Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

4 квітня, 2008 - 00:00

Глава Туркменістану вперше бере участь у саміті НАТО

Туркменістан уперше бере участь у саміті НАТО на рівні глави держави президента Гурбангули Бердимухамедова. У самій країні це оцінюють як «черговий практичний крок на шляху реалізації широкої міжнародної співпраці в інтересах туркменського народу, в ім’я миру і загальної безпеки». Туркменістан встановив партнерські відносини з НАТО 1994 року, приєднавшись до програми «Партнерство заради миру». За останні місяці в Ашхабаді побували представницькі делегації Північноатлантичного альянсу, в тому числі спеціальний представник Генерального секретаря НАТО по країнах Центральної Азії та Кавказу Роберт Сімонс і представник міжнародного сектора НАТО по Туркменістану Лоренц Майєр-Мінеман. У ході переговорів сторони визначили напрями співпраці, позначивши важливість подальшої кооперації зусиль з охорони кордонів, спільної боротьби з міжнародною злочинністю, тероризмом і наркотрафіком, а також співпраця в галузі цивільної оборони.

США та Чехія домовилися щодо радара ПРО

Чеська Республіка та США досягли угоди про розміщення американського радара ПРО на чеській території, повідомив у четвер уряд республіки. Про досягнуту угоду офіційно оголосив на саміті НАТО в Бухаресті міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг і держсекретар США Кондолізза Райс. За відомостями чеських ЗМІ, раніше К. Шварценберг у кулуарах саміту повідомив, що відповідний договір буде підписано на початку травня. Передбачається, що базу ПРО США в Чехії обслуговуватиме близько 200 осіб, із них 120 — американські військовослужбовці. Будівництво і введення в експлуатацію радара системи ПРО США в Чехії обійдеться американським платникам податків у $260 мільйонів. Загальні витрати на розміщення радара системи ПРО США оцінюються у $550 млн.

Медведєв обіцяє росіянам масове житло

Обраний президент Росії Дмитро Медведєв пропонує віддати «мільйони гектарів» відомчих ділянок землі під контроль Кремля як засіб збільшити пропозицію житла і знизити ціни на нерухомість. Вартість таких земель тільки в Москві, за оцінками експертів ринку, становить $2,5—5 млрд. «Сьогодні переважна частина житла, що будується, недоступна для більшості громадян», — сказав Медведєв на засіданні президії ради з нацпроектів при президенті. За словами обраного президента, в Росії буде створено федеральний фонд сприяння житловому будівництву, куди передадуть «землі міністерств, що неефективно використовуються», з метою подальшого залучення до програми масового будівництва індивідуального житла. Основний резерв влада вбачає в землях Міноборони, Мінсільгоспу й наукових установ, повідомив, у свою чергу, журналістам голова комітету з будівництва й земельних відносин Держдуми Мартін Шаккум, додавши, що 2008 року пройде інвентаризація, а 2009 року розпочнуться торги міністерською землею. За оцінкою голови аналітичного агентства RWAY Олександра Крапіна, в Москві — найпривабливiшому з точки зору будівництва місті країни — міністерства й відомства можуть утратити п’ять тисяч гектарів.

Газета: