Райони Києва можуть перекроїти
Київська влада активно обговорює скорочення кількості районів міста Києва з 10 до 5, повідомляє УНІАН. Народний депутат України (фракція БЮТ) Микола Томенко вважає, що зміна адміністративно-територіального устрою Києва можлива лише за згодою його жителів. Наразі доцільність такого рішення не обговорювалася ані фахівцями, ані громадськістю Києва. «Таке суспільно значиме рішення, як зміна адміністративно-територіального устрою, не може ухвалюватися лише для того, щоб зняти з посад кількох керівників районів, що не належать до партії керівництва міста. Більше того, цілком очевидно, що зміна адміністративного поділу столиці України має відбуватися за згодою громади Києва. Для того, щоб діяти законно та поважати думку киян, цей проект повинен бути активно обговорений в Києві за участі фахівців та експертів — для того, щоб зрозуміти, наскільки зменшення районів столиці допоможе вирішенню проблем взаємин пересічного киянина із представниками міської влади», — вважає М.Томенко.
На думку фахівців, має бути обговорено питання, чи допоможе зменшення районів столиці в реалізації основних прав киян — освітніх, культурних, прав на безоплатну охорону здоров’я, вирішення житлово-комунальних проблем тощо. Зменшення кількості районів Києва створить ряд організаційних проблем та порушить нинішню збалансованість із чисельністю населення кількості закладів науки, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури, спорту тощо. Зміна адміністративно-територіального устрою Києва — це предмет навіть не громадських слухань, а питання місцевого референдуму.
Україна пом’яне жертв Катинської трагедії
Наприкінці серпня у Польщі стартує VIII Міжнародний мотопробіг пам’яті жертв Катині, який пройде й територією України, повідомляє Укрінформ. Його маршрут проляже територіями кількох країн, у тому числі, України. Як повідомляє польське агентство преси (РАР), пробіг триватиме до 14 вересня, а 100 його учасників подолають дистанцію в 3,5 тис. кілометрів. Мотопробіг розпочнеться біля могили невідомому солдату у Варшаві і пройде місцями поховань поляків, закатованих підрозділами НКВС у Катині, Харкові та поблизу села Мєдноє (Тверська область Росії). Крім того, мотоциклісти відвідають міста України, пов’язані з історією Польщі: Львів, Збараж, Кам’янець-Подільський та Хотин. Учасники акції покладуть квіти до пам’ятників, зустрінуться з місцевим населенням, а також вручать подарунки школярам, які навчаються у польських школах за кордоном. Нагадаємо, під час Катинської трагедії навесні 1940 р. поблизу однойменного населеного пункту Смоленської області від рук карателів НКВС загинуло 22 тис. поляків. Поляки, яких утримували в концтаборах міст Козельськ, Старобєльськ та Осташків, згодом були розстріляні підрозділами НКВС у Катині, Харкові та поблизу міста Калінін (нині Твер, РФ). На сьогодні тривають пошуки ще 7 тисяч могил закатованих поляків.
IBF оголосили про конкурс заявок на проведення поєдинку Кличко – Повєткін
Міжнародна федерація боксу (IBF) повідомила про призначення на 16 вересня конкурсу заявок на організацію поєдинку за титул чемпіона у суперважкій вазі між Володимиром Кличком й Алєксандром Повєткіним. Відзначимо, що чотири тижні, відведені IBF на переговори між таборами боксерів, закінчилися ще в середині серпня, проте угода так і не була досягнута. Судячи з усього, основним каменем спотикання стало питання про права на телевізійну трансляцію поєдинку: права на показ боїв за участю Алєксандра Повєткіна належать німецькому телеканалу ARD, тоді як Володимир Кличко має контракт із конкуруючим каналом RTL. Теоретичною датою проведення поєдинку є 29 листопада. Нагадаємо, що при проведенні конкурсу заявок права на організацію бою отримує сторона, яка запропонувала найбільшу суму гонорару його учасникам. Пропозиції подаються в IBF у закритих конвертах, які розкриваються в призначений час у присутності представників усіх зацікавлених сторін, повідомляє сhampion.com.ua.
