Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

10 жовтня, 2008 - 00:00

Віталій Кличко повернеться на ринг 11 жовтня

Колишній чемпіон світу у надважкій вазі Віталій Кличко, що не виходив на ринг з грудня 2004 року, 11 жовтня в Берліні проведе бій за титул WBC (Всесвітня боксерська рада) з нігерійцем Семюелом Пітером. За словами Віталія Кличка, йому важко повірити, що день його повернення на ринг нарешті настав. Український боксер відзначив, що його не турбують жодні травми і він готовий повернути титул, що належав йому до грудня 2004 року, повідомляє «Чемпіон». Кличко-старший оголосив про завершення кар’єри наприкінці 2005 року, коли він не зміг вийти на бій за титул WBC з Хасімом Рахманом через травму коліна. Всесвітня боксерська рада оголосила українця «почесним чемпіоном», надавши йому право в разі повернення на ринг зустрітися з чинним чемпіоном. Нині титулом WBC володіє Семюел Пітер, що відібрав це звання у росіянина Олега Маскаєва в березні 2008 року. Після бою з нігерійцем Віталій Кличко обіцяє повернутися у велику політику. «І бокс, і політика — це командні види спорту. На той час, поки я готувався до бою з Пітером, усі справи взяла на себе моя команда, за що я їй щиро вдячний. А після 11 жовтня знову увіллюся в бурхливе політичне життя України», — сказав Кличко. Він також відзначив, що, незважаючи на тривалу паузу в спортивній кар’єрі, відновлення фізичних кондицій пройшло легко. «Важко відновлюватися тому, хто вів нездоровий спосіб життя: лягав спати о четвертій годині ранку після танців на дискотеках і зловживав алкоголем або іншими «задоволеннями». Я ж веду здоровий спосіб життя, щодня тренуюся, дотримуюсь принципу «у здоровому тілі здоровий дух». Тому мені повернутися в спорт виявилося зовсім не важко», — підкреслив він.

АМКУ вимагає переглянути тарифи на метро

Антимонопольний комітет України (АМКУ) вимагає від Київської міської державної адміністрації (КМДА) прозорого формування тарифів на проїзд у столичному метрополітені, повідомляє Інтерфакс. «Столична адміністрація при розгляді питання вартості проїзду має керуватися зареєстрованими в Міністерстві юстиції порядками формування тарифів, які до затвердження були узгоджені з відповідними органами влади і профспілками. Мова йде про наказ Міністерства транспорту і зв’язку від 5 березня 2007 року №191 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (метрополітену)» і наказ Міністерства житлово-комунального господарства від 25 липня 2007 року №96 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус)», — повідомляється в прес-релізі АМКУ. Згідно з повідомленням, згадані документи чітко регламентують механізм формування тарифів, обгрунтованість яких має перевірити Державна цінова інспекція при Міністерстві економіки. В іншому разі підвищення вартості проїзду буде економічно необгрунтованим. Як повідомлялося, Київська міськдержадміністрація оприлюднила проект розпорядження про збільшення вартості проїзду в міському громадському транспорті.

Берлусконі прийняв пропозицію Ющенка

Президент України Віктор Ющенко домовився про візит прем’єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі до України. Про це він заявив на прес-конференції в Римі після переговорів з главою італійського уряду. При цьому В. Ющенко не уточнив дату візиту італійського прем’єра. Як очікується, візит відбудеться до кінця цього року. За словами Президента, під час візиту буде проведено великий бізнес-форум. Він указав на значний інтерес до України з боку італійського бізнесу й висловив сподівання, що за підсумками цього візиту надійде низка пропозицій про спільні бізнес-проекти. Президент нагадав, що 2008 року товарообіг між Україною та Італією за прогнозами досягне $5,5 млрд. Під час зустрічі сторони обговорили європейську та євроатлантичну інтеграцію України. В. Ющенко заявив, що Італія є надійним партнером у прагненні України до європейської та євроатлантичної інтеграції. Зі свого боку, італійський прем’єр запевнив главу української держави, що завжди відстоюватиме інтереси України в Європі. У розмові також йшлося про статус українських трудових мігрантів в Італії. Ющенко висловило надію, що внаслідок досягнутих домовленостей з Берлусконі можна буде «легалізувати роботу десятків тисяч українців з одного боку, а з другого — дати їм достатні гарантії й соціальні права». Президент повідомив, що під час зустрічей особливу увагу було приділено статусу української общини в Італії. Мова також йшла про створення української школи в Римі. «Сподіваюся, ми отримаємо позитивну відповідь», — сказав Президент. За його словами, італійська влада запевнила його в тому, що ухвалення такого рішення відповідає її інтересам, і таким чином будуть реалізовані всі належні кроки для здійснення цього проекту.

Росія вивела свої війська з буферної зони в Грузії

Росія вивела всі військові пости з території Грузії в зоні грузинсько-абхазького конфлікту. Про це вчора заявив помічник командувача Колективних сил з підтримки миру в зоні конфлікту підполковник Олександр Новицький. Крім того, з буфера поблизу кордонів з Абхазією миротворці теж пішли. Пости згорнуто в Зугдідському, Цаленджихському й Чхороцькуйському районах. «З блокпостів у Цаленджихському й Чхороцкуйському районах прибрані всі дротяні огорожі й бетонні блоки, — повідомив заступник міністра оборони Грузії Леван Ніколаєшвілі. — Окопи засипали, а підступи до них розмінували... Останні колони російської військової техніки й бульдозерів проїхали через райцентр Зугдіді в напрямку Гальського району». Миротворці покинули буферну зону за два дні до визначеної в домовленості (10 жовтня) Медведєва — Саркозі дати. Президент РФ Дмитро Медведєв указав на цей позитивний факт європейцям, виступаючи на Конференції з питань світової політики у французькому Евіані. Тепер контроль над ситуацією в буферних зонах здійснюватимуть беззбройні спостерігачі від ЄС.

Газета: