«Валерій Козлов запрошує»
Так називався концерт, що пройшов під гаслом «Віват, Академія», присвячений 95-річчю від дня заснування Київської консерваторії (нині Національної музичної академії України ім. П. Чайковського). Велику залу НМАУ заповнили не лише численні учні Валерія Олеговича та його колеги-викладачі фортепіанного факультету академії, деканом якого є Козлов, але й меломани. Цей концерт проходив за сприяння відомої фортепіанної фірми «Бехштайн», чудовий рояль якої стояв на сцені. У програмі концерту прозвучали твори Моцарта, Равеля, Прокоф’єва та Шостаковича, що презентували слухачам різні музичні епохи та стилістичні напрями. У цьому вечорі також брали участь музиканти Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України й солісти — Юрій Кот, Марія Алое, Антоній Баришевський, Марія Пухлянко, а фортепіанний Концерт С. Прокоф’єва натхненно виконав сам герой вечора — Валерій Козлов. Талановитий піаніст продемонстрував віртуозну майстерність і яскравий темперамент. Ансамбль з оркестром звучав чудово (диригувала Наталя Пономарчук). Слід зазначити, що виступ у стінах рідного вузу, серед колег і студентів — подвійна відповідальність для педагога. Валерій Козлов — автор редакцій низки творів Євгена Станковича, Олександра Костіна, Олега Ківи, Ярослава Верещагіна. Він проводить майстер-класи у провідних музичних учбових закладах України, Польщі, Мексики, Грузії, повідомляє Євген КУРИШОВ.
У Пакистані вбито лідера опозиції Беназір Бхутто
Екс-прем’єр Пакистану, лідер опозиції Беназір Бхутто померла на операційному столі від важкого поранення, отриманого під час теракту, повідомляє агентство Ассошиейтед Пресc із посиланням на представника Партії пакистанського народу, яке очолювала Бхутто. Вчора терорист-смертник підірвав вибуховий пристрій під час багатотисячного опозиційного мітингу в пакистанському місті Равалпінді. Внаслідок випадку близько 20 осіб, у тому числі кілька співробітників поліції загинули й понад 15 отримали поранення. Раніше, в четвер, представники пакистанської опозиції повідомили, що щонайменше чотири активісти опозиційного крила партії Мусульманська ліга Пакистану загинули від рук невідомих. За словами опозиціонерів, процесія прихильників екс-прем’єра Пакистану Наваза Шаріфа була обстріляна невідомими бойовиками в районі Карал Чоук у 15 кілометрах північніше Ісламабада. Ще понад 15 активістів отримали поранення різного ступеня тяжкості, багато хто з них перебуває у важкому стані. У Пакистані 8 січня повинні відбутися загальні парламентські вибори, в яких планувала взяти участь екс- прем’єр Беназір Бхутто й Наваз Шаріф, який теж недавно повернулися в країну з вигнання.
Німці подумують про скасування віз українцям
У Німеччині не виключають подальшого розширення шенгенського простору. Заступник голови комітету бундестагу з міжнародних питань Ганс-Ульріх Клозе припускає запровадження в майбутньому безвізового режиму також з Україною і Туреччиною, передає «Німецька хвиля». В інтерв’ю радіостанції «Deutschlandfunk» Клозе сказав, що Європа ще не досягла своїх кордонів. За його словами, не слід забувати, що такі країни, як Україна, — це також європейські держави. На думку заступника голови комітету бундестагу з міжнародних питань, скасування візового режиму стане логічним наслідком політики сусідства. Водночас, Клозе наголосив, що «це справа майбутнього і тут доведеться почекати кілька декад». Аргументуючи на користь запровадження безвізового режиму, німецький політик нагадав, що Шенгенська угода не скасовує кордонів, а лише їх відкриває. Клозе висловив переконання, що кінець-кінцем «доведеться мати справу не з єдиною європейською державою, а з Європою багатьох батьківщин». Як відомо, шенгенський простір нараховує вже 24 країни. 21 грудня паспортний контроль скасували на кордонах з новими членами ЄС у Східній Європі, а також з Мальтою.