Саакашвілі — за повноцінне членство Грузії в НАТО
Президент Грузії Михаїл Саакашвілі висловився за те, щоб його країна була негайно прийнята в члени НАТО. «Нам дуже потрібне членство, а не план дій для членства (ПДЧ) у НАТО, не перехідний період», — сказав М. Саакашвілі литовському національному телебаченню. «Якщо НАТО продемонструє слабкість, як було в Бухаресті, залишиться загроза для всіх країн, у тому числі — країн НАТО. Зараз постраждала Грузія, потім прийде черга інших, у тому числі й держав НАТО», — заявив грузинський президент. При цьому М. Саакашвілі зазначив, що в плани Росії, крім впровадження впливу на Кавказі, входять аналогічні спрямування відносно України, країн Балтії, Центральної Азії, «...і, нарешті, відновлення Радянського Союзу». «Зараз потрібно не допустити примирення з тим, що скоєно, оскільки росіяни можуть на кілька тижнів заспокоїтися, перегрупуватися й знову наступати», — сказав М. Саакашвілі. «Було б історичною помилкою залишити їх (росіян) безкарними за те, що вони зробили Грузії», — заявив М. Саакашвілі.
Меркель третій раз поспіль найвпливовіша жінка
Канцлер Німеччини Ангела Меркель третій раз поспіль посіла перше місце в рейтингу найвпливовіших жінок світу, який щорічно складається авторитетним американським виданням Forbes. У заслугу Меркель поставлено процвітання німецької економіки, валовий внутрішній продукт Німеччини в розмірі, який дорівнює 3,3 трлн. доларів, зниження рівня безробіття в країні. Представниця «слабкої статі» вольовим рішенням домоглася відстрочки пенсійного віку, розширила гендерну пропорцію в органах управління й збільшила фінансову допомогу при народженні дітей.
Услід за Ангелою Меркель в опублікованому в середу списку опинилася американський фінансист, голова Федеральної корпорації зі страхування депозитів (FDIC) Шейла Бейр, яка, на думку експертів, «підтримує стабільність і суспільну довіру в національній фінансовій системі» і якій зараз доводиться «розрулювати» іпотечну кризу. На третьому місці — виконавчий директор американської компанії-гіганта PepsiCo Індра Нуйі. Журналісти оцінили її зусилля із «просування компанії на міжнародних ринках» у той час, як усе більше американців відмовляється від традиційного раціону, що складається з лимонаду та чипсів. На цей раз голова Держдепартаменту США Кондолізза Райс посіла сьоме місце. Вона домоглася прогресу в просуванні близькосхідного урегулювання, залучення в денуклерізацію Північної Кореї та спробах утримати без’ядерним Іран. Однак Forbes згадав їй «зростання автократії в Росії», відставку союзника США — президента Пакистану Первеза Мушаррафа і скандал з охоронною фірмою Blackwater, жертвами якої стали мирні громадяни Іраку.
Лідери країн ЄС обговорять санкції щодо Росії
На майбутньому самміті голів країн-членів ЄС, запланованому на 1 вересня, обговорюватиметься питання санкцій проти Росії. Про це вчора заявив голова МЗС Франції Бернар Кушнер, повідомляє Франс-прес. Напередодні Кушнер заявив, що дії Росії знаходяться поза нормами міжнародного права та що «це думка не лише Європейського Союзу». «Ми не можемо допустити порушення норм міжнародного права, угод із безпеки та співробітництва в Європі, резолюцій ООН і військового захоплення території сусідньої країни вперше протягом тривалого часу», — заявив голова французького МЗС. Він також спрогнозував, що в Росії є «інші цілі», зокрема — Крим і Молдова. 26 серпня Росія офіційно визнала незалежність Південної Осетії й Абхазії. Даний крок викликав хвилю різкого протесту серед західних політиків. Першою зреагувала Велика Британія в особі голови МЗС Девіда Мілібенда, назвавши рішення Медведєва «неприйнятним». Пізніше аналогічну позицію висловила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Президент США Джордж Буш заявив, що визнання Росією суверенітету Абхазії та Південної Осетії є «безвідповідальним рішенням», яке Москва «повинна переглянути».