогоденних потреб, а служить для вічності, — все це є плодом миру Христового, про який возвістили ангели у ніч народження Спасителя.

Всім нам бажаю відчути в серці своєму ту справді дитячу радість і блаженний мир, що охопили колись простих пастухів, які почули благу вість з Віфлеємського неба.

Христос народився — славімо Його!

+ Володимир, Митрополит Київський і всієї України,
          Предстоятель Української православної церкви

Від музики бароко – до сучасності

У Концертному залі ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії відбувся гала-концерт, присвячений десятиріччю від дня створення Міжнародного симфонічного оркестру «INSO Львів». На думку музикознавців, цей вдалий українсько-швейцарський проект — яскравий приклад того, як досягнути мети та створити якісний продукт завдяки вірі, пристрасті, великому прагненню та фаховості. Швейцарець Гунгарт Маттес уперше приїхав до міста Лева у травні 1998 року — представляв тоді свою країну на Тижні Європи у Львові. Тоді ж у Маттеса й виникла ідея організувати молодіжний симфонічний оркестр. Базу новоствореного об’єднання склали музиканти Камерного оркестру консерваторії. Перший концерт відбувся 20 грудня 1998-го у Львівській філармонії. На гастрольній карті «INSO Львів» — Швейцарія, Німеччина, Польща й Китай. У репертуарі — бароко, класичний романтизм, творчі доробки сучасних композиторів. Серед них — Мирослава Скорика, Євгена Станковича та Юрія Ланюка. Але найбільша заслуга оркестру, мабуть, у тому, що він відкриває світові невідомі сторінки української музичної спадщини, виконуючи, наприклад, твори «львівського Моцарта» Франца Ксавера і «останнього романтика та українського Рахманінова» Сергія Борткевича, повідомляє Тетяна КОЗИРЕВА, Львів.

Газета: