Томіслав Ніколіч — переможець першого туру виборів у Сербії
Представники Центральної виборчої комісії та незалежні спостерігачі з Сербії заявляють, що націоналістичний провідник Томіслав Ніколіч виграв перший раунд президентських виборів. Ніколіч здобув 39 % голосів, тим самим на 4 % випередивши свого головного опонента — нинішнього президента Сербії Бориса Тадіча. Тепер обидва кандидати постануть один проти одного у другому турі за два тижні, що, власне, стане повторенням подібної ситуації на попередніх виборах 2004 року, коли Тадіч так само переміг, маючи меншу кількість голосів у першому турі голосування.
Касьянов не буде зареєстрований кандидатом у президенти РФ
Центрвиборчком РФ забракував 13,38% підписів виборців на підтримку самовисунення екс-прем’єра Михайла Касьянова кандидатом на посаду президента РФ, вибори якого пройдуть 2 березня, повідомив секретар ЦВК Микола Конкін. Таким чином, Касьянов не зможе брати участь у виборах, оскільки кандидат не може бути зареєстрований у випадку, якщо буде забраковано понад 5% підписів. У вівторок, 22 січня, за підсумками перевірки першої вибірки підписів, які здав екс-прем’єр Касьянов, з’ясувалося, що кількість недостовірних і недійсних підписів виборців у них становила 15,57%. У зв’язку з цим було проведено додаткову перевірку 200 тисяч підписів. Виявлено також недотримання вимог закону про вибори президента РФ. Зокрема, в документах містяться недостовірні відомості про тих, хто збирав підписи.
Глава МЗС Грузії покидає свою посаду
Гела Бежуашвілі не буде міністром закордонних справ у новому уряді Грузії, який сформує переобраний у січні президент Михаїл Саакашвілі. Глава МЗС Грузії йде з уряду Грузії, і його посаду в новому кабінеті міністрів обійме нинішній держміністр із питань урегулювання конфліктів Давид Бакрадзе. Очікується, що президент незабаром оголосить новий склад кабінету міністрів. Згідно з відомостями іншого грузинського агентства «Пірвелі», Г. Бежуашвілі обійме посаду секретаря Ради національної безпеки Грузії. Виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Ладо Гургенідзе про перестановки в уряді повідомить найближчими днями. Раніше в бесіді з журналістами Г. Бежуашвілі заявив, що відбудеться планова ротація послів. «Жодної перетряски не буде, відбудеться лише планова ротація послів, і це показник стабільності, необхідний дипломатичній службі», — підкреслив міністр.
Нова резолюція щодо Ірану передбачає санкції
Новий проект резолюції щодо Ірану, про який домовилися країни «шістки»: США, Велика Британія, Франція, Росія, Китай і Німеччина, на зустрічі в Берліні, передбачатиме каральні заходи, заявив заступник держсекретаря США Ніколас Бернс. «Це будуть санкції з метою здійснення тиску на іранський уряд для того, щоб іранський уряд знав, що його програма збагачення (урану) не має майбутнього», — заявив Н. Бернс. «Ми очікуємо кілька тижнів дебатів, а потім — успішне голосування з третьої резолюції проти Ірану», — сказав Н. Бернс, у якого заплановані зустрічі з ізраїльськими офіційними особами. Тимчасом інший погляд на схвалений у Берліні «шісткою» проект резолюції щодо Ірану висловив напередодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. За його словами, в проекті резолюції «шістки» щодо Ірану передбачені заходи проти Тегерана, але це не є санкції.
Поїздка до Страсбурга під сумнівом
Рада Європи спростувала повідомлення про готовність її генерального секретаря Террі Девіса запросити на зустріч до Страсбурга представників Абхазії та Південної Осетії. «Повідомлення про те, ніби генсек Ради Європи Т. Девіс заявив про готовність запросити до Страсбурга представників Абхазії та Південної Осетії з метою кращого зрозуміння їх позиції, абсолютно не відповідають істині», — говориться в заяві, поширеній у страсбурзькому Палаці Європи. Напередодні Т. Девіс у інтерв’ю грузинським телекомпаніям у Страсбурзі не виключив можливості запрошення до Ради Європи лідерів невизнаних республік Абхазії та Південної Осетії, щоб вислухати їх позицію щодо врегулювання конфліктів. За його словами, «можливим є розгляд пропозиції російської делегації про запрошення до Ради Європи лідерів невизнаних республік Абхазії та Південної Осетії».