Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Панорама дня

18 січня, 2008 - 00:00

17 нелегальних мігрантів в одному автомобілі

Представники відповідних служб у Хмельницькому продовжують спілкуватися із трьома пакистанцями, двома індійцями і дванадцятьма громадянами Шрі-Ланки. «Нелегальних мігрантів затримали 15 січня близько 22 години на стаціонарному посту ДАІ біля села Ленківці Шепетівського району. В жодного з них не виявилося ніяких документів», — повідомив для «Дня» начальник центру зв’язків із громадськістю управління МВС у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. Вони їхали у бік західного кордону України у вантажному автомобілі, за кермом якого був 42-річний водій із Києва. «Поки що відомо лише те, що їх вивезли три місяці тому. Цей тривалий період вони перебували на території Росії і України», — продовжив Віктор Коверзюк. Подробиці їхньої зустрічі встановлюються слідством. За однією із версій, 17 громадян трьох країн вивезли для продажу в рабство або продажу донорських органів. Це вже далеко не перший випадок затримання нелегальних мігрантів на території краю. Після розслідування кримінальної справи на них чекає депортація, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Чекати на тролейбус — справа небезпечна

У Кривому Розі біля зупинки громадського транспорту стався потужний вибух, внаслідок якого утворилася п’ятиметрова (!) вирва. Ударною хвилею та комами землі були вибиті вікна в тролейбусі п’ятого маршруту, що стояв на зупинці. На щастя, ніхто з пасажирів і перехожих не постраждав, оскільки випадок стався о шостій годині ранку, коли городяни в основному були вдома. Щоправда, без тепла на деякий час залишилися жителі масиву «Червоний кут», оскільки вибухом пошкодило теплотрасу, що пролягала поряд. Як з’ясувалося пізніше, вибух стався на підземному трубопроводі діаметром 600 міліметрів, по якому від компресорної станції подається стиснене повітря для виробничих потреб залізорудної шахти, що належить ВАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг». У самій шахті в цей час було 117 гірників. У зв’язку з НП на комбінаті створили комісію з розслідування причин вибуху, яку очолив директор шахтоуправління Володимир Приймаченко. За попередніми висновками фахівців, причиною вибуху могла стати корозія трубопроводу, який пустили в експлуатацію два десятиріччя тому. Члени комісії запевняють, що тиск у трубі не перевищувався й складав трохи більше шести атмосфер. На місці аварії, за повідомленням Головного управління МНС у Дніпропетровській області, початі відновлювальні роботи, рух транспорту тимчасово перекрито, повiдомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

Сербія за зміну формату міжнародної військової присутності в Косові

Міжнародна військова присутність у Косові не дала результатів, й її формат повинен бути змінений, заявив президент Сербії Борис Тадіч. «Я вважаю, що Рада Безпеки ООН повинна дiйти згоди про зміну військової присутності в Сербії», — заявив Б. Тадіч, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН щодо статусу Косова. За його словами, для урегулювання ситуації в Косові «процес повернення біженців є надто важливим, і в цьому процесі не було досягнуто ніяких результатів». Звертаючись до голови місії ООН у Косові Йоахима Ріккера, Б. Тадіч зазначив, що «25 тисяч людей чекають повернення у свої будинки в Косовому». У той же час, за його словами, 2 тис. 700 осіб продовжують гнобити, їх примушують виїхати в Сербію. Як стверджує Б. Тадіч, серби в Косові «зазнають етнічної і соціальної дискримінації, в тому числі в податковій сфері». Він також привів дані, згідно з якими з 1991 року в Косові було вбито понад 500 членів сербської общини, 960 осіб було важко поранено, близько 28 тисяч будинків і квартир сербів було зруйновано.

Гейтс звинуватив союзників по НАТО в некомпетентності

Міністр оборони США Роберт Гейтс ризикував нарватися на безпрецедентну сварку з Британією та іншими союзниками, коли звинуватив країни НАТО, які воювали на півдні Афганістану, у відсутності в них досвіду ведення війни проти талібів, пише вчорашня лондонська газета «Таймс». За її даними, вибух обурення у Великій Британії, Канаді та Нідерландах викликала, зокрема, така публічна заява Р. Гейтса: «Мене турбує, що ми залучаємо військових радників, які не навчені належним чином, і що в нас є війська, які не знають, як потрібно проводити операції проти бунтівників». «Голландці були настільки розгнівані, що викликали амбасадора США в Гаазі для пояснення з приводу висловлювань Гейтса. Британські та голландські офіційні особи відмовлялися повірити в те, що критику було висловлено на їхню адресу, проте помічник міністра оборони США Ерік Еделман змушений був обдзвонювати столиці країн НАТО, запевняючи, що Гейтс не мав на увазі якогось конкретного члена (НАТО)», — повідомляє «Таймс».

Путін сподівається на поліпшення відносин із Грузією

Президент РФ Володимир Путін висловив надію на поліпшення відносин із Грузією і привітав свого грузинського колегу Михаїла Саакашвілі з перемогою на президентських виборах. «Я хотів би сподіватися на конструктивний розвиток відносин між нашими країнами в майбутній період», — зазначається в опублікованому Кремлем тексті послання Путіна грузинському президентовi. Міністерство закордонних справ РФ раніше повідомляло, що глава зовнішньополітичного відомства Сергій Лавров очолить російську делегацію на інавгурації Саакашвілі, яка призначена на 20 січня. Відносини між Росією і Грузією різко погіршилися після того, як 2006 року там було заарештовано кілька російських офіцерів за обвинуваченням у шпигунстві. У відповідь на це Путін звинуватив Грузію в державному тероризмі й захопленні заручників. Москва мінімізувала торгове й транспортне повідомлення з Тбілісі 2006 року й звинуватила Грузію в намірі повернути автономії, що відкололися, Абхазію і Південну Осетію, силовим шляхом, у той час як Грузія звинувачує російську владу в скиданні бомб на її територію.

У НАТО чекають від України формальностей

НАТО чекає на формальне звернення від України про приєднання до Плану дій з набуття членства (ПДЧ) в організації. Формальної дискусії з цього питання поки не було, бо не було формального звернення. Про це «Німецькій хвилі» повідомив речник Альянсу Джеймс Аппатурай. Водночас він зазначив, що в Брюсселі не були здивовані рішенням українського керівництва, оскільки знають про євроатлантичні прагнення України. Після вивчення заяви від України обговорення може початися на рівні міністрів країн Альянсу вже в лютому. За словами Аппатурая, НАТО не шукає нових членів, але вітає ті країни, котрi вирішили приєднатися до організації, відповідають певним стандартам і поділяють його цінності, такі як демократія. Представник НАТО відмовився дати прогноз, скільки може тривати приєднання України до НАТО. «Це процес, який базується на результатах, а не на відрізках часу», — сказав речник. Як відомо, Президент, прем’єр і спікер парламенту України письмово звернулися до генсека НАТО Яаапа де Хооп Схеффера із проханням підтвердити приєднання України до ПДЧ на саміті в Бухаресті на початку квітня. Очікується, що звернення українського керівництва передасть міністр закордонних справ Володимир Огризко, який у п’ятницю відвідає штаб-квартиру Альянсу й зустрінеться зі Схеффером.

Газета: