Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

28 березня, 2008 - 00:00

Вихідці з НУ-НС створили нову партію

Народний депутат України (фракція НУ-НС) Ігор Кріль очолив Єдиний Центр. Як повідомили у прес-службі Єдиного Центру, з’їзд партії відбувся вчора у Києві. На з’їзді обрано політичну раду, президію та голову партії, повідомляє «Українська правда». До складу політради партії обрано 35 осіб. До президії партії увійшли народні депутати України Оксана Білозір, Ігор Кріль, Олеся Оробець, Михайло Полянчич, Віктор Тополов, голова Херсонської облдержадміністрації Борис Сіленков, а також заступник голови Фонду розвитку громадянського суспільства Леся Таран.

«Укрпошта» збільшить швидкість

У Дніпропетровську до 2010 року буде побудовано автоматичний сортувальний центр «Укрпошти», який обслуговуватиме Дніпропетровську, Запорізьку, Донецьку, Луганську, Харківську, Полтавську й Кіровоградську області. «Будівництво цього об’єкта передбачене в плані підготовки та проведення Євро-2012, — повідомив на нараді заступник голови облдержадміністрації Віктор Сергеєв. — До початку чемпіонату ми повинні не лише побудувати сортувальний центр, але й пересвідчитися в результативності його роботи». По прогнозах фахівців, автоматизований центр за добу оброблятиме від 600 тисяч до 1 млн. листів, 25—30 тисяч посилок і бандеролей, 30—35 тисяч газетних пачок. У одну зміну тут буде зайнято понад 200 працівників. Загалом у сортувальному центрі отримають роботу 450 співробітників, ще 320 осіб займатимуться перевезенням поштових вантажів на 245 автомобілях. За словами заступника губернатора, запуск у експлуатацію нового поштового центру сприятиме економічному й соціальному розвитку регіону, розширить спектр і якість послуг, зменшить витрати на обробку та перевезення пошти. Вадим РИЖКОВ , «День».

У Мінську засудили 55 опозиціонерів

Районними судами Мінська покарано штрафами до $500 та арештами від 3 до 15 діб 55 учасників опозиційної акції протесту, яку напередодні розігнала міліція. Судові процеси проходили, загалом, без преси. «Будівля суду повністю оточена. Усі входи охороняють бійці ОМОНу. У кабінет, де проходить суд, нікого не пускають», — розповів фотограф Рейтер Василь Федосенко. Серед затриманих опинилася знімальна група литовського телебачення, громадяни Польщі, яких було відпущено за декілька годин, та фотограф незалежної газети «Наша нива» Андрій Ленкевич, побитий під час затримання. Інший журналіст цієї ж газети, Семен Печенко, отримав 15 діб арешту. Білоруська опозиція побоюється, що розгін опозиційної акції протесту у вівторок може поставити хрест на спробах Білорусі поліпшити відносини із Заходом, які Мінськ робить останнім часом. Європейський Союз та США у середу зажадали звільнення затриманих під час протестів, а комісар ЄС із зовнішніх справ Беніта Ферреро-Вальднер заявила, що особливо розчарована розгоном демонстрації після недавніх «позитивних дій білоруської влади».

Франція збільшить військову присутність в Афганістані

Президент Ніколя Саркозі під час першого державного візиту глави французької держави до Великої Британії за останні 12 років, заявив у британському парламенті про намір посилити військову присутність Франції в Афганістані. Зараз у афганському театрі бойових дій знаходяться 2 тис. 200 французьких солдатів, серед них 1 тис. 500 чоловік — у самому Афганістані. Ніколя Саркозі повідомив британському прем’єр-міністру Гордону Брауну про своє рішення направити до афганської території ще тисячу додаткових французьких солдат. Характерно, що під час президентської кампанії Ніколя Саркозі висловився проти посилення французької присутності в Афганістані. Під час виступу у Вестмінстері, Саркозі зазначив, що відсторонення від влади радикального ісламістського руху «Талібан» та проведення демократичних виборів президента Афганістану стали великим досягненням західних країн. «Франція запропонує своїм союзникам у Північноатлантичному альянсі стратегію, яка дозволяє афганцям та їх законно обраному уряду встановити мир у країні, — сказав французький лідер. — Якщо ці пропозиції будуть прийняті під час саміту у Бухаресті, Франція збільшить свою військову присутність у Афганістані». «Ми не можемо допустити повернення «Талібану» й «Аль-Каїди» до Кабула. Ми не розглядаємо можливість поразки, навіть якщо перемогти буде нелегко», — додав Саркозі.

Газета: